Péter Magyar na placu Bohaterów sobota 8 czerwca
#15
(13-06-2024, 12:02)ex-komar napisał(a): Na YT na stronie ATV jest zapis rozmowy Ciekawe komentarze, polecam  Szeroki uśmiech

Zajrzałem ponad 13 tysięcy wpisów. Kto to ogarnie?
Ja znalazłem jeden ciekawy wpis należący do dziennikarza Henrika Havas.

Poniżej tłumaczenie tego wpisu.
Péter Magyar może mieć nawet rację. Przeprowadziłem setki, a może tysiące wywiadów tego typu, co Egon Rónai z Péterem Magyarem w poniedziałkowej Prostej Rozmowie.
Moja profesjonalna opinia jest następująca: Egon Rónai - którego do tej pory ceniłem jako kolegę - spieprzył (spier…) sprawę.
Każdy, kto choć trochę myśli, wie, że nie można zaczynać wywiadu od podsunięcia gościowi teczki dokumentów. Jasne, że gość nie będzie miał na to czasu żeby poznać zawartość dokumentów, nie mówiąc już o ich przeczytaniu. Jedynym normalnym rozwiązaniem jest przekazanie przez Egona Rónai dokumentacji na koniec wywiadu, mówiąc, że zebrali dane o tym, ile razy gość, Péter Magyar, był zapraszany do studia ATV i ile razy pojawił się w programach informacyjnych. Niech zapozna się z dokumentami, a jeśli jest przekonany, że niesłusznie oskarżał kanał, to niech przeprosi.
Uważam, że Magyar powinien zostać wcześniej poinformowany o tym zbiorze danych, byłoby uczciwe, gdyby z góry powiedzieli, że skonfrontują go z faktami, które uważają za prawdziwe. A fakt, że Egon Rónai mówił o psiej komedii jest dość niewiarygodny lub nie, ponieważ podejrzewam, że Magyar może mieć rację, ta awantura mogła zostać zaplanowana przez dyrektora naczelnego Szilárda Németha i jego lojalnego giermka, Imre Bednárika.
Jeśli chodzi o Sándora Németha i Hit Gyülekezete, mógłbym napisać o nich interesującą książkę, ale nie zrobię tego z dwóch powodów. Po pierwsze, spędziłem wiele lat w ATV, byłem szanowany pod każdym względem, dopóki nie miałem dość Fideszu i napisałem książkę o Gáborze Vonie przed wyborami w 2018 roku, mimo że poprzez redaktora Ferenca Szlazsánszky, grozili mi zrujnowaniem. Po drugie, nie napisałem też książki, ponieważ nigdy nie polecono mi niczego, z wyjątkiem jednego przypadku, kiedy poproszono mnie o zrobienie czegoś w konkretnej sprawie.
Jak pamiętam, w grudniu 2016 r. Ferenc Szlazsánszky - powiernik Sándora Németha - który tego dnia redagował program Wiadomości dnia, zapytał mnie, czy chcę zająć się Tonim Rogánem, który wmaszerował do parlamentu z bardzo drogą teczką/torbą.
Według wideo HVG, torba była marki Berluti Ecritoire, której cena waha się od kilkuset tysięcy do kilku milionów (forintów). To głupie chłopskie dziecko nie ma na tyle rozumu, by obliczyć, ile miesięcznych pensji kosztuje ta gówniana torba.
"Henrik, interesy kanału wymagają, abyś zignorował tę torbę! Wiesz, Rogán jest tym, który rozdziela pieniądze z reklam. Cóż, tak. Nie zawracałem sobie głowy torbą Toniego, ponieważ jestem tu od lat, do tej pory zostawili mnie w spokoju i cóż, jeśli leży to w interesie kanału, niech tak będzie.
Właśnie przeczytałem post Pétera Magyara na Facebooku. Prawdopodobnie ma rację, że za skandalem może stać Szilárd Németh, którego nazywa rycerzem NERu. On zepsuł się wtedy, gdy Péter Hajdú został wprowadzony do ATV z w towarzystwie Gábora Bochkora. Solidny, zdolny facet został wprowadzony do świata wyższej sfery.
Jestem rozczarowany Egonem Rónai, ale jak jego zawodowa porażka i ludzka słabość mają się do standardów moralnych, powiedzmy, Megafonu, Magyar Nemzet, Origo, Tamása Menczera, Miklósa Ómolnára, Bence Apátiego czy nieszczęsnego Dániela Bohára?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Péter Magyar na placu Bohaterów sobota 8 czerwca - przez Waldek - 13-06-2024, 18:34

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,241 746,657 15-06-2024, 11:57
Ostatni post: Waldek
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 258 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 361 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 206 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 570 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości