Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
mam getin debetowa i wiem co mi odpisał wczoraj bank

Podczas dokonywania transakcji bezgotówkowych za granicą, Bank nie pobiera dodatkowych prowizji. Następuje wyłącznie przewalutowanie transakcji, które dla karty MasterCard przedstawia się następująco: operacja w HUF (forint węgierski) przeliczana jest na EUR według kursu organizacji MasterCard i następnie z EUR na PLN według kursu walut Getin Banku;

W przypadku dokonania transakcji gotówkowej, oprócz wyżej opisanego przewalutowania, pobierana jest prowizja w wysokości 4,5% kwoty transakcji, minimum 10,00 zł. Prowizja jest stała, niezależnie od rodzaju bankomatu z jakiego Pan skorzysta.

i widzę co się zmieniło od roku wiec dlatego pytam kiedy rok temu tak było już nie ! jak pekao rozumiem bo mają na węgrzech swoje banki to tyle, w aliorze byłem 15 min temu i tez mówił że trzeba mieć tylko konto jakieś jedno gdzie może być nie wiele gorzej ale na pewno nie lepiej, na getinie debecie w pln wczoraj wegier wypłacił i wyszedł mu forint po 1,47 jak w kantorze mogę kupi po 1,4 w tej chwilić gadam właśnie na fb. jak zatankujesz paliwo za 300 złto probelemu nie ma ale jak potrzebuje kupić 2 mln forintów to się nie dziw ze wertujesz wszystko na lewo i prawo
Odpowiedz
(30-06-2017, 14:53)allegrosch napisał(a): .... jak zatankujesz paliwo za 300 złto probelemu nie ma
ale jak potrzebuje kupić 2 mln forintów to się nie dziw ze wertujesz wszystko na lewo i prawo

... przy takiej sumie to tylko kantor, albo w Polsce, albo w Budapeszcie.
Walutę do wartości 10000 EUR (ok. 42000 PLN) w gotówce możesz mieć w kieszeni, taki jest przepis. Na Węgrzech przy wymienie poproszą o dukument tożsamości, dane wprowadzą do systemu, otrzymasz pokwitowanie wymiany. Sprawdź, gdzie taka operacja bedzie korzystniejsza...
Dziś najlepszy kurs kupna złotówki w Budapeszcie 1 PLN = 73,00 HUF i jeszcze coś utargujesz. Maksymalna opłata przy transakcji wymiany to suma 6000 forint.
Odpowiedz
a mi wychodzi najlepiej kupić usd na cinkiciarzu przelać na konto w aliorze i wypłacić na węgrzech w bankomacie huf kartą walutowa mastercard :-)
Odpowiedz
W strefie Schengen nie ma limitu 10000 EUR.
Odpowiedz
(30-06-2017, 16:05)allegrosch napisał(a): a mi wychodzi najlepiej kupić usd na cinkiciarzu przelać na konto w aliorze i wypłacić na węgrzech w bankomacie huf kartą walutowa mastercard :-)

Masz rację (o ile pod hasłem "alior" masz na myśli Alior Kantor).
Tylko trzeba pamiętać, że bankomat nie wypłaci nieograniczonej kwoty.
Z konstrukcji wynika, że nie będzie to więcej niż 40 banknotów.
A każda następna wypłata w tym samym miesiącu kalendarzowym to 9 zł.
Tu się przydają pobyty na przełomie miesięcy...Oczko
Dodatkowym sposobem może być zakup euro też na konto w Alior Kantor i wypłata euro podczas przejazdu przez Słowację.
Z tym, że wymiana w węgierskich kurortach zbyt korzystna nie jest. Potrzebne jest duże miasto (Budapeszt?)
Odpowiedz
kantor - Budapeszt, kupno ... 04. lipca 2017 r.
1 PLN = 72,75 HUF
1 EUR = 307,60 HUF
1 GDP = 349,00 HUF
1 USD = 271,50 HUF
Odpowiedz
(30-06-2017, 11:05)blackberry napisał(a): A jeszcze na koniec zaproponuje tani sposób na forinty, kup sobie w kantorze internetowym. Zyskasz więcej niż 500 zł. Powinieneś być zadowolony. I uprzedzając śmiech, da się, tez przetestowałem, sam.
Skoro przetestowałeś, to napisz jak się bierze do ręki te forinty zakupione w kantorze internetowym.
Odpowiedz
Chyba tylko poprzez kartę walutową bo w samym Aliorze z kantora, forintów w placówce nie wypłacisz.
Odpowiedz
A kartę walutową do konta w HUF wydaje...?
Liczę na odpowiedź tego, który przetestował...Oczko
Odpowiedz
W kantorze Aliora wydają kartę do wypłaty tylko w dolarach i euro.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,933 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,703 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,889 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,939 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,525 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 21 gości