Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Dzień dobry,

będę podróżował 24 maja (piątek) na trasie Tarnów -> Preszów -> Koszyce -> Miszkolc -> Mohacz -> Osijek.
Planowany wyjazd z Tarnowa 4/5 rano.

1) W Preszowie jadę równoległa do D1 i za Budomir wjeżdżam na PR3.
2) Za Koszycami muszę się trzymać 17 tak by nie wjechać na R4. Tak jadąc nie potrzebuje winiety? Czy odcinek R4 jest płatny?
3) W okolicach Budapesztu będę około godziny 11/12. To pod względem ewentualnych korków dobry czas?
4) Czy podany przez Google w tym wariancie trasy czas przejazdu z Tarnowa do Mohacz (637 km) w 7h jest realny (2 postoje na tankowanie)?
5) Gdzie tankować LPG na tej trasie?
Odpowiedz
1. Tak.
2. Chyba tak, jak piszesz, R4 za Koszycami jest płatna, natomiast odcinek R4 omijający Svidnik jest bezpłatny dla osobowych.
3. Obawiam się, że żaden czas nie jest dobry.
4. Wyznaczyłem w GMaps TNW-RZ-Kosice-BP-Mohacs i wychodzi 767km, 8:51. Zależy od pory dnia, kiedy sprawdzasz (domyślnie chyba start natychmiast) i od indywidualnych ustawień, jeśli coś zmieniasz. Moim stylem jazdy Rzeszów-Miskolc zajmuje ok. 4,5 godz. w godzinach bardzo małego ruchu. Chyba zaplanowałbym więcej czasu, niż podaje Google.
5. LPG na Węgrzech jest nonsensownie drogi.
Koledzy napiszą więcej.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o podany czas przejazdu  wydaję się być ciężki do uzyskania, a co do LPG proponuje zatankować na Słowacji przed samym przejściem granicznym z Węgrami po lewej stronie będziesz miał stację benzynowa na której jest LPG
Odpowiedz
qd3 - życzę przyjemnej podróży... jechałem jeden raz nocą od Sátoraljaújhely do Pécs, to ok. 480 km. Większość trasy, ok.420 km po autostradzie. Na trasie dojazdowej do autostrady sporo TIR-ów, na autostradzie oprócz TIR-ów prawie zero pojazdów, droga była sucha, widoczność b.dobra - czas przejazdu 4 godz. 28 mint. Przeliczjąc uzyskaną po całej trasie średnią prędkość wychodzi ok. 106 km/h. To była moja pierwsza i ostatnia taka jazda. Na miejsce dojechałem szczęśliwie...
A teraz konkrety:
- Czas przejazdu podawany przez google nierealny.
- Trasa przez Słowację: od Preszowa Koszyc roboty drogowe na D1, zwężenie i ograniczenie prędkości zaraz za Preszowem.
- Na Węgrzech od granicy do Miszkolca będą TIR-y, koniec tygodnia i każdy chce na czas dojechać. Dojazd do Budapesztu bez problemów, tylko w 1.miejscu jest zwężenie i ograniczenie prędkości 105-109 km. Trudności będą na obwodnicy Budapesztu na M0, szczególnie przy węźle na M6. Dalej M6 będzie luźna.
- Jeśli chodzi tankowanie gazu, tak jak wcześniej pisano... LPG jest drogi, bardzo drogi na stacjach przy autostradzie. Przykład z przed kilku dni: obok M6 w miejscowości Érd przy rondzie (krajowa nr.7) stacja MOL nieopodal autostrady  cena LPG=215,90 Ft/l, na M6 przy węźle na 30 km na stacji MOL ten sam LPG=274,90 Ft/l.
Nie znam miejsc, gdzie tani jest LPG, ale ta stacja MOL w Érd na rondzie przy krajowej nr.7 (jest na szczycie niewielkiego podjazdu) ma dobre ceny. Jest LPG na stacji MOL w Szekszárd przy wyjeździe z miasta drogą nr.56 przy rondzie. W okolicy Mohácsa nie widziałem dystrybutora gazu.
Odpowiedz
Koniec prac na autostradzie M7 (przed Siofók), wolna cała szerokość autostrady - to dobre info.
A teraz to mniej przyjemne... po już nie wiem której kolejnej podwyżce cen paliw na Węgrzech znów jest drogo.
Na początku grudnia >>> (Tutaj przeczytasz, Post nr. 1263) pisałem o cenach paliw...
Po wczorajszym tankowaniu byłem zaskoczony, bo na stacji paliw MOL przy M7 (Velence) za litr E95 > 458,90 HUF.
Trochę dalej zjechałem z autostrady (Székesfehérvár), zatankowałem 56,90 Ft/l taniej.
Odpowiedz
W PL dokładnie ta sama cena, na stacji noname 5,33, na Auchan byłoby najwyżej 10-15gr taniej.
Odpowiedz
Słowacja - stacja Dalioil, Tupá
E95 - 1,329 €
E100 - 1,389 €
ON - 1,194 €
ON55 - 1,244 €

Węgry - stacja Auchan, Budaörs, sąsiedztwo M1/M7, węzeł drogowy 9 km
E95 - 375 Ft
E98 - 400 Ft
ON - 378 Ft
SmartON - 403 Ft

Budapeszt > w dzień utrudniony przejazd na trasie biegnącej wzdłuż Dunaju nabrzeżem budańskim
Od mostu Árpad-híd do stacji benzynowej Auchan-Budaörs (ok.15 km) jechałem 1,5 godz.
Odpowiedz
Witam, jeździł ktoś ostatnio przez Barwinek? Czy bar
na przejściu jest już otwarty czy dalej w remoncie?
Odpowiedz
(10-06-2019, 10:10)antares1 napisał(a): Witam, jeździł ktoś ostatnio przez Barwinek? Czy bar na przejściu jest już otwarty czy dalej w remoncie?

Tego nie wiem ... 
Jadąc w dzień lubię zjeść obiad i odpocząć przed granicą w Barwinku, 5 km od przejścia jest zajazd w Tylawie.
Odpowiedz
Sztasek podaj namiary na ten lokal, masz może info po ile LPG na Węgrzech?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 499 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,214 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,139 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 933 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,197 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 40 gości