Sárospatak
Witam .
Czy był ktoś ostatnio na basenach. Czy faktycznie wejście jest tylko od drugiej strony tak jak jest info na stronie basenów?
Odpowiedz
Czy ktoś w ostatnim czasie wymieniał złotówki na forinty albo na granicy albo w Tesco zaraz za granicą. Jaki kurs?
Odpowiedz
(21-07-2022, 21:20)lladyheaven napisał(a): Czy ktoś w ostatnim czasie wymieniał złotówki na forinty albo na granicy albo w Tesco zaraz za granicą. Jaki kurs?
Podobny jak w Polsce,groszowe różnice. Tesco to jedyny punkt gdzie można wymienić. Dla tych co jadą pierwszy raz informuję że po przekroczeniu granicy w żadnym z miasteczek nie zrobicie wymiany.Nawet dawniej można było wymienić na poczcie teraz tylko w kantorach których poza Budapesztem nie spotkałem. Oczko
Odpowiedz
A nie łatwiej i wygodniej wypłacić forinty z bankomatu? Do tego kurs zawsze ciut lepszy niż wymiana w kantorze, która jest chyba najbardziej nieopłacalną formą pozyskania forintów. Najwygodniej i najtaniej jest płacić kartą , a gdzie się nie da, wypłacić forinty w bankomacie.
Odpowiedz
(23-07-2022, 12:04)piterek napisał(a): A nie łatwiej i wygodniej wypłacić forinty z bankomatu? Do tego kurs zawsze ciut lepszy niż wymiana w kantorze, która jest chyba najbardziej nieopłacalną formą pozyskania forintów. Najwygodniej i najtaniej jest płacić kartą , a gdzie się nie da, wypłacić forinty w bankomacie.
Jesienią byłem w Bułgarii i tam nad morzem bardzo ostrzegali przed bankomatami Euronetu które stały tam co 100m.Jak się okazało ludzie po powrocie do kraju dostawali prowizję nawet ok. 500zł! za wypłaty, nie wiem czy jedną czy kilka ale jednak.
Dlatego mam zasadę w Europie wschodniej nie używam karty.
Odpowiedz
(23-07-2022, 11:00)adamus581 napisał(a):
(21-07-2022, 21:20)lladyheaven napisał(a): Czy ktoś w ostatnim czasie wymieniał złotówki na forinty albo na granicy albo w Tesco zaraz za granicą. Jaki kurs?
Podobny jak w Polsce,groszowe różnice. Tesco to jedyny punkt gdzie można wymienić. Dla tych co jadą pierwszy raz informuję że po przekroczeniu granicy w żadnym z miasteczek nie zrobicie wymiany.Nawet dawniej można było wymienić na poczcie teraz tylko w kantorach których poza Budapesztem nie spotkałem. Oczko
Ja zawsze wymieniałam w pseudo "kantorze" na granicy Uśmiech ale z innych grup już wiem że lepiej w PL Uśmiech
Odpowiedz
(23-07-2022, 12:04)piterek napisał(a): A nie łatwiej i wygodniej wypłacić forinty z bankomatu? Do tego kurs zawsze ciut lepszy niż wymiana w kantorze, która jest chyba najbardziej nieopłacalną formą pozyskania forintów. Najwygodniej i najtaniej jest płacić kartą , a gdzie się nie da, wypłacić forinty w bankomacie.
Niestety w tym roku zmieniłam bank i ma prowizję 2. 8% od transakcji karta i opłatę 10 zl za wypłaty z bankomatow. Mój bank ma kurs 1.26 przy płatnościach karta wymieniłam za 1.20 w kantorze w PL.
Odpowiedz
Witam ja mam podobne pytanie czy ktoś wymieniał na Wegrzech Euro lub dolara na forinty i jaki był kurs? Pozdrawiam
Odpowiedz
Ktoś obecnie przebywa w Sarospatak?
Odpowiedz
Ja już po dwudniowym wypadzie do Sarospatak. Zaczęło się mandatem tuż za granicą słowacko -wegierską podczas akcji policji w Saturlajujhely. Na basenach ludzi niedużo, bo początek tygodnia. Ceny lekko do góry, jak wszędzie zresztą. Po godzinie kąpieli wygania nas potężna burza. Kolejny dzień już bez przygód.Sarospatak to idealne miejsce na szybki wypad z dziećmi, ale raczej nie z maluchami...
Ps. Jechałem trasą przez Radoszyce -Medzilaborce...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,369 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał
  Potrzebuję namiary na nocleg Sarospatak lub Tiszaujvaros annrac222 1 4,283 15-09-2017, 10:14
Ostatni post: Tomeq
  HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 20,852 26-08-2015, 21:12
Ostatni post: tkoko
  objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 8,407 28-09-2012, 10:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 32 gości