Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
W bankomatach też czasem tak się zdarza...
Odpowiedz
Witam
ktoś się orientuje co z kartą visa? mam konto w banku śląskim-czy powinnam kartę /konto/ przewalutować aby móc tam płacic karta lub wyciągać w bankomacie pieniążki?i jak jest z prowizją?
pozdrawiam
Odpowiedz
(18-07-2018, 20:58)eplus napisał(a): W bankomatach też czasem tak się zdarza...

ale to akurat jestem w stanie wcześniej zweryfikować... W PKO BP to 3,5% i nie mniej niż 15zł.
Odpowiedz
(18-07-2018, 20:57)Agamek12 napisał(a): Cwaniaki... nie dość, że zarabiają na różnicy pomiędzy ceną sprzedaży z zakupu, to jeszcze musze im płacić prowizję - w moim przypadku ~5% wartości wymienionej waluty...

Dlaczego cwaniaki? Cały handel opiera się na zarabianiu na różnicy pomiędzy cena zakupu i sprzedaży.
Odpowiedz
O prowizje mi chodzi...
Odpowiedz
W typowo turystycznych miejscowościach nie opłaca się wymieniać waluty i jest to tak pewne jak śmierć i podatki. Na przyszłość szukaj takich z "no commission” lub “commission free".
Odpowiedz
(19-07-2018, 8:13)Agamek12 napisał(a): O prowizje mi chodzi...

Przy wymienie waluty, operator pobiera tzw. opłatę transakcyjną (tranzakciós illeték), to 0,3% sumy - są kantory, które nie "skubią" klientów. Samo stwierdzenie opłata transakcyjna (tranzakciós illeték) kryje w sobie kolejne "wydatki" którymi obciążana jest osoba dokonująca wymiany waluty, np.: opłata manipulacyjna, opłata za usługę (kezelési költség, szolgáltatói díj).
Wracając do wymiany zrobionej przez forumowicza Agamek12. Przy wymianie 50 EUR pobrano łącznie sumę  750 forintów. 
Wymiany dokonano w punkcie obsługiwanym przez firmę pracującą dla banku, czyli i bank i pośrednik zarobia.
Doskonale ujął to blackberry >  szukaj takich z "no commission” lub "commission free".
Odpowiedz
Witam;

Czy ktoś kto aktualnie jest, albo był niedawno w Mezokovesd/ okolicach wie czy wymienię tam złotówki na forinty (jest tam ponoć kantor przy Tesco) i po jakim kursie (ew też z Euro) i czy jest jeszcze doliczana jakaś prowizja?


Znalazłam na jakiejś stronie (starej), że kantor w niedzielę otwarty do 18.00. Czy to prawda?
Odpowiedz
Jadąc do Tokaju gdzie najlepiej wymienić walutę, gdzie są jakieś kantory czy przy granicy szukać czy w jakiejś konkretnej lokalizacji.
Odpowiedz
Nie napisałaś jakie przejście graniczne Słowacko - Węgierskie będziesz przekraczał? Jeśli to będzie Slovenske Nowe Mesto.Na to na samym przejściu jest kantor a następny będzie zaraz za granicą w Tesco
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,867 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,669 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,859 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,911 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,479 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości