Wina węgierskie
Tematem dnia w Tesco S-ujhely były wina Szent Istvan Korona - w handlowej nomenklaturze SZIK:

[Obrazek: 7099457ac7315d2c.jpg]
Odpowiedz
najwięcej wspomnień mam po obcowaniu z MuskotalyUśmiech Egri Muskotaly dokładnie
Odpowiedz
W Tesco Nyirbator tematem dnia były wina białe, przede wszystkim tokaje:

[Obrazek: 1eebb160ec5ddb56.jpg]

Tokaje są dostępne także w Sparze, a nawet w Penny. Tylko Aszu nie widziałem.
Odpowiedz
Nie tak dawno na zaproszenie znajomego miałem przyjemność degustować słodkie szamorodni i cuvée od najbardziej znanego tokajskiego winiarza - Istvána Szepsyego. Nie są to tanie wina... ale zdecydowanie najlepsze, co można dostać w regionie. Wino

http://www.niewinnepodroze.pl/cuvee-czy-...ego-stylu/

[Obrazek: Blog-o-winie-Szepsy-01.jpg]
Odpowiedz
W czerwcu na zaproszenie miejscowego winiarza - Rolanda Hajdu spędziłem dwa dni w jednym z najmniej znanych i nieodkrytych regionów winiarskich Węgier - Górach Bukowych. Za sypiącymi się murami rzędów piwniczek kryje się wspaniała historia, której nie powstydziłby się chociażby Eger czy Tokaj, aczkolwiek teraźniejszość i przyszłość nie jawi się w świetlistych barwach. Sytuację próbują zmienić miejscowi winiarze ze stowarzyszenia Szövetség a Bükki Borvidékért, na czele z Gallay Kézműves Pince oraz Sándor Zsolt Organikus Pincészete - Bükki Borvidék, którzy rozpoczęli rewolucję jakościową w regionie. M.in. o nich przeczytacie w dzisiejszym wpisie.

http://www.niewinnepodroze.pl/odkrywajac...-bukowych/

[Obrazek: Blog-o-winie-Bukk-10.jpg]
Odpowiedz
W szafce w garażu, do której bardzo rzadko zaglądam, znalazłem takie coś, z datą ważności 2013. Właśnie testuję:

[Obrazek: f6b10a9d408bb355.jpg]
Odpowiedz
(10-07-2019, 14:14)NiewinnePodroze napisał(a): W czerwcu na zaproszenie miejscowego winiarza - Rolanda Hajdu spędziłem dwa dni w jednym z najmniej znanych i nieodkrytych regionów winiarskich Węgier - Górach Bukowych. 

No proszę, a wydawało mi się że Góry Bukowe do regionu egerskiego się zaliczają. A w Cserepfalu byłeś? Uśmiech
pzdr., PB
Odpowiedz
Przejazdem, fajnie tam  Uśmiech  zwłaszcza te mieszkania w skałach. Tam też jest jeden spoko winiarz - János Patvaros Uśmiech
Odpowiedz
A na blogu kolejna propozycja na letnie upały - wytrawny tokaj z winiarni Serpens Wine. Tym razem w coraz rzadziej spotykanym wydaniu - lekkiego, odświeżającego kupażu, który w swojej cenie powinien być hitem sezonu na Węgrzech! ???

http://www.niewinnepodroze.pl/letnie-owo...-dry-2017/

[Obrazek: Blog-o-winie-Serpens-Tokaj-Dry-2017.jpg]
Odpowiedz
Tez lubie wegierskie wina jednak ostatnio zaskoczyło mnie smakiem włoskie wino Casa Pecunia Prosecco. Ma delikatny wytrawny smak, jest delikatnie musującye swietnie nadaje sie na upalne wieczory.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 72,999 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 458 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,265 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk
  Potrawy węgierskie - godne polecenia Dora_hu 91 113,969 30-01-2017, 7:19
Ostatni post: Sztasek
  Węgry - kraj winogron i wina Klimaty Węgierskie 16 20,240 19-10-2016, 21:47
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości