Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
(11-10-2019, 10:29)eplus napisał(a): Przeczytałem półtorej strony i dziesiąty raz napiszę: Żubr debetowy do RORu. Żadnych subkont, blokad, 1,31/100.

A jak tam koszty wypłat z bankomatów w H?
Tzn. wiem, że kursy dobre, ale kiedyś (chyba) bezpłatne były tylko bankomaty określonych banków.
Zmieniło się?

Wiesz, żeby mieć "Żubr debetowy do RORu" to trzeba mieć tam ROR.
Akurat decyzja, gdzie się ma ROR zależy od wielu czynników, niekoniecznie najważniejszym z nich jest posługiwanie się kartą za granicą.
Dla wielu osób lepsze jest jednak oddzielne konto na okoliczność wyjazdów.
Choćby ze względów bezpieczeństwa - potencjalna strata tylko do wysokości salda środków przeznaczonych na wyjazd.

Ja też to już pisałem i powtórzę  Język  - płacenie kartą rozliczaną na bieżąco niekoniecznie jest lepsze/tańsze niż płacenie kartą z subkonta, na którym waluta została zgromadzona wcześniej, wtedy gdy była tania. Niekoniecznie to dotyczy forintów, bo to waluta równie słaba jak nasza i relacja HUF/PLN waha się mało, ale np. EUR w wakacje lubi skoczyć powyżej 4,40. A ja wolę płacić  z subkonta gdzie ją zakupiłem poniżej 4,20.
Odpowiedz
Tak, tylko w niektórych bankomatach wypłata za darmo. Wybieram w Miskolcu albo w Ny-hazie 60.000 i wystarcza mi najmniej na rok. Potencjalna strata? Myślisz, że ja trzymam na RORze oszczędności życia? A w Polsce nie można zgubić karty i ponieść strat?
Ja również nie zakładałem RORu w Pekao ze względu na operacje zagraniczne. Ale mam go i dzielę się doświadczeniami.
Każdy zrobi, jak uważa.
Odpowiedz
No właśnie, po to się dzielimy informacjami, by każdy sobie wybrał.
Odpowiedz
dzisiaj, kantor ... Budapeszt
 1 PLN = 77,10 HUF   ...    1 EUR = 332 HUF
Odpowiedz
wczoraj (5.luty), kantor ... Budapeszt
1 PLN = 78,50 HUF
1 EUR = 334 HUF
Odpowiedz
A tymczasem Revolut:
1 PLN = 79,40 HUF
1 EUR - 337,07 HUF
Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Sztasek napisał(a):wczoraj (5.luty), kantor ... Budapeszt
1 PLN = 78,50 HUF
1 EUR = 334 HUF
Slavekk napisał(a):A tymczasem Revolut:
1 PLN = 79,40 HUF
1 EUR - 337,07 HUF
Szeroki uśmiech
 
No "szał", całe 1%, nie licząc opłat za prowadzenie konta/rachunku itd. Uśmiech
Odpowiedz
W stosunku do kantorów w Budapeszcie pewnie tak.
A znajdziesz takie kursy w kantorze gdzieś w Hajdu czy innym kurorcie?
Jakie opłaty w Revolut? Konto i karta za free.
Odpowiedz
Temat dotyczy wymiany walut, więc myślę że podanie aktualnych kantorowych kursów PLN i EUR mieści się w temacie.
Odnośnie płatności na Węgrzech, to większość "moich" dokonuję kartą tam gdzie jest taka możliwość - dla mnie tak najwygodniej Uśmiech .
Odpowiedz
(06-02-2020, 18:46)Sztasek napisał(a): Temat dotyczy wymiany walut, więc myślę że podanie aktualnych kantorowych kursów PLN i EUR mieści się w temacie.

Jak najbardziej pasuje do tematu. 
Info o kursach w R. podałem nie w kontrze do kantorów, tylko jako uzupełnienie.
Ty, jako stały bywalec  Flaga węgierska wiesz gdzie znaleźć dobry kantor, ale zwykły zjadacz gulaszu nawet w Budapeszcie może pewnie spotkać kantory ze znacznie gorszymi warunkami, nie mówiąc o prowincji gdzie takie kursy są sennym marzeniem. 

Myślę, że dobrą wskazówką byłoby, gdybyś podawał w którym kantorze te kursy napotkałeś (tak jak podajesz lokalizacje stacji paliw przy cenach paliw).
A nie od rzeczy byłoby wspomnieć jakie opłaty czekają wymieniającego w tym kantorze.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,826 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,641 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,837 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,886 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,455 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości