Trasa Skawina-Siofok przez Budapeszt
#1
Witam,

w tym roku chcę wybrać się do naszych braci, na Węgrzech byłem raz jakieś 13 lat temu, na wycieczce organizowanej gdy jeszcze chodziłem do szkoły podstawowej Oczko

Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyznaczeniu trasy (winiety na autostrady to nie problem), oraz pomoc w wybraniu stacji gdzie zatankuje LPG. Ruszając z mojej miejscowości jestem w stanie przejechać jakieś 350-400 km na pełnej butli.

Z góry dzięki za pomoc!

PoZDRawiam.

Flaga polskaFlaga węgierska
Odpowiedz
#2
to klasyczna trasa jadąc od Krakowa (Chyżne, Banska-Bistrica, Sahy, Budapest, Siófok) ... na Słowacji jest tylko niewielki kawałeczek R4 do ominięcia pomiędzy Bańską-Bystrzycą a Zvolenem, ominiesz jadąc obok lotniska Sliac. Na Węgrzech potrzebna winietka na M2, M0, M7.
Polecam to > info o trasie
Odpowiedz
#3
Rymnik - "Winietka" na Węgrzech to jedynie opłata za korzystanie ze wszystkich płatnych odcinków. Dla aut poniżej 3,5T dostosowanych do przewozu max. 7 osób opłata na 10-dni wynosi 2975 Ft.
Podana powyżej trasa nie wymaga słowackiej winietki (nalepka). Wjeżdżasz do Bańskiej na dwupasmówkę, ta dalej jest ekspresówką R1 - na terenie miasta wolną od opłat. Przy wyjeździe z Bańskiej-Bystrzycy musisz w odpowiednim miejscu zjechać, jeszcze w granicach miasta. Ekspresówka R1 tylko do tablicy jest wolna od opłat !. Ten kawałek R1 to zaledwie ok.16 km.
Odpowiedz
#4
Rozumiem, że chodzi o ten zjazd (zaznaczony kółkiem na zdjęciu, zdjęcie w linku)? Strzałką oznaczyłem wjazd do miasta.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5df6...697ba.html

Dzięki za pomoc jeszcze raz!
Odpowiedz
#5
Gdzie najlepiej zatankować już na Węgrzech? Chodzi mi o stację na drogę do Siofok oraz później na powrót, tak by nie musieć tankować w ojro.
Odpowiedz
#6
(02-07-2015, 11:52)Rymnik napisał(a): Rozumiem, że chodzi o ten zjazd (zaznaczony kółkiem na zdjęciu, zdjęcie w linku)? Strzałką oznaczyłem wjazd do miasta.

Słusznie, wjazd do Bańskiej jest prosty, zaraz na początku masz dwupasmówke - to spory kawałek do przejechania... po prawej będzie Mitsubichi, po lewej Honda ... i jest tablica oznaczająca ekspresówkę. Twój kierunek po R1 to Zvolen, trzymaj się prawego pasa, wiadukt zostaje po lewej stronie (to zaznaczyłeś kółkiem). Dalej prosto do stacji OMV, za nią odbijam w prawo do góry, na górze w lewo i przejeżdżam nad ekspresówką. Zjazd trochę dziwny, ale jesteś po lewej stronie R4, dalej cały czas na wprost dojedziesz do lotniska Sliac, potem Zvolen.
LPG, prawdopodobnie najbiższa stacja po węgierskiej stronie jest w Vác (Vác, Szent László út 32. (209 Ft/l), obok ronda Tesco), ale trzeba zjachać z trasy. Cena LPG różna... od 187 Ft/l do ! 240 Ft/l .
Odpowiedz
#7
(02-07-2015, 14:05)Sztasek napisał(a):
(02-07-2015, 11:52)Rymnik napisał(a): Rozumiem, że chodzi o ten zjazd (zaznaczony kółkiem na zdjęciu, zdjęcie w linku)? Strzałką oznaczyłem wjazd do miasta.

Słusznie, wjazd do Bańskiej jest prosty, zaraz na początku masz dwupasmówke - to spory kawałek do przejechania... po prawej będzie Mitsubichi, po lewej Honda ... i jest tablica oznaczająca ekspresówkę. Twój kierunek po R1 to Zvolen, trzymaj się prawego pasa, wiadukt zostaje po lewej stronie (to zaznaczyłeś kółkiem). Dalej prosto do stacji OMV, za nią odbijam w prawo do góry, na górze w lewo i przejeżdżam nad ekspresówką. Zjazd trochę dziwny, ale jesteś po lewej stronie R4, dalej cały czas na wprost dojedziesz do lotniska Sliac, potem Zvolen.
LPG, prawdopodobnie najbiższa stacja po węgierskiej stronie jest w Vác (Vác, Szent László út 32. (209 Ft/l), obok ronda Tesco), ale trzeba zjachać z trasy. Cena LPG różna... od 187 Ft/l do ! 240 Ft/l .

Te ceny mnie przerażają ale wolę dać trochę więcej tam niż specjalnie kupować ojro... Oczko
Odpowiedz
#8
Przy autostradach cena LPG za....
MOL, Balatonlelle M7 - 242,90 Ft/l (tutaj nie ma zjazdu, zjazd nr. 143 Balatonlelle, Lengyeltóti trochę dalej)
OMV, Balatonlelle, krajowa nr.7, 138 km. - 230,90 Ft/l
Odpowiedz
#9
A jeszcze zapytam, bo planuje jechać w nocy, czy ta trasa będzie odpowiednia do nocnej jazdy?
Odpowiedz
#10
(02-07-2015, 19:14)Rymnik napisał(a): A jeszcze zapytam, bo planuje jechać w nocy, czy ta trasa będzie odpowiednia do nocnej jazdy?

W okolicach Donovaly trzeba zachować szczególną ostrożność ! - ale dalej już OK. No i jeszcze Dolny Kubin - Ruzomberok; tam też (jest dość kręto). Ale ogólnie IMHO możesz jechać tą drogą.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,116 1,313,650 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Przez Słowację bez winietki równolegle do autostrady, przez Węgry z winietką Jan Orban 59 55,704 13-11-2019, 16:28
Ostatni post: ember
  Trasa: Wrocław - Tokaj lukawzor 3 1,810 02-08-2019, 14:48
Ostatni post: wojti76
  Budapeszt - Szigetvar i z powrotem F1fan 1 1,557 26-06-2019, 7:23
Ostatni post: Sztasek
  Trasa Opole - Balatonfured jurekp 0 1,322 25-06-2019, 13:50
Ostatni post: jurekp



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości