Trasa Chorzów-Siofok
#1
Witam,
wybieram się do Siofoku w sobotę (wyjazd 4:00 rano). Google podpowiada aby jechać przez Ostrawę - Brno - Bratysławę. Czy uważacie, że jest to optymalna trasa? Dodam, że będę jechał pierwszy raz więc nie chciałbym się pogubić. Dodatkowo gdzie można kupić odpowiednie winiety w danych Państwach i w normalnych cenach? Z tego co wyczytałem to w Czechach i na Słowacji nie ma problemu bo na pierwszych lepszych stacjach paliw zaraz po przekrowczeniu granic można kupić (odpowiednio za 310 koron i za 10Euro) - natomiast jak wygląda sprawa na Węgrzech (cena 2975HUF) ? - znalazłem informację, że tam nie jest tak łatwo kupić winietkę stąd też pytanie gdzie w tych godzinach podróży będzie możliwość jej zakupu?
Odpowiedz
#2
(08-07-2015, 11:31)vlad napisał(a): (...) natomiast jak wygląda sprawa na Węgrzech (cena 2975HUF) ? - znalazłem informację, że tam nie jest tak łatwo kupić winietkę stąd też pytanie gdzie w tych godzinach podróży będzie możliwość jej zakupu?

Warto przejrzeć nasze forum.
O rejestracji w systemie zakupu winiety na Węgrzech pisałem
tutaj.
Proces zakupu opisałem tutaj.
Masz jeszcze cały wątek o trasie do Siofóku, co prawda ze Skawiny ale przecież to blisko, tutaj
Trochę czytania ale zdobyta wiedza będzie bezcenna.
Odpowiedz
#3
Na Węgrzech łatwo o viniete są punkty sprzedaży na przejściach granicznych nie wiem oczywiście czy na każdym ale jeśli nie uda na granicy to zostają stacje benzynowe
Odpowiedz
#4
(08-07-2015, 12:17)wojti76 napisał(a): Na Węgrzech łatwo o viniete są punkty sprzedaży na przejściach granicznych nie wiem oczywiście czy na każdym ale jeśli nie uda na granicy to zostają stacje benzynowe

... na granicy to mogą być kolejki, na stacjach benzynowych jest dużo lepiej, zwłaszcza na tych gdzie są "bufeciki" Uśmiech
Odpowiedz
#5
(08-07-2015, 12:17)wojti76 napisał(a): Na Węgrzech łatwo o viniete są punkty sprzedaży na przejściach granicznych nie wiem oczywiście czy na każdym ale jeśli nie uda na granicy to zostają stacje benzynowe

Jeśli kupujesz na granicy to jest jedna istotna uwaga.
Na granicy idź do firmy węgierskiej. Często Słowaccy pośrednicy sprzedają węgierskie winiety i to już tak tanio nie wychodzi.
Odpowiedz
#6
Ja może jestem dziwna, ale jechałabym po prostu niemal "na azymut". Czyli z Chrzowa na węźle murckowskim na S1 (chyba), a późnej Tychy, Bielsko, Żywiec, Korbielów. W miejscowości Orawski Podzamok złapać drogę nr 77 i trzymać się jej do Budapesztu. Później wjechać na drogę nr 71, ot i Siofok Uśmiech. Trasy do Budapesztu z Katowic nie zamieniłabym na nic. A ostatniego odcinka nie znam. No. Wtedy wniety ewentualnie na Węgrzech, ale chyba i tam nie będą koniecze? Nie wiem. Tu musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej rozeznany w temacie.
Odpowiedz
#7
Ja jechałbym tak:Chorzów - Katowice - Cieszyn - Jablunkov - Zilina - Rajec - Topolcany - Nitra - Komarno - Komarom - Kisber - Szekesfehervar - Siofok. Podobna trasa (z Papa do granicy PL, od Kisber się pokrywa z proponowaną) zajęła nam ok. 6,5 godziny (w drugą stronę). Uśmiech
Odpowiedz
#8
(08-07-2015, 11:31)vlad napisał(a): Witam,
...Google podpowiada aby jechać przez Ostrawę - Brno - Bratysławę. Czy uważacie, że jest to optymalna trasa? ...
Jest to najprostsza lecz i najdroższa trasa.
Tańsza autostradami? i dwupasmówkami to:
Katowice, Bielsko, Zwardoń, (lub Cieszyn jak kto woli), Cadca, Żylina dalej Bratysława, Budapeszt, Siofok (w tym wariancie odpada czeska winieta).
Osobiście jeżdżę bezpłatnym wariantem Żylina, Previdza, Komarno (droga 64), Komarom, Kisber (droga 13), Szekesfechervar (droga 81), Siofok (droda 7). Bezpłatny wariant jest krótszy o 100km od autostrady, czas przejazdu jest niewiele dłuższy (0.5godz wg Google). Oczywiście w dzień jazda będzie nieco dłuższa.
Odpowiedz
#9
Witam. Ja też w sierpniu się wybieram nad Balaton i chcę jechać trasą: Katowice, Bielsko, Cieszyn, Żylina, Bratysława, Budapeszt, Balaton. Mam tylko jedno pytanko. Czy odcinek od Cieszyna do granicy Czesko-Słowackiej jest bezpłatny (trasa 11/E75)? Bo tylko co do tego mam wątpliwości i nie chcę dodatkowo płacić czeskiej winiety (można przez Zwardoń jechać). Z góry dzięki pozdrawiam.
Odpowiedz
#10
(14-07-2015, 17:03)Stasiu_niggas napisał(a): ...w sierpniu się wybieram nad Balaton i chcę jechać trasą: Katowice, Bielsko, Cieszyn, Żylina, Bratysława, Budapeszt, Balaton. Mam tylko jedno pytanko. Czy odcinek od Cieszyna do granicy Czesko-Słowackiej jest bezpłatny (trasa 11/E75)? ...

Cieszyn-Trinec-Jablunkov-do granicy ze Słowacją bezpłatny
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trasa: Wrocław - Tokaj lukawzor 3 1,810 02-08-2019, 14:48
Ostatni post: wojti76
  Trasa Opole - Balatonfured jurekp 0 1,321 25-06-2019, 13:50
Ostatni post: jurekp
  Trasa Poznań Eger beniu11 7 3,117 24-06-2019, 10:21
Ostatni post: bastus2
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,958 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus
  Trasa Barwinek - Eger - darmowa baranek 6 3,559 17-08-2018, 17:56
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości