Węgierska nutka na dziś
"Carramba" - Tátrai Tibor & Szűcs Antal Gábor
Odpowiedz
"Сусідка ... Sąsiadka" - Хор імені Г. Верьовки

Заспіваймо пісню веселеньку,
Про сусідку молоденьку,
Про сусідку заспіваймо,
Серце наше звеселяймо!
– Ой, сусідко, сусідко, сусідко,
Позич мені решітко, решітко:
Я си муки потрясу, потрясу,
Завтра вранці принесу, принесу.
Заспіваймо пісню веселеньку,
Про венгерку молоденьку,
Про венгерку заспіваймо,
Серце наше звеселяймо!
– Ой, венгерко, венгерко, венгерко,
Позич мені люстерко, люстерко:
Я си вуса підкручу, підкручу,
Завтра вранці доручу, доручу.
Заспіваймо пісню веселеньку,
Про жіночку молоденьку,
Про жіночку заспіваймо,
Серце наше звеселяймо!
Маю жінку молоду, молоду,
Не пущу ї по воду, по воду:
Могла би ся втопити, втопити,
Мусів бися женити, женити.
Oczko
– Ой, дівчино, не вір ми, не вір ми,
Бо я хлопець мандрівний, мандрівний,
Я мандрую тут і там, тут і там,
Подобаюсь дівчатам, дівчатам.
Odpowiedz
(09-04-2022, 8:24)Sztasek napisał(a): "Сусідка ... Sąsiadka" - Хор імені Г. Верьовки >>> https://www.youtube.com/watch?v=-20Uj_08TOg
Kéler Béla - "Bártfai Emlék Csárdás ... Czardasz Wspomninia z Bártfa"
Odpowiedz
Béla Pintér to węgierski muzyk, autor tekstów i kompozytor. Jest jednym z najbardziej znanych węgierskich piosenkarzy i kompozytorów chrześcijańskich na Węgrzech. Występuje na imprezach organizowanych przez zgromadzenia chrześcijańskich wiernych, niezależnie od wyznania czy przynależności do kościoła.
Jest członkiem Wolnego Kościoła Chrześcijańskiego w Debreczynie.
 
Bárhogy is volt, hiszem, győzni fogunk … Tak czy inaczej, wierzę, że zwyciężymy
Hisz nem a saját erőnkből harcolunk … Właściwie to nie z własnej woli walczymy
A sereg élén ott áll a Fővezér … Armią dowodzi Naczelny Wódz
Aki volt, Aki van, Aki örökké él! … Który był, Który jest, Który żyje wiecznie!
 
Az élet olyan, mint egy nagy csatatér … Życie jest jak wielkie pole bitwy
A harcban dől el az, hogy ki mennyit ér … W walce rozstrzyga się, kto ile jest wart
Itt nem sokat számít a hírnév, a lájk … Tu nie ma większego znaczenia ani sława, ani sympatia
Csak a térdünkön állva megvívott csaták … Tylko bitwy stoczone klęcząc
 
Óóó... A győzelem a miénk! … Oo... Zwycięstwo jest nasze!
 
Néhány harcos félre értette, és … Niektórzy rycerze źle zrozumieli i
A társa ellen használta fegyverét … Przeciwko swojemu druhowi użli własnej broni
Voltak nagy harcok és kemény csaták … Przeminęły wielkie walki i ciężkie bitwy
Nem egymás kezét fogtuk, hanem egymás nyakát … Nie trzymaliśmy się za ręce, ale chwytaliśmy za nasze szyje
Odpowiedz
Wielkanocne życzenia ... Húsvéti köszöntő ... Великоднє вітання ...   Róża   Prezent
"Wiosenny walc ... Tavaszi keringő" - Fryderyk Chopin / Richard Clayderman

... Ogród Arcybiskupi jest największym parkiem miasta Eger. Miejscowi nazywają go również „Płucami Miasta”. 
Kiedyś był to naturalny las ...
Odpowiedz
Wielkanoc, dzień drugi ... lany poniedziałek
  Oczko  Húsvéti locsolás - Nyíracsád, okręg Hajdú-Bihar
Odpowiedz
Bardzo zmysłowe życzenia. A jeśli chodzi o wykonanie Wiosennego walca na YT, to przydałaby się jeszcze dźwiękowa nakładka z szumem fontanny i śpiewem ptaków o rannej wiosennej porze z tamtego miejsca.
 W 2.50 minucie utworu przypomniałem sobie swoje fascynacje olbrzymimi platanami w Egerze poprzedzone zapamiętanym platanem w parku pałacowym w Czudcu (w latach młodości  Oczko ). Doprowadziło to do posadzenia sadzonki platana w swoim ogrodzie. Teraz mam prawie pewność, że gdy mojemu platanowi uda się osiągnąć taką wielkość - nikt nie będzie pamiętał skąd on się tu wziął. Prawdopodobnie nawet nie doczekam charakterystycznego wyglądu jego kory.
[Obrazek: sg4dLiu.jpg]
Tak to jest ten sam platan.
Sorry, wpieprzyłem się w ten wątek, ale nie mogłem się powstrzymać. Dzięki za życzenia.
Odpowiedz
(18-04-2022, 10:54)oldman58 napisał(a): ...  W 2.50 minucie utworu przypomniałem sobie swoje fascynacje olbrzymimi platanami w Egerze ... Doprowadziło to do posadzenia sadzonki platana w swoim ogrodzie. Teraz mam prawie pewność, że gdy mojemu platanowi uda się osiągnąć taką wielkość - nikt nie będzie pamiętał skąd on się tu wziął. Prawdopodobnie nawet nie doczekam charakterystycznego wyglądu jego kory.
[Obrazek: sg4dLiu.jpg]
Tak to jest ten sam platan.
też mam sentyment do drzew platanowatych Uśmiech przypomniało mi się "w parku pod platanem, pani siądzie z panem"
Zofia Terne - "Kiedy znów zakwitną białe bzy"
Odpowiedz
Wspólny projekt Flaga węgierska Babra i Flaga polska Megitza reinterpretuje tradycje muzyki ludowej...
Z albumu "Razem" > "Goosebumps vibes" - Babra & Megitza ("Libabőr ... Gęsia skórka)
Odpowiedz
Niedzielne popołudnie, przeglądam kanały TV, nic szczególnego.
Jedyną ciekawostką jest film „Esős vasárnap... Deszczowa niedziela" (reż. Keleti Márton, 1962) na kanale HírTV. Ten węgierski kanał HírTV można oglądać online, to wersja z 60-minutoeym opóźnieniem: >>> https://hirtv.hu/hirtv_kesleltetett
Film w wersji oryginalnej, kopia poprawiona,
dostępny jest na stronie >>> https://videa.hu/videok/film-animacio/es...NAtvrmsybs
Za oknem niebo całkowitcie zachmurzenie, wietrznie i do tego siąpiąca mżawka... 
Pierwsze kadry filmu „Esős vasárnap" to piosenka, przebój z 1962 roku i moja propozycja na dzisiejsze niedzielne deszczowe popołudnie... utwór w „nowym opracowaniu” - polecam...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  János Bródy zaaregował na podsumowanie roku przez premiera Waldek 1 144 19-02-2024, 22:07
Ostatni post: Sztasek
  Muzyka węgierska na płytach rwmagyar 6 4,461 12-02-2024, 15:27
Ostatni post: rwmagyar
  Węgierska telewizja w Polsce fvg 22 27,816 27-03-2023, 14:06
Ostatni post: sdyczko
  Koncert Bryan'a Adams'a na placu Bohaterów (Hősök tér) Waldek 0 1,498 26-08-2019, 22:52
Ostatni post: Waldek
  Węgierska Wiosna Filmowa w Kinie Pod Baranami annamkalfas 1 2,025 13-05-2019, 14:18
Ostatni post: rwmagyar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 25 gości