Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
poniedziałek 20. sierpnia, przed południem jesteśmy w Cadca(Csaca)... Jeszcze przed słowacką granicą duże netężenie ruchu pojazdów. Po zjeździe z ekspresówki ciasno, w miasteczku kolejka przed światłami. Pada decyzja (wiarygodne info) o rezygnacji z dalszej jazdy w kierunku Kysucké Nové Mesto(Kiszucaújhely).
Na światłach za przejazdem kolejowym w Cadca odbijamy w prawo, kierunek Turzovka(Turzófalva). Droga kręta, faluje, jedziemy w zależności od terenu 40-80 km/h. TIR-ów nie ma, sporo aut osobowych, miejscami auta dostawcze, jazda ciągła bez przestojów. Przed Bytca(Nagybicse) robi się ciasno, wolno dojeżdżamy do autostrady D1. Czas przejazdu po tym ok.50 km odcinku trochę ponad 1 godz. W Budapeszcie jesteśmy przed 15.oo.  Uśmiech 
Od słowaków mieliśmy info o korku przed wjazdem do Kysucké Nové Mesto(Kiszucaújhely) i sznurze pojazdów ciągnęcym się od świateł do wjazdu na autostradę...
Flaga węgierska  20 sierpnia, dzień św. Stefana - święto państwowe i kościelne.
Prace drogowe na węgierskiej M15, M1, M0 - tego dnia nie były prowadzone.
Krótki odpoczynek i postój na kawę i lody w węgierskim Komárom, za mostem grnicznym na Dunaju, po lewej kawiarnia Monaco.
Odpowiedz
Lepiej źle jechać, jak dobrze stać. Oczko
Odpowiedz
eplus - Podjęliśmy dobrą decyzję. Okazało się, że czas przejazdu od centrum Cadca do wjazdu na D1 przed tunelem (Żilina) to trochę więcej niż 2 godziny. Kolejna dobra decyzja, to jazda skrótem od węzła Trnava przez Sala, Kolarovo do granicy Komarno-Komárom po uyzskaniu informacji, że panuje duży ruch na odcinku słowackiej D2 od Bratysławy w kierunku węgierskiej granicy. 
Flaga węgierska 20 sierpnia, na drogach Węgier był stop dla TIR-ów i tłok na słowacko-węgierskiej granicy w Rajka.
Odpowiedz
witam.
właśnie wróciłem z Węgier (eger)
jechałem tą trasą https://goo.gl/maps/Dug73yRE5LR2
czy po drodze jest dużo radarów?
bo boje się, że mogłem się na coś nadziać przekraczając prędkość powyżej 130 na autostradzie.
czy ta strona https://kalkulatorlap.hu/gyorshajtas_bun...lator.html jest wiarygodna w kwestii wysokości mandatów?a ta https://traffihunter.hu/map/ w kwestii ich rozmieszczenia?


w jakim terminie ewentualny mandat przychodzi??
Odpowiedz
Strona traffihunter jest OK, ma dodatkowo aktualne informacje o miejscach z mobilnym pomiarem.
Ponizej listy kamer-fotoradarów na terenie Węgier, to miejsca w których działają urządzenia pomiarowe połączone z rejestratorem... (system VÉDA)
Lista zawiera nazwę miejscowości z foto-radarem, nr.drogi, kilometr przy którym ustawiono radar, lokalizacja GPS.

Miejsca pomiarowe 1
Miejsca pomiarowe 2
Odpowiedz
Jakie pojęcie o współrzędnych geograficznych może mieć ktoś, kto podaje je w formacie 47.549000204, 19.121842573 ? Jeden stopień geograficzny to około 100km w terenie. Zatem położenie tych budek z radarami urzędnicy podali z dokładnością do 0,1mm. Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
a pozostałe moje pytania ?Uśmiech
Odpowiedz
Jadący do Wiednia po autostradzie M1  !  korek 2-3 km przez przejściem granicznym...
Trochę luźniej na krajowej drodze nr.1 ale i tu jazda w kolumnie.
Odpowiedz
Flaga węgierska  prace na M1 i M7 ... zamknięty kawałek M0 ...
całe szczęście że zatankowałem ON do pełna w Wiedniu... 1,188 € /l  Uśmiech
Odpowiedz
Flaga węgierska prace na drogach do Budapesztu: M0, M1, M2, M6, M7, krajowa 2, 3, 4, 6, 11 przed wjazdem do stolicy ! jechałem, widziałem
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 498 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,167 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,104 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,195 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 32 gości