Zakładanie konta w węgierskim banku - jak i w jakim?
#21
melequa - rozajrzyj się po bankach, są tańsze ... jeśli chodzi o opłaty za prowadzenie konta "lakossági folyószámla". Nie sugeruj się prowizją od pieniędzy na koncie, to tylko zmyłka. Raz w miesiącu wypłata do 150000 HUF nie podlega opłatom bankowym.
Odpowiedz
#22
(28-07-2014, 22:29)melequa napisał(a): We wcześniejszym poście napisałeś "gratis" dlatego pomyślałam, że może być za darmo jak się spełni ten warunek.
Jak na moją znajomość Google Translatora to faktycznie ono może być gratis przy wpływach >180kHUF.
Skoro ci pobierają 4330HUF opłaty to znaczy, że nie wysyłają ci wyciągu pocztą (bo wtedy by brali 4550HUF)
W takim przypadku przy odpowiednich wpływach masz konto za darmo.
Gdyby ci wysyłali wyciąg pocztą to nawet przy wpływach powyżej 180kHUF zapłaciłabyś za wyciąg 530HUF (dokładnie nie pamiętam ile)

Konto jest typu "prestiż" więc jeśli nie korzystasz z benefitów tego prestiżu (np. złota karta kredytowa itp) to może po prostu zmień rodzaj konta - 60zł za prowadzenie konta typu VIP czy inny GOLD to i u nas jest sporo.
Odpowiedz
#23
Hej, chciałem nieco odświeżyć pytanie odnośnie banów. Coś zmieniło się od ostatniego wątku ? Polecacie jakiś konkretny bank ? Ważne dla mnie jest żeby koszty prowadzenia konta były możliwie jak najniższe a przy okazji obsługa konta przez internet powinna mieć menu po angielsku (po polsku to razej niewykonalne ?)

Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

Hej, chciałem nieco odświeżyć pytanie odnośnie banów. Coś zmieniło się od ostatniego wątku ? Polecacie jakiś konkretny bank ? Ważne dla mnie jest żeby koszty prowadzenia konta były możliwie jak najniższe a przy okazji obsługa konta przez internet powinna mieć menu po angielsku (po polsku to razej niewykonalne ?)

Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.
Odpowiedz
#24
(23-08-2015, 9:54)lukasz2000 napisał(a): Polecacie jakiś konkretny bank ?

- lakossági folyószámla w Takarékszövetkezet ...
Odpowiedz
#25
Cześć wszystkim!

Może wiecie czy jest możliwe założenie konta w banku węgierskim przez obcokrajowca bez meldunku na Węgrzech lub przez firmę bez przedstawicielstwa na Węgrzech?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#26
(18-01-2017, 11:25)dawid2gola napisał(a): ... czy jest możliwe założenie konta w banku węgierskim przez obcokrajowca bez meldunku na Węgrzech ...

Tak. Potrzebny paszport + dokument z adresem adresem.
Jeśli to rachunek uśpiony bez obrotu, wymagana bedzie z góry opłata za prowadzenie konta.

(18-01-2017, 11:25)dawid2gola napisał(a): ... czy jest możliwe założenie konta w banku węgierskim przez firmę bez przedstawicielstwa na Węgrzech?

Nie. Firma powinna być zarejestrowana na Węgrzech.
Odpowiedz
#27
Ktoś ostatnio coś zakładał albo jest jakaś fajna opcja na założenie ? Uśmiech
Odpowiedz
#28
(19-01-2017, 13:46)Sztasek napisał(a): [quote='dawid2gola' pid='30728' dateline='1484731537']
... czy jest możliwe założenie konta w banku węgierskim przez obcokrajowca bez meldunku na Węgrzech ...

Tak. Potrzebny paszport + dokument z adresem adresem.
Jeśli to rachunek uśpiony bez obrotu, wymagana bedzie z góry opłata za prowadzenie konta.

Wystarczy dowód osobisty lub paszport, nie + paszport,
Odpowiedz
#29
Zakładanie konta w węgierskim banku przez obcokrajowca to głęboki temat ...
Są banki na Węgrzech w których obcokrajowiec nie ma szans na otworzenie konta !.
Odpowiedz
#30
Ogarnięte . Co dziwne pytają się czy jestem w kraju znana osobą.. Szeroki uśmiech VIP . Infiltruja wszystkich na dzien dobry hehe. Pytałem panią dlaczego tak , i mówiła że mogą odmówić komuś założenia konta , głownie chyba o polityków chodzi hehe
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,128 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Jak adresować korespondencję na Węgry? Węgierskie adresy rozszyfrowane! Arw 15 29,076 22-04-2020, 9:31
Ostatni post: Kalina123
  Jak wygląda nocne życie na Węgrzech? stopeer 7 5,164 13-07-2018, 23:59
Ostatni post: LukaszRK
  Kempingi - jak to ogarnąć? seeksoul 11 7,669 02-07-2018, 23:38
Ostatni post: Pudelek
  jak najlepiej płacić na węgrzech lysywolf 2 8,898 29-06-2017, 23:43
Ostatni post: allegrosch



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości