Wina węgierskie
(17-07-2019, 12:39)rustin napisał(a): Jakie możecie polecić typowe, niedrogie węgierskie wino ...

Serpens Tokaj Dry 2017 ... to dobre wino o wspaniałym bukiecie, idealne na prezent  Uśmiech
Odpowiedz
Już dziś rozpoczyna się jubileuszowa, 10. edycja festiwalu Mindszenthavi Mulatság. Ta łącząca dwie tokajskie wsie - Bodrogkeresztúr i Bodrogkisfalud impreza czeka na odwiedzających solidnym programem i wyjątkowymi degustacjami, z udziałem takich producentów jak m.in. Tokaj Nobilis, Patricius Borház, Dereszla Pincészet, Füleky Pincészet czy chociażby Bott Pince. O tym, co czeka na odwiedzających przeczytacie w poniższym wpisie. Serdecznie zapraszam do udziału w festiwalu, nie może Was tam zabraknąć!

http://www.niewinnepodroze.pl/mindszent-...u-zbiorow/

[Obrazek: Blog-o-winie-Mindszenthavi-1.png]
Odpowiedz
@niewinnepodroze
byles na miejscu? jakie wspomnienia?
zona z zaprzyjaznionymi winiarzami byla zaproszona przez puklusow i porownanie wrazen byloby ciekawe

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
Byłem, byłem, choć pogoda mocno "rozmyła" imprezę. Win od Puklusów nie próbowałem, za to Bott, Nobilis, Orsolyák, Kikelet i Bodrog Borműhely prezentowały stabilny, wysoki poziom win. Dereszla w sumie ok, Carpinus przesadza trochę z Beczką, najsłabiej Babits, zastanawia mnie, kto kupuje te przeoksydowane, wcale nietanie wina...
Odpowiedz
bylem kierowca dla naszych pan wiec sila rzeczy relacja z drugiej reki (i tak nie jestem szczegolnym fanem tokaji)
sasiadka byla w szkole z mlodszym puklusem stad zaproszenie
dla nich hitem byl kikelet i nawet csaba mowil ze nie maja do nich startu
osoljak i bott oceniali bardzo dobrze, reszta powiedzmy klasa srednia
u puklusow chwalili aszueszencia 5 pt o ile dobrze pamietam
ogromnym minusem imprezy byly ceny niektore absurdalne za slabe furminty
wlasnie przez te ceny wina duzo nie przywiezlismy za to trafilismy na doskonale figi w sloikach

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
Kikelet to od dawna jest czołówka win z regionu. A co do cen - to jestem świadomy faktu, że ceny te nie są niskie dla zwykłego konsumenta. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę metodę produkcji, i fakt, że większość prac musi odbywać się ręcznie, to ciężko jest oczekiwać niskich cen. Dla mnie podstawowy, butelkowany furmint powinien kosztować koło 1-2 tys. forintów, by każdy mógł sobie na niego pozwolić, ale to jest możliwe tylko u dużych producentów, którzy mają znacznie niższe koszty jednostkowe. Można produkować dużo i tanio, ale nigdy nie będą to wina wysokiej jakości (najwyżej przeciętne), można też mało i drogo. Np to co wciąż można kupić w tokajskich  wsiach za 400-600 ft za litr nie bez powodu nie ma na etykiecie nazwy tokaj, bo daleko im nawet do najniższych standardów win jakościowych... Wielu polskim konsumentom będzie jednak smakować, bo ma wyraźną słodycz, której w winach szukają.
Odpowiedz
W kolejnym wpisie na blogu przeczytacie hisorię pewnej baśni i związanego z nią wina, czyli flagowego kupażu od młodej, ambitnej winiarni z Mór - Csetvei Pince. Słońce, księżyc i gwiazda w jednej butelce - to musi skończyć się "niebem w gębie"

http://www.niewinnepodroze.pl/csetvei-na...wny-z-mor/

[Obrazek: Blog-o-winie-Csetvei-1.jpg]
Odpowiedz
W dzisiejszym wpisie przyglądam się bliżej prawdziwie garażowemu, niszowemu winu z leżącego w regionie Badacsony wzniesienia Szent György-hegy. Odpowiada za nie Bálint Földi, młody, utalentowany winiarz, pracujący również m.in. w Sabar Borház. Poznajcie jego mocno limitowane, wyjątkowe kéknyelű z wulkanicznych zboczy.   Język

http://www.niewinnepodroze.pl/foldi-bali...iej-bryzy/

[Obrazek: Blog-o-winie-Foldi-Balint-Keknyelu.jpg]
Odpowiedz
Degustacje porównawcze win z jednej odmiany zawsze są ciekawym warsztatem pracy blogera. Tym razem na zaproszenie Edit Szabó oraz portalu Borsmenta miałem przyjemność wziąć udział w degustacji i spróbować olaszrizlingów z różnych stron Węgier (m.in. od Molnár És Fiai Pincészet, Dobosi Pincészet és Vendégház, Dubicz Borászat és Szőlőbirtok, Varsányi Pincészet, Jásdi Borterasz). Były pozytywne zaskoczenia i rozczarowania, natomiast druga część relacji pojawi się na blogu już wkrótce. Zapraszam do lektury Uśmiech

http://www.niewinnepodroze.pl/bitwa-olas...-pierwsza/

[Obrazek: Blog-o-winie-Olasz-1.jpg]
Odpowiedz
Czy to jest właściwa forma butelki włoskiego rieslinga? Czy OR sprzedawany w zwykłych przeźroczystych butelkach cylindrycznych 0,75 to lipa?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 73,207 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 473 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,355 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk
  Potrawy węgierskie - godne polecenia Dora_hu 91 114,403 30-01-2017, 7:19
Ostatni post: Sztasek
  Węgry - kraj winogron i wina Klimaty Węgierskie 16 20,277 19-10-2016, 21:47
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości