Wegierska cukiernia na Manhattanie
#1
Jesli bedziecie na Manhattanie, to na pewno odwiedzicie Katedre Swietego Jana (Cathedral of St. John the Divine). Bardzo blisko, prawie na przeciwko jest znana na Manhattanie cukiernia (na rogu 111th&Amsterdam Avenue): The Hungarian Pastry Shop. Warto wstapic na chwile albo na dluzej!

[Obrazek: 11huh3n.jpg]
Odpowiedz
#2
O wiele lepsza ,ma węgierski klimat , moim zdaniem jest Andre's Cafe na 1631 2nd Ave pomiedzy 84th St & 85th St .

[Obrazek: ffd1si.jpg]
Odpowiedz
#3
Hmm... no nie wiem... pozwolę sobie na dygresję: może po dłuższym przebywaniu w NY albo od późnej jesieni do wczesnej wiosny... w tamtejszym smrodzie jakoś sobie nie wyobrażam, by cokolwiek mogło mi smakować... nawet, jeśli węgierskie.

Nie trawię tego miasta z ponurymi kanionami ulic, wiecznym ruchem, zgiełkiem ulicznym i tym specyficznym smrodem... jeśli już muszę, to zaczynam od Chinatown a potem przez jakiś czas wszystko inne pachnie Język - albo nie otwieram szyb i wybiegam z auta dopiero przy Battery Park, przed obowiązkowym rejsem na Liberty Island.

A swoją drogą ciekawostka - teraz dopiero skonstatowałem, ze nigdy dotąd w USA nie natrafiłem na nic węgierskiego Zmieszany
Odpowiedz
#4
Co do smorodu to moze subiektywne odczucie ,znam miasta gorzej wentylowane.
W stanach wegierskich knajp jest jest dość sporo i to w miejscach w których by się człowiek najmniej spodziewał z tym że moim subiektywnym zdaniem najlepsze są w LA i Napa Valley.
Odpowiedz
#5
Niestety Kalifornia jeszcze na mnie czeka... póki co sprawdziłem i już wiem dlaczego nie mogłem trafić - otóż dobrych węgierskich restauracji w całych Stanach jest aż 13!
Odpowiedz
#6
No bez jaj na Astoiri jest 9 knajp węgierskich gdzie można zjeść koryto węgierskie czyli drewniany półmisek w Napa znam przynajmnie kilka winiarni wegierskich owszem może nie maja strany ale funkcjonują i to b. dobrze nawet w Chile a konkretnie w Santiago i nie tulko polecam Club Hungaria
Odpowiedz
#7
Tyle znalazłem w oficjalnym przewodniku restauracyjnym USA... ale spierał się nie będę, bo zasadniczo nie ma to dla mnie jakiegoś szczególnego znaczenia tyle tylko, że polskie są i rzucają się w oczy a węgierskich nie widziałem...

Przewodniki wskazują w NY dwie restauracje węgierskie: Caterina's i Korzo Haus - może się nie reklamują, nie wiem. Następnym razem szczególnie się przyłożę... w Chile nie byłem i nie wybieram się ale na chybił-trafił strzeliłem w Lizbonę - rezultat poniżej:

[Obrazek: wgierskie.png]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głowy jeszcze polecą, na trójstyku Węgry-Ukraina-Rumunia Waldek 0 109 21-02-2024, 20:44
Ostatni post: Waldek
  Węgrzy rekrutują pracowników na Filipinach Waldek 0 117 10-01-2024, 5:15
Ostatni post: Waldek
  Pojawiła się szansa na poprawę stosunków węgiersko-ukraińskich. Waldek 0 195 26-11-2023, 1:51
Ostatni post: Waldek
  Wyniki głosowania rodaków na Węgrzech. Pompa@ 12 564 31-10-2023, 21:45
Ostatni post: czesieko
  Po trzecim jest czwarty - urodzaj na Noblistów Waldek 0 180 04-10-2023, 9:32
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości