Assistance na starsze auto
#1
Witam, wszystkich serdecznie. Wybieramy się tym roku drugi raz nad Balaton tym razem jedziemy do Balatonalmadi a potem jeszcze na 3 dni do Budapesztu. Jako że mam 3 małych dzieci postanowiłem dla spokoju zakupić asiastance na mojego 16 letniego " dziadka" VW Sharan, przeglądałem oferty i rózne fora ale ciężko cos wybrać do mojego samochodu. Liczę na Waszą pomoc i opinie na temat uczciwej oferty assistance.

Pozdr
Odpowiedz
#2
Nie jestem pewny czy będzie oferta dla pojazdów >15l.. z reguły oferta jest dla nie starszych niż 10 lat, chyba axa ma w ofercie do 15 letnich.. Być może inna firma pozwoli zawrzeć Ci taką polisę, ale przeczytaj wcześniej OWU, bo może się okazać, że umowę zawrzesz, ale przy próbie roszczenia okaże się, że masz za stare auto i że nic nie wypłacą/nie dadzą, a tylko zwrócą składkę.
Odpowiedz
#3
Mam stare auto, nie mam "assistance" ... naprawy robi (tak myślę) ten jeden mechanik samochodowy, więc porozmawiaj z nim o aucie. Jeśli masz obiekcje, co do stanu technicznego to w podróż nie wybieraj się w pojedynkę. Też mam stare auto (14 lat) i jeździ, technicznie jest sprawne, naprawy dokonuje zawsze ten "jedyny serwiz i ten jedyny mechanik" i od lat i polegam na jego opinii.
Odpowiedz
#4
Są "assistance" turystyczne tylko na okres pobytu za granicą. Bratanek płacił w zeszłym roku za 18 letnie Audi 300 zł, które mu się "zwróciło" gdy w Brasov (Rumunia) miał awarię. Po tel. do ubezpieczyciela przyjechał miejscowy serwisant, który stwierdził niemożliwość naprawy samochodu na miejscu. Wobec powyższego ubezpieczyciel wysłał minibusa z lawetą do przewiezienia osób i samochodu do Polski. Zważywszy że jest to ~700km koszt zaoszczędzonego paliwa był wyższy niż koszt ubezpieczenia !! Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Żeby było weselej, na miejscu stwierdzono że zaklinował się "bendix" (zębatka) w rozruszniku wart kilka złotych Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Odpowiedz
#5
A czy czasem nie była Karta PZU Pomoc w Drodze Europa?
www.RoadTripBus.PL - przydatne informacje dla odwiedzających Węgry i inne europejskie kraje
Odpowiedz
#6
(14-06-2016, 17:34)WojtekRTB napisał(a): A czy czasem nie była Karta PZU Pomoc w Drodze Europa?
Nie jestem w stanie aktualnie odpowiedzieć. W każdym bądź razie, u agentów ubezpieczeniowych, jest to dostępne od ręki, albowiem córa również ubezpieczała samochód na czas wakacji.
Odpowiedz
#7
Nie żebym się chwalił ale autko jest tip-top jak na swój wiek. Tutaj bardziej chodzi o "spokój". Wiem że PZM ma ofertę niezaleznie od wieku samochodu tylko trzeba mieć pakiet podstawowy krajowy roczny a potem mozna dokupić za 2.5 zł na dzien (min 10 dni) zagraniczny . Ale pytam o jakąs pewna alternatywę. Wyjazd dopiero 13 sierpień ale chce mieć juz to z głowy i cos wybrac.

pozdr
Odpowiedz
#8
Ubezpieczenie o którym piszę jest niezależne od ubezpieczenia które posiadasz.
Odpowiedz
#9
(14-06-2016, 20:42)tkoko napisał(a): Ubezpieczenie o którym piszę jest niezależne od ubezpieczenia które posiadasz.

Duża szansa, że to właśnie to ubezpieczenie, o którym pisałem. Wersja na cały rok kosztuje 300 zł brutto, a wersja 60 dniowa chyba 160 zł.

Mi zdarzyło się raz korzystać w Hiszpanii i wszystko okej.
www.RoadTripBus.PL - przydatne informacje dla odwiedzających Węgry i inne europejskie kraje
Odpowiedz
#10
proszę nie traktować tego jako reklamy Oczko
Ja planuje zakupić (tzn już kupiłem, ale wypowiedziałem Uśmiech) Assistance w podróży od AXA.. na 15 dni za 100zł.. musiałem wypowiedzieć, bo okazało się, że dziwnym trafem na polisie mam złą datę początku polisy. Czekam, na zwrot i zawieram nową.. Natomiast nie zmienia to faktu, że szukam jakiejś alternatywy.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,292 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,771 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości