Wrzesień na Węgrzech
#1
Witam,
na Węgrzech byłem już mnóstwo razy ale nigdy nie byłem tam we wrześniu. W tym roku niestety wcześniej nie będę miał możliwości się tam wybrać. Planujemy urlop ze znajomymi na wrzesień i chcieliśmy jechać tam raczej na camping. Chciałem się dowiedzieć czy: 1) Będzie jeszcze pogoda we Wrześniu na wakacje (opalanie, wodne kąpiele). 2) Czy w miejscowościach: hajduszoboszlo, eger, balaton będzie jeszcze wszystko "żyło"? Tak późno jeszcze nigdy tam nie byłem stąd moje obawy.
Pozdrawiam,
Tomek
Odpowiedz
#2
Z tą pogodą to trudne pytanie. Chyba nie sposób tego przewidzieć. Podpowiem za to, że kilkukrtonie byłem we wrześniu na Węgrzech i pogoda wówczas była bardzo dobra.

Nie wiem, jak kąpieliska termalne, ale Balaton będzie zył na pewno. Wrzesień to już co prawda końcówka, ale wciąż sezon.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
(20-05-2013, 13:19)mazolke napisał(a): (...) Planujemy urlop ze znajomymi na wrzesień i chcieliśmy jechać tam raczej na camping. Chciałem się dowiedzieć czy: 1) Będzie jeszcze pogoda we Wrześniu na wakacje (opalanie, wodne kąpiele). 2) Czy w miejscowościach: hajduszoboszlo, eger, balaton będzie jeszcze wszystko "żyło"? (...)

Jeśli idzie o Balaton to zwyczajowo główny sezon turystyczny trwa od początku lipca do ostatniej niedzieli sierpnia. Później do około 15. września można już spotkać się z korektą czasu otwarcia placówek gastronomicznych czy atrakcji turystycznych.
Odpowiedz
#4
Dokładnie. Ja byłem nad Balatonem w tym roku, we wrześniu i wiele knajp/sklepów było już pozamykane. Główny deptak nad jeziorem w Siófok wyglądał jak z horroru o opuszczonym mieście Uśmiech Zdziwiłem się, że już po sezonie. Ale jezeli chodzi o pogodę - wrzesień jeszcze jest cieplutko i balaton ciepły.

Eger myślę również będzie jeszcze żył.
Odpowiedz
#5
We wrześniu chyba będzie taniej.
Odpowiedz
#6
(20-05-2013, 13:19)mazolke napisał(a): Witam,
na Węgrzech byłem już mnóstwo razy ale nigdy nie byłem tam we wrześniu. W tym roku niestety wcześniej nie będę miał możliwości się tam wybrać. Planujemy urlop ze znajomymi na wrzesień i chcieliśmy jechać tam raczej na camping. Chciałem się dowiedzieć czy: 1) Będzie jeszcze pogoda we Wrześniu na wakacje (opalanie, wodne kąpiele). 2) Czy w miejscowościach: hajduszoboszlo, eger, balaton będzie jeszcze wszystko "żyło"? Tak późno jeszcze nigdy tam nie byłem stąd moje obawy.
Pozdrawiam,
Tomek

Witaj w Hajduszoboszlo we wrześniu nie byłem ale byli znajomi w pierwszy tydzień września mówili ze tłoku nie było na basenach a wiekszość barów było otwarte za kwaterę zapłacili tyle samo co w sezonie wakacyjnym a spodziewali się ze będzie taniej
Odpowiedz
#7
W razie ochłodzenia we wrześniu na wszelki wypadek warto nad Balaton wziąć łyżwy. Oczko
Odpowiedz
#8
Witam.

Na Węgrzech we wrześniu byłem 2 razy.Jednego roku padało, w następnym roku była super pogoda.Istna ruletka.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#9
Mieszkam w Egerze od 3 lat. Zawsze najcieplej było w sierpniu. Wrzesień tez był ładny tyle, że chłodniejszy (25 C to chłodno tutaj). Zwykle druga połowa lata, wraz ze wrześniem jest bardziej pogodna (mniej dni deszczowych). Mam nadzieję, że w tym roku też się to sprawdzi, bo do tej pory padało dość często.
Odpowiedz
#10
Jeździłam do Hajdu. we wrześniu i zawsze była pogoda, ostatni raz w tym okresie byłam 2 lata temu - temp. 30+, osób o wiele mniej więc fajnie było na basenach, nocleg był tańszy bo udało nam się utargować właśnie zasłaniając się tym, że już koniec sezonu więc i tak nie wiele już zarobią Uśmiech
minusem jest to, że deptak jest całkiem inny.. sezon kończy się w sierpniu i niestety większość atrakcji na deptaku czy też parasolek itp. jest nieczynne. No ale coś za coś.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,285 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 901 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,769 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości