Termy na Węgrzech - Gdzie jechać?
#1
Witam, przydał by się dział "Gdzie jechać" bo informacji naprawdę dużo a ktoś zielony który był na węgrzech w wieku 10lat ma problem z ogarnięciem tego wszystkiego.

Otóż pod koniec sierpnie chciałbym się wybrać (4osoby) na węgry na wakacje. Co nas interesuje ?:
- na pewno baseny różnorodne
-w pobliżu jakiegoś miasteczka żeby można było wyjść wieczorem na jakiś rynek, kolacje
- jakieś atrakcje basenowe typu, zjeżdżalnie,
- oczywiście przystępne ceny ;]
- nocleg myślę że się znajdzie na miejscu
- najlepiej węgry północno-wschodznie, jesteśmy z podkarpacia

Przeszukałem forum i internet i natrafiłem na taki ośrodek:

http://www.zsory-furdo.hu/index.php?language=po

bardzo mi się podoba lecz chciałbym coś z większą ilościo zjeżdżalni, chcemy siedzieć tam 4-5dni
Odpowiedz
#2
Chyba za duzo wymagasz... Przeciez to zalezy od Ciebie, gdzie chcesz jechac i co widziec. My mozemy tylko doradzic, odpowiedziec na konkretne pytania.
Odpowiedz
#3
Jedź tam, a na jeden dzień wyskocz do Hajduszoboszlo albo gdzie zechcesz. Będziesz miał jakieś porównanie.
Odpowiedz
#4
Dokładnie. Patrząc na te kryteria ciężko znaleźć jedną miejscowość, która spełniałaby wszystkie.
Tak to tylko w erze Uśmiech

Warto iść za radą eplusa. Ja w zeszłym roku spędzałem urlop w rejonie Debreczyna. Nocowałem i kąpałem się w Hajduszoboszlo, zwiedzałem w Debreczynie i Egerze, jadłem i fotografowałem w Hortobagy itd. Odległości na Węgrzech są małe.
Odpowiedz
#5
zgadzam się że wszystkiego mieć nie można, ale chodzi mi o miejscowość która będzie najbardziej pasować Oczko


To może jakieś kąpieliska w Hajduszoboszlo znacie ? jakieś stronki żeby można było pooglądać ?
Odpowiedz
#6
(06-07-2013, 16:24)kondziopl3 napisał(a): To może jakieś kąpieliska w Hajduszoboszlo znacie ? jakieś stronki żeby można było pooglądać ?

Proponuję zacząć od tego miejsca.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
hej
my z chłopakiem wybieramy się również końcem sierpnia do Hajduszoboszlo i tak się składa, że również jesteśmy z podkarpacia Uśmiech
Byłam w kilku miastach na Węgrzech ale jakoś najbardziej do gustu przypadło mi właśnie Hajdu. Ogólnie noclegi najlepiej wybrać na kwaterach prywatnych, koszt za nocleg w okresie sierpien/ wrzesien wynosi ok. 10 euro od osoby, no i warunku super. Zawsze jak jeździmy mamy całe piętro domku- masz normalnie kuchnię, lazienkę, kilka pokoi ( zależy jaki domek), z reguły jakiś balkon czy taras no i ogród do dyspozycji, odległość do basenu jest idealna, bardzo blisko, a cały kompleks basenów jest moim zdaniem świetny Uśmiech jeśli chodzi o atrakcje typu zjeźdzalnie są ale na terenie aquaparku ( na terenie basenów atrakcjami może być np. basen ze sztuczną falą- super sprawa, czy baseny z masażami np. bicze wodne itp. )
Odpowiedz
#8
a czy ktoś wybiera się do Miskolc ? ciekawe dużo miasto, dużo winnic ktoś był ktoś coś powie ??
Odpowiedz
#9
Planuję za tydzień uderzyć na Węgry.
W tym kraju poza tranzytu, byłem raz nad Balatonem i dwie wycieczki do Budapesztu (piękne miasto), teraz szukam czegoś innego...
Czego oczekuję;
-atrakcje, czyli baseny dla dzieciaków (3 i 8 lat) gdzie będą jakieś zjeżdżalnie itp.
-urokliwe miejsce to dla mnie i żony Oczko

Co do mobilności to mogę robić wycieczki ok 50km w jedną stronę.
Odpowiedz
#10
Dobrze trafiłeś! Trzy czwarte forum jest o tym właśnie !
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strandok éjszakája, czyli nocne kąpiele na Węgrzech kowcio 13 14,615 09-11-2023, 14:58
Ostatni post: au-iv-385223
  Dojazd na kąpieliska z podkarpackiego fvg 10 10,304 22-08-2023, 18:26
Ostatni post: eplus
  Termy zimą Tony-snk 9 5,002 18-02-2023, 23:54
Ostatni post: Waldek
  Pełna lista basenów termalnych na Węgrzech fvg 75 259,122 29-04-2022, 14:06
Ostatni post: kowcio
  Gdzie z dzieckim do lekarza w Hajduszoboszlo? Tomeq 11 4,341 13-02-2022, 9:49
Ostatni post: Tomeq



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości