Sárospatak
W listopadzie nie było, teraz są 2 kanapowe jacuzzi z temp. 36-38C, można sobie regulować z panelu.
Basen pływacki jakieś 28, mały do nauki może 32 - jak zawsze. Ciekawe, że nie jest duszno - zawsze było.
W kwadracie na dole są czynne dwa, ten pod daszkiem jakieś 37, gorąco, obok około 30-32, na dziś za chłodny. Pogoda skisła i ponura, przez chwilę nwet była mżawka.
Odpowiedz
Pogoda beznadziejna, a miało być nieźle. U nas w miasteczku też jest basen z sauną i jacuzzi, Ale Węgry to jest taka Narnia - przechodzimy przez szafę, to znaczy jedziemy dwie godziny przez wioski i stepy Słowacji, i jesteśmy w innym świecie, a codzienne problemy zostawiamy za sobą i do poniedziałku przestają one istnieć.
Dziś pierwszy raz nocujemy w Var Vendeglo Panzio. Zapytałem emailem, czy część h0telowa jest czynna i nieformalnie zarezerwowałem najtańszą dwójkę z dostawką dla dziecka.

[Obrazek: cd8948bf3d392730.jpg]

Czajnik nie jest częścią wyposażenia, jest natomiast barek z napojami.WiFi oczywiście też.

[Obrazek: b9f41c18d24276ef.jpg]

Widok z naszego okna (trzeba się wychylić, a bez wychylania dostępny tylko w droższych pokojach Szeroki uśmiech ):

[Obrazek: a59b78229b28246b.jpg]

Recepcja:

[Obrazek: b15619ebbe158c1f.jpg]

Dziś po raz pierwszy piję tu piwo z procentami, nigdzie już nie pojedziemy. Kelner zna nasze upodobania, zapytał, czy chcemy naleśniki, ale raczej już nie zmieścimy.

[Obrazek: 91236a6cb91ba512.jpg]

Gablotka z okolicznościowymi wypiekami ozdobnymi:

[Obrazek: 02acbe720a65cab0.jpg]

I druga, z trunkami na sprzedaż:

[Obrazek: 2c746a678e74ba56.jpg]
Odpowiedz
Pomimo tego, że pogoda w "macieży" lepsza, wolałbym się moczyć gdzieś na Węgrzech. Dla mnie to jest też taka bajkowa kraina, do której człowiek się przenosi świadomie, jednocześnie porzucając związki z dotychczasową egzystencją. Niestety zerwanie z codziennym "młynem" musi być wcześniej przygotowane i nie zawsze jest możliwe ad hoc. Zazdroszczę i pozdrawiam.
Odpowiedz
Śniadanie - w cenie h0telu (w innym razie nie byłoby nas stać): Szeroki uśmiech

[Obrazek: b36ba80915f7991e.jpg]
Odpowiedz
A ja już miałem pytać czy kemping czynny .....
Odpowiedz
Ja to mogę mieć trudności komunikacyjne przy kasie. Ale nie rozumiem, dlaczego niektórzy Węgrzy spędzają przed okienkiem tyle czasu, jakby kupowali mieszkanie na kredyt hipoteczny. Zasady są skomplikowane, postaram się opisać, do czego doszedłem.
Za wejście na Vegardo nadal można płacić kartą. Dostaje się bilet, który po zeskanowaniu otwiera bramkę. Aktualne ceny pozasezonowe są śmieszne, około 1000ft od dorosłego.
Jeśli planujemy skorzystać z sauny, musimy płacić gotówką. 1000ft kosztuje wstęp i drugie 1000ft zwrotna kaucja za zielony "zegarek" (czas pobytu nie jest istotny). Aby goście nie wymieniali się zegarkami, ten, kto nabywa uprawnienia do saun, dostaje przyklejony pasek na nadgarstek. Bramka do saun otwiera się zegarkiem, obiekt jest nadzorowany kamerą. Jest sauna sucha, parowa i infrasauna. Jedna z nich na strychu szatni, gdzie dawniej suszyły się prześcieradła.
Schowki w szatni to wygodna rzecz w sezonie zimowym. Chociaż w cenniku polskim jest "schowek" oraz "depozyt" w cenach 300-400ft plus kaucja 1000ft, to w praktyce schowki są bezpłatne, należy tylko zostawić 1000ft, które odzyskuje się przy wyjściu. Oczywiście jeśli nie zgubi się klucza. Biorąc klucz należy się zdeklarować, czy to do szatni męskiej, czy damskiej, np. jeśli cała rodzina bierze tylko 1-2 schowki.
Odpowiedz
Poziom wody w Bodrogu jest bardzo wysoki - zalana jest przystań, parking i dreptak nadbrzeżny. Wałom i karczmie VVP chyba jednak nic nie zagraża.

[Obrazek: ee8f5b588011e8ad.jpg]
Odpowiedz
Słyszę teraz w radiu reklamę basenów mineralnych Solec Zdrój - basenów mineralnych leczniczych siarkowych. Zastanawiam się czy baseny w Sarospatak też są lecznicze ? Na kąpielisku nigdzie nie ma takiej informacji oraz składu wody - oczywiście mam na myśli te gorące baseny.
Odpowiedz
Tutaj masz coś o składzie wody w ostatnim zdaniu, translator daje radę. Ilości nie są określone, tylko ogólniki.
Wody lecznicze na Węgrzech
Odpowiedz
A w Sarospatak obecnie tylko 16,7 stopnia i deszcz ...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,367 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał
  Potrzebuję namiary na nocleg Sarospatak lub Tiszaujvaros annrac222 1 4,277 15-09-2017, 10:14
Ostatni post: Tomeq
  HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 20,846 26-08-2015, 21:12
Ostatni post: tkoko
  objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 8,405 28-09-2012, 10:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości