Wegierskie imiona
#11
(13-04-2013, 14:42)Hedvig napisał(a): A ja mam takie pytanie. Jak wymawia się imiona Erzsébet i jego zdrobnienie Erzsi, Éne i Etel? I jeszcze Katalin oczywiście. Uśmiech

Zobacz tutaj Oczko A tutaj Katalin. Po prostu kliknij ikonkę PLAY.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#12
(13-04-2013, 14:42)Hedvig napisał(a): A ja mam takie pytanie. Jak wymawia się imiona Erzsébet i jego zdrobnienie Erzsi, Éne i Etel? I jeszcze Katalin oczywiście. Uśmiech
Nie mam wielkiego doświadczenia z węgierskim, ale na moje ucho, a jeśli chodzi o obce dźwięki jestem dość dobry, "é" brzmi mniej więcej jak po polsku "ij/yj" połączone z e (taki złoty środek ;P, jeśli miałaś kontakt z niemieckim, to ich "eh", jak w "nehmen" to ta sama głoska). Załóżmy, że zapiszę to jako "ij" (chyba najbardziej podobne). Wtedy Erzsébet - Erżijbet, Erżi, Ijne, Etel, Kotolin (znów na temat "a" są różne opinie, ale jak słuchałem, to nasze polskie "o" jest zdecydowanie najlepszym odpowiednikiem, a słuchałem ogólnowęgierskiego radia). Akcent zawsze na pierwszą sylabę. Pewnie ktoś mnie poprawi, ale kieruję się tym co usłyszałem przy kontaktach z Węgrami i słuchaniu węgierskie radia, więc pewnie jakąś wartość to ma, oby się przydało. Oczko

EDIT: O, widzę, że mój wywód jest niepotrzebny, padły przykłady dźwiękowe. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#13
Martyn, jeżeli spisałeś to tylko i wyłącznie na podstawie słuchania rozmów czy radia, to chylę czoła. Masz bardzo dobre ucho do języków. W zasadzie wszystko się zgadza Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#14
(09-03-2013, 8:16)eplus napisał(a): A Izaak, Dawid są dozwolone - czy znowu wylazł antysemityzm z butów Orbana? Oczko

Orban nigdy nie był i nie jest antysemitą
Odpowiedz
#15
Część Wszystkim!

Potrzebuję pomocy, podpowiedzi w sprawie żeńskiego imienia węgierskiegoUśmiech Otóż poznałem dziewczynę będąc w Budapeszcie i niestety, to dość złożone, straciłem z nią kontakt. Po wyrazie mojej twarzy gdy powiedziała mi jak się nazywa stwierdziła, że najlepiej będzie gdy będę do Niej mówił Charlotta. Rozmawialiśmy w języku angielskim. Pamiętam, że Charlotte to jakieś zrobienie Jej imienia. Pytanie za dobrą whisky jeżeli ktoś trafi, jak ma na imię dziewczyna którą poznałemUśmiech To nie żart.

Z góry dzięki za pomoc.

Paweł
Odpowiedz
#16
Najprawdopodobniej Sárolta Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#17
(31-07-2013, 8:17)fvg napisał(a): Najprawdopodobniej Sárolta Uśmiech

Cześć,

No właśnie ten trop podjąłem na początku i niestety, ale najprawdopodobniej okazał się niewłaściwym. Dwie rzeczy. Mianowicie głowy nie dam, ale w ciągu literek imienia i nazwiska, a trochę ich było, Sarolta ani Charlotte nie słyszałem. Druga rzecz, po co zmieniać jedno na drugie. Sarolta jest wystarczająco ładne i proste do zapamiętania.

ehhhhh.....
Odpowiedz
#18
journey - Może coś z tych ... Zmieszany Sába, Salómé, Samuella, Santál, Sára, Sári, Sarlott, Sarolta, Sáron, Seherezádé, Sejla, Sejma, Sellő, Senon, Seruzád, Skolasztika, Stefánia, Stefi, Stella, Sudár, Sugár ...
Odpowiedz
#19
(31-07-2013, 13:39)Sztasek napisał(a): journey - Może coś z tych ... Zmieszany Sába, Salómé, Samuella, Santál, Sára, Sári.....

OK, chyba rzeczywiście mogę ograniczyć je do imion zaczynających się na literę "s". Startuje z poszukiwaniamimi ze wskazanymi imionami. Google>ustawienia>węgierski, Saba + znane mi fakty i jedziemy. Poinformuje o wynikach.

Dzięki chłopaki
Odpowiedz
#20
journey - na wszelki wypadek masz tutaj wszystkie żeńskie imiona od A do Z występujące
na Węgrzech... Dodgy LIST IMION
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  przysłowie węgierskie o Słowaku i kaszy ember 18 15,846 03-10-2016, 16:51
Ostatni post: Sztasek
  Japońsko-węgierskie pokrewieństwo językowe Paskin 5 6,190 27-04-2013, 20:14
Ostatni post: Tudós



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości