Region Eger
#11
Witam Serdecznie,
Mam pytanie do szanownych forumowiczów.
Wybieram się na kilka dni do Egerszalok (blisko Egeru).
Czy znacie jakieś atrakcje turystyczne – krajoznawcze w okolicy tak do 40, 50 km.
Interesuje mnie jakiś zamek, pomnik, krajobraz, jakieś ładne i ciekawe miasteczko itp.
Pomijam Eger i okoliczne atrakcje winne gdyż tam już byłem kilka razy.
Odpowiedz
#12
Owszem, są ruiny zamku w odległości około 20 kilometrów na zachód od Egerszalok w miejscowości Kisnana. Ruiny są częściowo zrekonstruowane. Dodatkową atrakcją jest możliwość obejrzenia słowackiej chaty z początku XX w. z ówczesnym wyposażeniem. Można również próbować szukać opali w Tarnocy.
Odpowiedz
#13
Belapatfalva - Opactwo Cystersów
Szilvasvarad- Dolina Szalajki, jaskinia itp. przyrodnicze, stadnina lipicanów
Sirok var - zamek w trakcie odbudowy
Kekes - najwyższa góra Węgier
Cserepfalu - m.in. mieszkania w skałach
Odpowiedz
#14
- Lipicany widziałem tak, jak Ciebie teraz!
- A csardy widziałeś?
- Csardy z ręki mi jadły!
Oczko Oczko
Odpowiedz
#15
(24-07-2015, 12:30)eplus napisał(a): - Lipicany widziałem tak, jak Ciebie teraz!
- A csardy widziałeś?
- Csardy z ręki mi jadły!
Oczko Oczko

Csardy z fiordami Oczko
Co do lipicanów to jeździł ktoś na nich? dają je pod wierzch?
Zawsze jak schodzę Salajką to jest już późno i nie chce mi się już iść do stadniny.
pzdr.
Odpowiedz
#16
Korzystając z istnienia tematu o okolicach Egeru, zamieszczę skan ulotki reklamującej wioskę Cserépfalu(*). Zawiera ciekawy opis wioski wraz z atrakcjami. Z tamtejszych atrakcji odwiedziłem 4: Małą Amerykę, wieżę milenijną, kamienny ul (wieża diabła) oraz jaskinię Suba - jedynie to ostatnie miejsce nie zrobiło na mnie jakiegoś większego wrażenia, resztę gorąco polecam.

[Obrazek: 5602e159cfb08.jpg]
[Obrazek: 5602e15cca765.jpg]

(*) była do wzięcia za friko w wioskowej informacji turystycznej, więc pewnie nikt się nie obrazi, a miejscowy samorząd i ludzie biznesu ucieszą się z tytułu promocji
Odpowiedz
#17
Ja odkryłem jeszcze taką atrakcje w tej miejscowości:
[Obrazek: 2n7qbus.jpg]
Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#18
[Obrazek: :::IMG_20150924_123311064_HDR%5B1%5D:][Obrazek: :::IMG_20150924_122450470%5B1%5D:] Trochę wcześniej pisałem o ruinach zamku w Kisnana. Ostatnio udało mi się zrobić parę fotek przy ładnej pogodzie.
Niestety nie udało mi się poprawnie wstawić tych fotek - chyba jestem zmęczony podróżą. Post będę edytował później.
Odpowiedz
#19
Poprawka do postu wyżej.
[Obrazek: 2iqy6mf.jpg]
[Obrazek: qrku0x.jpg]
Pozostałości niezbyt okazałe (daleko im do naszego zamku Krzyżtopór dla przykładu) a ponadto obowiązujący tam język, to węgierski. Ciekawa natomiast jest projekcja 3D przedstawiająca historię i rozwój zabudowy zamku.
Węgrzy przykładają wielką wagę do wiedzy o własnej historii. Podejrzewam, że chętnie zabraliby się za rekonstruowanie zaniedbanych ruin zamków na Słowacji (przecież to ich historia). Odnośnie rekonstrukcji węgierskich zabytków wypowiem się jeszcze w innych wątkach.
Odpowiedz
#20
Oldman zdjęcia piękne, tzn to co na nich jest. W przyszłym roku planuję się tam wybrać. Na co zwrócić szczególną uwagę?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Region Szekszárd Klimaty Węgierskie 2 7,028 03-05-2021, 17:24
Ostatni post: Konrad15
  Miłe miasteczko w trójkącie Eger - Miszkolc - Debreczyn grzego80 4 5,104 28-05-2019, 14:20
Ostatni post: McMichael
  Góry Bukowe, Eger, Hortobagy, Balaton i co jeszcze ludwian 2 3,439 20-06-2017, 14:28
Ostatni post: moziba
  Miscolc czy Eger? ravel 5 6,171 30-08-2016, 15:40
Ostatni post: ember
  Budapeszt - Eger yulaa 0 2,938 12-07-2016, 14:57
Ostatni post: yulaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości