Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
(28-07-2015, 18:22)Sztasek napisał(a): Opłata transakcyjna przy wymianie wolumenu to 0,03% ...

Co prawda nie rozumiem tego zdania Oczko ale generalnie wymiana waluty w kantorze pobierającym prowizję jest dla mnie dziwne i niezrozumiałe.
Przecież istnieje zylion kantorów na terenie Republiki w których nie jest pobierana prowizja a mimo to kursy są bardzo zachęcające Zdziwiony
Odpowiedz
(28-07-2015, 20:21)Komarek napisał(a):
(28-07-2015, 18:22)Sztasek napisał(a): Opłata transakcyjna przy wymianie wolumenu to 0,03% ...

Co prawda nie rozumiem tego zdania Oczko ale generalnie wymiana waluty w kantorze pobierającym prowizję jest dla mnie dziwne i niezrozumiałe. Przecież istnieje zylion kantorów na terenie Węgier w których nie jest pobierana prowizja a mimo to kursy są bardzo zachęcające Zdziwiony

Są przepisy regulujące opłatę transakcyjną, wysokość stawki przy wymianie waluty to 0,03% wolumenu ale max. 6000 Ft. Kantor może odstąpić od pobrania opaty, to jego dobra wola. Wiele razy wymieniałem gotówkę na HUF i w niektórych kantorach pobierano taką taksę, wysokość opłaty podana była na paragonie.
Odpowiedz
Nie spotkałem kantoru, który przed transakcją informuje o pobieraniu prowizji, tylko po jej zakończeniu na paragonie
Komarek jeśli jestem w Eger a potrzebuję forintów to nie jadę do Debreczyna szukać kantoru który nie pobiera prowizji.
Odpowiedz
(29-07-2015, 13:14)gryfus napisał(a): Nie spotkałem kantoru, który przed transakcją informuje o pobieraniu prowizji ...

Na kantorach z których korzystam są na szybie wyraźne napisy: Commision Free lub No Commision. Nie dotyczy kantorów Interchange.
BTW kantorów jest tyle, że raczej bezproblemowo można znaleźć bezprowizyjne bez podróży na drugi koniec Węgier Oczko
Odpowiedz
wymieniałem euro na forinty w kantorze w Siofoku w TESCO, prowizja była ale po odliczeniu i tak wyszło mi coś ok 302 forint za 1 EUR (przy wymianie 200 EUR zapłaciłem ok 600 forint podatku), w miejscowości Balatonlelle wywieszony był kurs 301 fr za 1 EUR ale nie wiem czy to już bez podatku. Z tego zo obliczyłem to wymiana w polsce pln na euro i na miejscu eur na forinty była minimalnie bardziej oplacalna
Odpowiedz
W Tesco w Egerze i Mezokovesd na szybach są kartki, gdzie pisze ile skasują tego podatku.

Wiecie gdzie w Egerze lub okolicy jest kantor bez comission?
Odpowiedz
Ale ten podatek jest chyba narzucony i są to 'groszowe' sprawy.(0.3%), więc jeśli są jakieś kantory 'no commision' to ja bym na nie uważał bo może to być jedynie zabieg marketingowy(bez podatku ale gorszy kurs)
Odpowiedz
Tam są jakieś przedziały, typu do 3000 hun zeżre tyle, potem jeszcze więcej i do jakieś górnej kwoty. Więc jak nawymieniasz tysiące, to może i będą to promile, ale jak 100 zł to szlag cię trafia co to jest.
Ja i tak korzystam z karty w $ (o czym pisałem wcześniej), ale chcę mieć alternatywę.
Odpowiedz
Prowizja 0.3% to groszowe sprawy ... przy wymianie 500 PLN pobrano ode mnie 120 HUF Szeroki uśmiech
Odpowiedz
(07-08-2015, 21:00)bartoszb napisał(a): Tam są jakieś przedziały, typu do 3000 hun zeżre tyle, potem jeszcze więcej i do jakieś górnej kwoty. Więc jak nawymieniasz tysiące, to może i będą to promile, ale jak 100 zł to szlag cię trafia co to jest.
Ja i tak korzystam z karty w $ (o czym pisałem wcześniej), ale chcę mieć alternatywę.

Nie ma żadnych przedziałów chyba że trafiłeś na jakiś lewy kantor.
Wymiana 100 zł to prowizja...30 groszy - w przeliczeniu na naszą walutę.
Sztasek musiał by wymienić nie 500 a 1500 PLN by prowizja wyniosła wartość...zwykłego jednorazowego biletu na komunikacje miejską w BudapeszcieOczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,933 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,703 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,889 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,940 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,525 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości