Sárospatak
(23-07-2018, 15:17)Lenka2606 napisał(a): A powiedzcie ludziska ... czy można się z nimi dogadać w innym języku jak egeszegeerowskim? Bo nie ogarniam co oni mówią między sobą ...

Zmieszany  ... łatwo dogadasz się po brzęczyszczykiewiczowsku.
Odpowiedz
W Sarospatak Węgrzy nie odróżniają Polaków od Słowaków, których jest zdecydowanie więcej w łykendy. Nawet nie mają motywacji, bo Polak po słowacku zrozumie i nie ma problemu. Zaskoczyła mnie pani w kasie upewniająca się czy ten leżak, który chcieliśmy zapłacić - to "leżenie" to takie do "spanie" Uśmiech .
Odpowiedz
Cytat:Smiała teza  że tak znany kurort jak Hajduszoboszlo i drugie co do wielkości miasto Węgier Debreczyn znikają cieniu małego miasteczka  [Obrazek: wink.gif]
Dużej wsi z trzema sklepami, czterema kościołami, kąpieliskiem i dwoma kempingami. Uśmiech
Leżak to po słowacku lehatko, a po węgiersku napozo... i coś jak łóżko, tzn. łóżko do opalania.
Myślę, że nas odróżniają od Słowaków - Polak jest bardziej imprezowy i więcej awanturujący się (chyba, że w krawacie).  Szeroki uśmiech Zły
Odpowiedz
No w krawacie napewno mniej awanrurujący się ale w Saraspatak takich nie widziałem   Szeroki uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
Ja przecież grzecznie: najpierw jó reggelt, potem oczywiście nem értem, następnie Lengyel vagyok i to przeważnie rozbraja każdego rozmówcę - nie wiedzą czy żartuję i jak ze mną rozmawiać. Ale to się sprawdza, bo to oni szukają dla siebie możliwych sposobów dogadania się i przeważnie zawsze coś proponują np. przejście na inny język lub formę pierwotną (ręczną  Szeroki uśmiech ). Potem zwykle okazuje się, że ja znam podstawowe liczebniki, niezbędne dla życia rzeczowniki, kilka przymiotników i jeszcze parę zwrotów grzecznościowych. I miło jest, gdzieżbym się awanturował. W krawacie to tylko do egzaminu i na ślub  Szeroki uśmiech , ale to dawno było  Smutek .
Odpowiedz
(23-07-2018, 19:53)wojti76 napisał(a): Pisząc Hajduszo masz zapewne na myśli Hajduszoboszlo  Zdziwiony  oprócz jednego basenu z zimna wodą masz kilkanaście z ciepłą  Język Smiała teza  że tak znany kurort jak Hajduszoboszlo i drugie co do wielkości miasto Węgier Debreczyn znikają cieniu małego miasteczka  Oczko

Hehe owszem śmiała, bo nie każdy lubi tłumy i tętniące życiem miasto. Wolę ciche i spokojne jak sarospatak?
Odpowiedz
Tak jest, ma rację.
Odpowiedz
Akurat baseny w Sarospatak nie są ciche i spokojne zwlasza w weekend  Oczko Jest jeszcz wiele ciekawych i cichych miejsc na Węgrzech  np. Bogacs
Odpowiedz
W wakacyjny weekend.
Odpowiedz
(24-07-2018, 14:29)wojti76 napisał(a): Akurat baseny w Sarospatak nie są ciche i spokojne zwlasza w weekend  Oczko Jest jeszcz wiele ciekawych i cichych miejsc na Węgrzech  np. Bogacs

Ale ciszej pisz;-). Do Bogács kto ma pojechać i tak pojedzie, a na szczęście jest dalej niż do Sárospatak więc jednodniowi turyści odpadają.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,445 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał
  Potrzebuję namiary na nocleg Sarospatak lub Tiszaujvaros annrac222 1 4,367 15-09-2017, 10:14
Ostatni post: Tomeq
  HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 20,997 26-08-2015, 21:12
Ostatni post: tkoko
  objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 8,457 28-09-2012, 10:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: Mamut, 21 gości