Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Tak, w Komarnie. Sytuacja jest taka, że trwało to kilka sekund.
Odpowiedz
Jadę do Budapesztu i mam pytanie:

tutaj trasa, którą chciałbym pojechać: https://goo.gl/maps/TJo3Bs4m9XzqxFi18

Czy trasa, którą pokazuje google rzeczywiście omija się płatne drogi? Z góry dziękuję za pomoc.

Wiem, że nie pokrywa się z mapką dróg tranzytowych na Słowacji więc ewentualnie pojadę przez Banská Bystrice i wtedy powinno być ok.

Tym postem witam się ze wszystkimi na forum Uśmiech
Odpowiedz
(19-07-2021, 6:53)jolciaa171 napisał(a): kurczę ja już nie wiem jak to jest na tej Słowacji ;/ wybieramy się w w sierpniu do Egeru, my jesteśmy zaszczepieni, ale szwagier którego możliwe że zabierzemy już nie ;/ ruszamy z Rzeszowa, chcemy ominąc płatne drogi na Słowacji. Czy to możliwe w ogóle? musimy się rejestrować na przejazd przez Sowację? cały czas śledze forum ale jest tyle rozbieżnych informacji że zgłupiałam ;/
Moim zdaniem osoby w pełni zaszczepione mogą jechać przez Słowację którędy chcą (oczywiście nie wykluczam indywidualnych interpretacji słowackich policjantów).
Opieram się na informacjach podanych na oficjalnych rządowych stronach.
https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-do-republiki-slowackiej-i-tranzytu-przez-jej-terytorium

Rejestrowałem się też na poniższej stronie.
https://korona.gov.sk/en/ehranica/

My też wybieramy się w sierpniu, ale do Hajdúszoboszló i planuję jechać jak co roku przez Slovenské Nové Mesto.
Odpowiedz
My jednak jedziemy z moim szwagrem który dopiero wczoraj zaszczepił się Jonhnsonem ;/ i do naszego wyjazdu nie minie 21 dni od szczepienia, dlatego przez Słowacje bedziemy jechać tylko trasą tranzytową.
Odpowiedz
(21-07-2021, 14:02)juniorow napisał(a):
(19-07-2021, 6:53)jolciaa171 napisał(a): kurczę ja już nie wiem jak to jest na tej Słowacji ;/ wybieramy się w w sierpniu do Egeru, my jesteśmy zaszczepieni, ale szwagier którego możliwe że zabierzemy już nie ;/ ruszamy z Rzeszowa, chcemy ominąc płatne drogi na Słowacji. Czy to możliwe w ogóle? musimy się rejestrować na przejazd przez Sowację? cały czas śledze forum ale jest tyle rozbieżnych informacji że zgłupiałam ;/
Moim zdaniem osoby w pełni zaszczepione mogą jechać przez Słowację którędy chcą (oczywiście nie wykluczam indywidualnych interpretacji słowackich policjantów).
Taką interpretację potwierdził mi także konsul polski w Bratysławie. Zresztą wynika ona ze zdrowego rozsądku Oczko
Odpowiedz
hej! jak wygląda zakup winiety na Slowacji? czy muszę kupić ją przez neta czy może na stacji benzynowej?
Odpowiedz
https://eznamka.sk/pl bardzo prosty zakup, na stacji też możesz.
Odpowiedz
(28-07-2021, 8:35)jolciaa171 napisał(a): hej! jak wygląda zakup winiety na Slowacji? czy muszę kupić ją przez neta czy może na stacji benzynowej?
Bardzo prosto kupuje się na stornie eznamka.sk
Odpowiedz
Polskie stacje paliw koło granicy też czasem sprzedają za złotówki, ale z marżą...Szeroki uśmiech
Odpowiedz
(28-07-2021, 12:37)wojti76 napisał(a):
(28-07-2021, 8:35)jolciaa171 napisał(a): hej! jak wygląda zakup winiety na Slowacji? czy muszę kupić ją przez neta czy może na stacji benzynowej?
Bardzo prosto kupuje się na stornie eznamka.sk
Dziękuję Uśmiech juz przejrzalam stronę Uśmiech Z tego co kojarzę to Ty ostatnio jechałeś z rodzinką autostradą? Oczko my nigdy nie jechaliśmy tą trasą.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,015 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,923 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,336 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 33 gości