Covid-19 na Węgrzech
Wróciliśmy z Węgier. Oni mają ten sam problem co w Polsce kilka m-cy temu. Nie robią testów. Testy są robione dopiero wtedy gdy nagle w jednym miejscu pojawiają się chorzy i to objawowi. Tak było w Mezocovesd np. O ile w szatniach na termach, jest jakiś pomysł na zapobieganie, o tyle już cała reszta łącznie z knajpkami jest taką polską katastrofą. Węgry Orbana to zaczyna być trzeci świat. Bieda aż piszczy. Dla nas to dobrze, bo forint z 0,15 bodaj jeszcze 2 lata temu zjechał na 0,128 więc my podwyżek nie odczuwamy. Oni na miejscu już tak. Przez wirusa mieliśmy prawie półroczną przerwę na Węgry i strasznie źle odebrałem stan mego ulubionego na wypady kraju.
Odpowiedz
W Polsce testy na koronawirusa nie/robi się tak samo jak na Węgrzech. Przychodzi prikaz jak w przypadku górników, i jest od razu kilka tysięcy zdrowych-chorych. Nie ma prikazu, to jest jak poniżej.

https://noizz.pl/opinie/antoni-ma-korona...ne/1cgrjjs
Odpowiedz
(18-08-2020, 15:43)slołmen napisał(a): Wróciliśmy z Węgier. Oni mają ten sam problem co w Polsce kilka m-cy temu. Nie robią testów. Testy są robione dopiero wtedy gdy nagle w jednym miejscu pojawiają się chorzy i to objawowi. Tak było w Mezocovesd np. O ile w szatniach  na termach, jest jakiś pomysł na zapobieganie, o tyle już cała reszta łącznie z knajpkami jest taką polską katastrofą. Węgry Orbana to zaczyna być trzeci świat. Bieda aż piszczy. Dla nas to dobrze, bo forint z 0,15 bodaj jeszcze 2 lata temu zjechał na 0,128 więc my podwyżek nie odczuwamy. Oni na miejscu już tak. Przez wirusa mieliśmy prawie półroczną przerwę na Węgry i strasznie źle odebrałem stan mego ulubionego na wypady kraju.
Już jakiś czas temu pisałem że Węgry cofają się do czasów Kadara. Widocznie tak lubią.
Odpowiedz
Myślę że idziemy w tym samym kierunku ...choć mam nadzieję że nie dojdziemy.
Kiedy pierwszy raz w życiu jechałem na Węgry na kolonie w 1987 roku to myślałem że na zachód przyjechałem,pierwsze co chciałem po przyjeździe na kemping w Hajduszoboszlo to...pójść do sklepu kupić sobie czekoladę z orzechami Uśmiech Afrikana- pamiętacie ?
A teraz...przyjeżdża się prawie jak do skansenu ( no może po za Budapesztem,ale to inny świat Oczko )
Odpowiedz
(18-08-2020, 21:51)Cz@rek napisał(a): Myślę że idziemy w tym samym kierunku ...choć mam nadzieję że nie dojdziemy.
Kiedy pierwszy raz w życiu jechałem na Węgry na kolonie w 1987 roku to myślałem że na zachód przyjechałem,pierwsze co chciałem po przyjeździe na kemping w Hajduszoboszlo to...pójść do sklepu kupić sobie czekoladę z orzechami Uśmiech Afrikana- pamiętacie ?
A teraz...przyjeżdża się prawie jak do skansenu ( no może po za Budapesztem,ale to inny świat Oczko )
Dokładnie. 

Jeszcze z 10 lat temu to można powiedzieć, że było ciekawiej niż w Polsce, pewna egzotyka itd. A teraz widać że nawet Słowacja im odskakuje.
Restauracje coraz marniejsze, niektóre zatrzymały się na poziomie sprzed 20 lat. 

Co najgorsze bardzo popsuła się jakość wina, a ja co do zasady nie pijam gorszego niż sam produkuje.
Odpowiedz
Macie sporo racji. Baza noclegowa na mega niskim poziomie ;/ a jak juz cos nieco lepszego to ceny powalaja ;/
Odpowiedz
(19-08-2020, 8:21)jolciaa171 napisał(a): Macie sporo racji. Baza noclegowa na mega niskim poziomie ;/ a jak juz cos nieco lepszego to ceny powalaja Bardzo
Pozwolicie, że się z tym nie zgodzę. Wszędzie znajdą się miejsca syfiaste i luksusowe. Ceny od A do Z. W tym roku w Heviz miałem najlepiej wyposażony apartament z darmową klimą , ogródkiem, full kuchnia , salon i sypialnia, taras - wyszło ok 65-70 zł za osobę. Trzeba szukać z dobrymi opiniami i punktami czy na booking czy nocleg czy inne strony. Da się znaleźć. Zarumieniony
Odpowiedz
No to miałeś tanio. Ja w Egerze za full wypas place 800 ojro, za 12 noclegów. To wychodzi 300 PLN za nocleg. Ale liczy się jakość. Nie będę mieszkał gorzej niż mam w domu.
Odpowiedz
(19-08-2020, 9:58)josef.svejk napisał(a): No to miałeś tanio. Ja w Egerze za full wypas place 800 ojro, za 12 noclegów. To wychodzi 300 PLN za nocleg. Ale liczy się jakość. Nie będę mieszkał gorzej niż mam w domu.
Dziwny jesteś, na Węgrzech się cofają, jedzenie niedobre, wino sam robisz lepsze, mieszkasz w pałacu, co zatem tu robisz? Co robisz na Węgrzech? Masz jakieś kompleksy i za dużo czasu?
Odpowiedz
@blackberry jak ktoś pisze "ojro" to jest taki polski Niemiec który wyjechał z Polski i dorobił się...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,230 724,853 11-05-2024, 18:56
Ostatni post: Slavekk
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 232 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 328 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 184 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 508 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości