Węgry - bankomaty bez prowizji
#61
Ja tylko dodam, że w moim wypadku (też UniCredit) reklamacja w ogóle nie była potrzebna. Kilka dni po powrocie do Polski pobrana prowizja stopniowo (dzień po dniu) wracała na konto.
Odpowiedz
#62
Witam
Piszę bo tu są trochę stare wpisy. Jakie konto w banku jest najlepsze do Płacenia i Wypłacania z bankomatów ?
Odpowiedz
#63
Witam. A ma ktoś może jakieś informacje odnośnie płacenia kartą i wypłat z bankomatów na Węgrzech jeżeli mam konto w ING. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Odpowiedz
#64
(29-05-2016, 9:05)kyniu30 napisał(a): Witam. A ma ktoś może jakieś informacje odnośnie płacenia kartą i wypłat z bankomatów na Węgrzech jeżeli mam konto w ING. (...)

Jedyną PEWNĄ informację uzyskasz w swoim banku!.
W końcu to oni naliczają wszelkie prowizje.
Sama informacja o koncie w określonym banku nie pozwala na rzeczową odpowiedź.
W jednym banku masz do wyboru (najczęściej) kilka różnych opcji dotyczących kont. Jakie wybrałeś? Uśmiech
Odpowiedz
#65
Masz racje Waldek. Już to sprawdziłem ale muszę jeszcze potwierdzić w banku. Tak jak pisze w tabeli opłat i prowizji banku ING to pobierają 3% za przewalutowanie przy transakcji bezgotówkowej i 6% przy wypłacie gotówki w bankomacie za granicą.Ciekawe czy to się opłaca. Coraz bardziej skłaniam się ku temu by zabrać euro i tam zamienić na forinty.
Odpowiedz
#66
(04-06-2016, 7:34)kyniu30 napisał(a): ... w tabeli opłat i prowizji banku ING to pobierają 3% za przewalutowanie przy transakcji bezgotówkowej i 6% przy wypłacie gotówki w bankomacie za granicą.Ciekawe czy to się opłaca. Coraz bardziej skłaniam się ku temu by zabrać euro i tam zamienić na forinty.

kursy wymiany w Budapeszcie, (wczoraj, 3.czerwca).
1 EUR - 311,0 HUF
1 PLN - 71,55 HUF
Odpowiedz
#67
Mam konto w Banku Pekao SA i wszystkie bankomaty w Europie za darmo. W Sarospatak wybierałem pieniądze w różnych bankach i kurs jest zawsze ten sam: 1000 Forintów=14 zł. W kantorach obecnie tysiąc forintów stoi po 14,40.
Odpowiedz
#68
Z tego co ja wiem, to najrozsądniej założyć konto walutowe w alior sync (t-mobile) albo w zwykłym alior banku (nie pamiętam dokładnie) i kupić w ich kantorze walutę. Mają mały spread i jak porównywałem ceny to są takie same jak w Budapeszcie. Wiadomo, wszystko zależy od tego ile ktoś potrzebuje wymieniać. Ale przy tej opcji płatność kartą i prowizja (bodajże 0.6%) jest naprawdę atrakcyjną.
Odpowiedz
#69
(08-06-2016, 20:22)crazy napisał(a): Z tego co ja wiem, to najrozsądniej założyć konto walutowe w alior sync (t-mobile) albo w zwykłym alior banku (nie pamiętam dokładnie) i kupić w ich kantorze walutę. Mają mały spread i jak porównywałem ceny to są takie same jak w Budapeszcie (w Siofok jest dużo taniej).. Wiadomo, wszystko zależy od tego ile ktoś potrzebuje wymieniać. Ale przy tej opcji płatność kartą i prowizja (bodajże 0.6%) jest naprawdę atrakcyjną.

Potwierdzam.
Napisałem to samo w temacie dotyczącym wymiany walut to zostałem posądzony o reklamę banku Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#70
Jakbyście kupowali np. nieruchomości to OK. Ale na potrzeby wakacyjne zawracać sobie głowę jakimiś spreadami ? Dla zaoszczędzenia kilku złotych? Specjalnie zakładać nowe konta w innym banku? Moim zdaniem nie warto. Ale to jest tylko moje zdanie.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strefa czasowa - Węgry eplus 2 1,188 22-06-2021, 22:15
Ostatni post: Sztasek
  Transport na Węgry - znalezione na fejsie eplus 0 1,154 23-05-2021, 17:20
Ostatni post: eplus
  Przeprowadzka na Węgry - niezbędne dokumenty i inne Lalusza 38 29,371 05-11-2020, 8:33
Ostatni post: Sztasek
  Jak adresować korespondencję na Węgry? Węgierskie adresy rozszyfrowane! Arw 15 29,442 22-04-2020, 9:31
Ostatni post: Kalina123
  Mandat i odwołanie się - Węgry lemON00 19 18,377 28-05-2019, 13:45
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości