Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
@badboyrts, przeczytaj post #613

A tymczasem...
Dostałem od Curve maila z info o zmianie warunków.
Na lepsze   Szeroki uśmiech
Konkretnie piszą, że likwidują podział na dni robocze i weekend przy wymianie walut.
Odtąd nie będzie prowizji za wymianę w weekendy (bodaj 2% było)
To miło...
Się zrobiły warunki lepsze niż w Revolut - tam chyba nadal jest dodatkowe 0,5% w weekendy.
Choć trzeba pamiętać, że przy darmowym koncie (karta BLUE zmienia nazwę na STANDARD) jest limit 500 EUR/mc takich wymian, a powyżej nadal prowizja.
Odpowiedz
[Obrazek: hun.png]  25. stycznia 2022 r. kursy średnie walut, Magyar Nemzeti Bank
1 PLN = 79,08 HUF
1 EUR = 358,70 HUF
Odpowiedz
w Revolut od dłuższego czasu
1 HUF = 0,0127 PLN
Odpowiedz
(25-01-2022, 21:59)wolffer napisał(a): w Revolut od dłuższego czasu
1 HUF = 0,0127 PLN
ale to już ficzer Revoluta, że wyniki podaje z dokładnością do 4 miejsc po przecinku, czyli w przypadku tej pary z dokładnością ok 0,8%
Taki urok małowartościowych walut jak HUF...
Odpowiedz
[Obrazek: hun.png]  26. stycznia 2022 r. kursy średnie walut, Magyar Nemzeti Bank
1 PLN = 78,30 HUF  .......   1000 HUF ~ 12,77 PLN
1 EUR = 359,65 HUF
Odpowiedz
(25-01-2022, 22:03)Slavekk napisał(a):
(25-01-2022, 21:59)wolffer napisał(a): w Revolut od dłuższego czasu
1 HUF = 0,0127 PLN
ale to już ficzer Revoluta, że wyniki podaje z dokładnością do 4 miejsc po przecinku, czyli w przypadku tej pary z dokładnością ok 0,8%
Taki urok małowartościowych walut jak HUF...
Zgadza się. Widać to w momencie wahań naszej waluty, gdzie brak tej jeszcze jednej cyferki po przecinku, czy odniesienia np do 1.000 HUF i nasze waluty wyglądają cały czas jak dwa bratanki  Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech
Odpowiedz
(24-01-2022, 17:51)Slavekk napisał(a): @badboyrts, przeczytaj post #613

A tymczasem...
Dostałem od Curve maila z info o zmianie warunków.
Na lepsze   Szeroki uśmiech
Konkretnie piszą, że likwidują podział na dni robocze i weekend przy wymianie walut.
Odtąd nie będzie prowizji za wymianę w weekendy (bodaj 2% było)
To miło...
Się zrobiły warunki lepsze niż w Revolut - tam chyba nadal jest dodatkowe 0,5% w weekendy.
Choć trzeba pamiętać, że przy darmowym koncie (karta BLUE zmienia nazwę na STANDARD) jest limit 500 EUR/mc takich wymian, a powyżej nadal prowizja.

Widziałem, czytałem. W moim banku mam 1 wypłatę darmową w miesiącu, stąd pytałem o bankomaty "bez limitu" Oczko Dla mnie najkorzystniej jest kupić online i wypłacić na Węgrzech z bankomatu.
Dzięki za info, pozdrawiam.
Odpowiedz
(26-01-2022, 23:50)wolffer napisał(a):
(25-01-2022, 22:03)Slavekk napisał(a):
(25-01-2022, 21:59)wolffer napisał(a): w Revolut od dłuższego czasu
1 HUF = 0,0127 PLN
ale to już ficzer Revoluta, że wyniki podaje z dokładnością do 4 miejsc po przecinku, czyli w przypadku tej pary z dokładnością ok 0,8%
Taki urok małowartościowych walut jak HUF...
Zgadza się. Widać to w momencie wahań naszej waluty, gdzie brak tej jeszcze jednej cyferki po przecinku, czy odniesienia np do 1.000 HUF i nasze waluty wyglądają cały czas jak dwa bratanki  Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech

Przez chwilę, zapewne na skutek glapciowej interwencji, forint spadł do 0,0125 i automat Revoluta mi kupił trochę drobnych HUF. Trzeba będzie jechać wydać... Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Dziś rano wyraźnie osłabił się forint. Cena euro osiągnęła 400 Ft. Jest to kolejny szczyt, już w zeszłym tygodniu cena euro osiągała 380 Ft.
Pojawiają się opinie, że powodem osłabienia forinta jest sytuacja wojenna. W jej wyniku waluty wschodzące mocno słabną, ten sam los spotkał naszego złotego i czeską koronę. Ale najbardziej traci forint.

Nie jest jeszcze jasne, co powstrzyma osłabienie forinta. Złagodzenie sytuacji wojennej mogłoby przynieść znaczną poprawę nastrojów, ale na razie nie ma na to perspektyw. Rosja wydaje się być zaangażowana w kontynuowanie wojny, podczas gdy międzynarodowa presja na Rosję rośnie.

(źródło portfolio.hu)
Odpowiedz
(07-03-2022, 12:19)Waldek napisał(a): Dziś rano wyraźnie osłabił się forint. Cena euro osiągnęła 400 Ft. Jest to kolejny szczyt, już w zeszłym tygodniu cena euro osiągała 380 Ft.
Pojawiają się opinie, że powodem osłabienia forinta jest sytuacja wojenna. W jej wyniku waluty wschodzące mocno słabną, ten sam los spotkał naszego złotego i czeską koronę. Ale najbardziej traci forint.

(źródło portfolio.hu)

Nieprawda, że straciła korona czeska. Wygląda na to że jednakowo popłynęła złotówka i forint.
Nawet lej rumuński się wzmocnił o ok. 8% do złotówki. Teraz 1 RON>1 PLN
Korona czeska straciła raptem ze 2% do euro w ostatnim tygodniu. To mniej niż euro straciło ostatnio do dolara Oczko
Złotówka i forint ponad 10% w dół.

Edit.
Wygląda na to, że węgierski portal próbuje usprawiedliwić słabość forinta na zasadzie "wszyscy tracą to i my też"
A to nieprawda.
W wojnę są pośrednio zaangażowane wszystkie kraje Europy.
Dlatego Euro straciło do dolara i franka po ok 4%
A w stosunku do Euro traci tylko złotówka i forint.
Korona czeska się trzyma, lej rumuński tak samo (oni chyba jakoś się z euro powiązali bo jak widzę za ostatnie pół roku kurs RON/EUR się nie zmienił)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,982 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,720 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,916 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,947 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,551 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości