Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
A kursy w Egerze są dużo gorsze niż w Budapeszcie? Nigdzie nie udało mi się znaleźć kursu kantora w Egerze online.
Odpowiedz
Zawsze można podskoczyć do Budapesztu i wymienić. Oczko
Odpowiedz
Proszę nie żartować ;-)
Odpowiedz
To nie jest zwykły żart, raczej groteska albo teatrzyk absurdu. Oczywiście, że takie posunięcie się nie opłaci, gdyż Węgrzy, podobnie jak my, cieszą się od lat wolnym rynkiem. Jest konkurencja i jeśli w Budapeszcie kurs będzie 72, to w Egerze będzie 71 albo 73, na pewno nie 40. Spodziewając się różnic kursowych rzędu 2%, czyli 40 złotych na wymieniane 2000, bez wahania poszedłbym do polskiego kantoru, żeby nie tracić nawet kwadransa z urlopu, nie zastanawiać się, w jakich godzinach jest czynny węgierski kantor, czy akurat 20 sierpnia nie wypada przypadkiem jakieś węgierskie święto narodowe, czy może nie zechcą przyjąć 200-złotowych banknotów itp. Ale to teoretycznie, gdyż w czasach nowożytnych byłem w kantorze węgierskim tylko raz na granicy w Satoraljaujhely, gdyż zapomniałem wziąć z domu skwapliwie przygotowanych forintów. Kurs był uczciwy, ale zbytnio mnie nie interesował, gdyż wymieniłem tylko 50 zł - więcej nie miałem. Wyjazd się udał, na wszystko wystarczyło (z małą pomocą plastiku). Oczko
Odpowiedz
eplus zgadzam się z Tobą robi się już to żenujące szukanie najlepszego kursu forinta aby zaoszczędzić 50 zł na urlopie Uśmiech
Odpowiedz
Eplus, Wojti, dziękuję za konstruktywny krytycyzm. Różnice kursowe 1-2 HUF za PLN łykniemy, chodziło mi o sprawdzenie czy nie ma jakiś znaczącego pogorszenia kursu względem Budapesztu. Wtedy już robi się kilkaset a nie 40 złotych różnicy na całym wyjeździe. I chodziło mi o potwierdzenie, że mogę jechać z PLN, gdyż akurat z wygody nie chce mi się szukać kantoru tu w Polsce i kupować forintów albo euro w małym mieście w PL. Akurat co chwilę ludzie podają kursy z Budapesztu i to Wam nie przeszkadza Oczko
Odpowiedz
Myślę że prostsze jest zakupić forinta w Polsce niż szukanie kantoru w obcym mieście Uśmiech A co do kursu ten jest zmienny zarówno forinta do euro jak i do złotówki więc nawet jak ktoś poda Ci dzisiaj ze za złotówkę płacą 71 ft to za dwa dni może już 67 ft a dochodzą jeszcze kantory które pobierają prowizję a dużo ludzi o tym nie wie bo Polskich kantorach nie ma takich praktyk,więc każdy patrzy na tablicę gdzie najlepiej płacą a potem okazuje się że kurs był dobry ale prowizję pobrali Oczko
Odpowiedz
W moim mieście prawie nie ma kantorów, ten jeden dwa to będzie pewnie 50 HUF za PLN ....
Odpowiedz
A sprawdzałeś jaki kurs forinta jest w tym jedynym kantorze?Czy strzelasz?
Odpowiedz
byłem w obu kantorach w moim mieście i oba zamknięte.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,936 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,703 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,889 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,941 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,525 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości