Zakładanie konta w węgierskim banku - jak i w jakim?
#11
(16-01-2014, 9:50)eplus napisał(a): Napiszę jeszcze raz w tym wątku: UniCredit to nasz PeKaO SA i gdybym mia korzystać tylko przez pół roku, to wrzuciłbym gotówkę do polskiego PeKaO i wybierał z bankomatów UCB HU bez prowizji i po bardzo dobrym kursie.

Jeśli już rozważać posługiwanie się na Węgrzech kontem innego niż węgierski banku to można jeszcze zerknąć na ALIOR Kantor i jego kartę w USD.
Opisałem to tutaj, post nr 38:
http://forum.wegierskie.com/Wymiana-walu...0#pid15330
Odpowiedz
#12
Jeżeli chodzi o zakładanie konta w banku bez karty pobytu, udało mi sie to tylko w Unicredit i to przy niemałych staraniach. W innym banku np. Erste mi odmówili, nie mówiąc już że we wszystkich mogłam zapomnieć o koncie studenckim. Dziwne mają zasady.

I nie jest prawdą że pobierałbyś bez prowizji ponieważ na Węgrzech jest jakaś ustawa o pobieraniu prowizji. Np.wiem że 1-2 razy w miesiącu można wypłacić pieniądze za darmo. Każda nastepna wypłata zostaje obciążona prowizją.
Odpowiedz
#13
Ja wybieram raz albo dwa razy na rok na napiwki i lody. Poza tym wszędzie płacę kartą.. Unicredit Pekao nie pobiera prowizji w swoich bankomatach w Europie i działa to również na Węgrzech.
Odpowiedz
#14
Właśnie sprawdzałam historię konta w swoim banku ... okazało się, że co miesiąc pobierają mi dokładnie 4 330,00 HUF za prowadzenie konta (a przynajmniej tak rozumiem: "Számlavezetési díj (elszámolása) Értéknap". Powiedzcie mi proszę, czy to są normalne opłaty czy daję się bezsensownie naciągać co miesiąc?
Odpowiedz
#15
(28-07-2014, 20:58)melequa napisał(a): Właśnie sprawdzałam historię konta w swoim banku ... okazało się, że co miesiąc pobierają mi dokładnie 4 330,00 HUF za prowadzenie konta (a przynajmniej tak rozumiem: "Számlavezetési díj (elszámolása) Értéknap". Powiedzcie mi proszę, czy to są normalne opłaty czy daję się bezsensownie naciągać co miesiąc?

Czy to konto to nie jest > Vállalkozói Folyószámla ?
Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to musisz mieć w banku: Vállalkozói Folyószámla.
Jeśli jesteś tylko osobą ztrudnioną w firmie, to wystarczy: lakossági folyószámla - to konto jest tańsze w prowadzeniu.
Odpowiedz
#16
Mam takie konto: FHB Prémium Bankszámla. Znalazłam opis tego rachunku tutaj.

Spróbowałam przetłumaczyć tą stronę translatorem, ale niewiele miało to sensu... Z tego co "zrozumiałam" (albo myślę, że zrozumiałam) to nie powinno być żadnej opłaty, jeżeli na rachunek w ciągu danego miesiąca przyjdzie przynajmniej 180 00 HUF... a może jednak opłata zawsze będzie wynosić 4.330 HUF?

ps. Nie prowadzę działalności, jestem zwyczajnym, szarym pracownikiem Uśmiech

Dziękuję za pomoc!
Odpowiedz
#17
(28-07-2014, 21:28)melequa napisał(a): Mam takie konto: FHB Prémium Bankszámla.

To konto to twój wybór !
Musisz spełnić pewne warunki, aby było prowadzone gratis: co najmniej 1 raz w miesiącu na rachunek musi wpłynąć jednorazowo 180000 HUF... jeśli nie, to za konto miesięcznie płacisz 4330 HUF.
Odpowiedz
#18
Czyli na stronie jest napisane, że w przypadku przychodu minimum 180 000 HUF, prowadzenie konta jest za darmo?

Chyba jednak będę musiała przejść się do banku i renegocjować, ponieważ już wiem w czym leży problem. Miałam co prawda wymagany przychód, jednakże moja firma oficjalnie przelewa wypłatę 4. danego miesiąca, podczas gdy w praktyce często jest to 29. albo 30. Zdarza się więc tak, że jeden przychód mam na początku miesiąca, a kolejny - pod jego koniec, przez co w następnym miesiącu nie ma żadnego.. Mam nadzieję, że uda mi się to jakoś obejść Szeroki uśmiech

Dziękuję za pomoc w zrozumieniu stronki Uśmiech

ps. Tak, to konto to mój wybór - chociaż średnio zamierzony i totalnie nieświadomy Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#19
melequa - jeśli choć raz nie ma przychodu, to bank traktuje to jako niedotrzymanie umowy i kasuje "swoje".
Na stronie nie ma wzmianki o darmowym koncie! Jest wzmianka o prowadzeniu rachunku ze zniżkową opłatą...

Kedvezményes számlavezetés, amennyiben az adott hónapban a számlatulajdonos a mindenkori lakossági bankszámla hirdetményben megfogalmazott feltételeket bármelyikét teljesíti és e-számlakivonatot igényel.**
**Feltételek:
A bankszámlára havi minimum 180.000 Ft-os jövedelem jóváírás érkezik egy összegben.


Myślę, że problem jest w tym: ... és e-számlakivonatot igényel... chyba nie prosiłaś o e-wyciąg z konta ?
Odpowiedz
#20
We wcześniejszym poście napisałeś "gratis" dlatego pomyślałam, że może być za darmo jak się spełni ten warunek. W każdym razie dzięki, naprawdę dużo mi pomogłeś, jutro przejdę się do banku i zobaczymy czy zaproponują mi coś tańszego, skoro nie mam gwarancji, że wypłata będzie wpadała w każdym miesiącu kalendarzowym Uśmiech Dziękuję raz jeszcze. Dam znać, czy udało mi się coś załatwić Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,128 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Jak adresować korespondencję na Węgry? Węgierskie adresy rozszyfrowane! Arw 15 29,064 22-04-2020, 9:31
Ostatni post: Kalina123
  Jak wygląda nocne życie na Węgrzech? stopeer 7 5,161 13-07-2018, 23:59
Ostatni post: LukaszRK
  Kempingi - jak to ogarnąć? seeksoul 11 7,666 02-07-2018, 23:38
Ostatni post: Pudelek
  jak najlepiej płacić na węgrzech lysywolf 2 8,896 29-06-2017, 23:43
Ostatni post: allegrosch



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości