Bieżące wydarzenia na Węgrzech
(23-09-2015, 16:22)Komarek napisał(a): Nie jestem w stanie wytlumaczyc Wegrom w pracy dlaczego polski rzad nie poparl Grupy Wyszehradzkiej...

"W czeskiej prasie dominuje pogląd, że polski rząd poświęcił relacje w ramach Grupy Wyszehradzkiej na rzecz sojuszu z Niemcami, a w zasadzie nie miał odwagi sprzeciwić się stanowisku rządu Angeli Merkel."

Zmieszany źródło
Odpowiedz
(23-09-2015, 18:06)Slavekk napisał(a):
(23-09-2015, 16:22)Komarek napisał(a): Nie jestem w stanie wytlumaczyc Wegrom w pracy dlaczego polski rzad nie poparl Grupy Wyszehradzkiej.
Po prostu hanba i dramat. Premierem Polski jest Tante Angela.

A w sprawie Rosji i sankcji to po czyjej stronie była grupa?
Bo Niemcy po naszej...

Pytanie brzmi. Czy te sankcje były potrzebne? Nie trzeba też się długo zastanawiać nad tym, kto gorzej na nich wyszedł.
Odpowiedz
(23-09-2015, 19:24)Komarek napisał(a): Rozumiem, ze Niemcy (ktorzy sa po naszej stronie) nie podpisali umowy z Putinem i nie biora od niego ropy pod Baltykiem? I nie zbuduja drugiego rurociagu po aneksji Krymu?

A w sprawie Rosji i sankcji to po czyjej stronie była grupa?
Bo Niemcy po naszej...


Cytat:BTW nie jestem fanem Orbana (i nigdy nie bylem) ale zlamanie danego slowa jest jak dla mnie niezrozumiale i hanbi polski Rzad.
Którego słowa?
Odpowiedz
(23-09-2015, 20:29)Bathor napisał(a):
(23-09-2015, 18:06)Slavekk napisał(a):
(23-09-2015, 16:22)Komarek napisał(a): Nie jestem w stanie wytlumaczyc Wegrom w pracy dlaczego polski rzad nie poparl Grupy Wyszehradzkiej.
Po prostu hanba i dramat. Premierem Polski jest Tante Angela.

A w sprawie Rosji i sankcji to po czyjej stronie była grupa?
Bo Niemcy po naszej...

Pytanie brzmi. Czy te sankcje były potrzebne?

Były potrzebne i są nadal.
I są skuteczne - walki w Donbasie ustały, dlatego nie zostały zniesione

Cytat: Nie trzeba też się długo zastanawiać nad tym, kto gorzej na nich wyszedł.

Rzeczywiście nie trzeba się zastanawiać - jakież to gigantyczne straty ponieśliśmy?
Że znaleźliśmy nowe rynki zbytu dla naszej żywności?
Odpowiedz
(23-09-2015, 19:26)Sztasek napisał(a):
(23-09-2015, 16:22)Komarek napisał(a): Nie jestem w stanie wytlumaczyc Wegrom w pracy dlaczego polski rzad nie poparl Grupy Wyszehradzkiej...

"W czeskiej prasie dominuje pogląd, że polski rząd poświęcił relacje w ramach Grupy Wyszehradzkiej na rzecz sojuszu z Niemcami, a w zasadzie nie miał odwagi sprzeciwić się stanowisku rządu Angeli Merkel."

Zmieszany źródło

Jakie źródło taka opinia...Oczko

Spodziewasz się, że Czesi przyznają że zarobili na kuksańca którego dostali?
Odpowiedz
Walki w Donbasie ustały niby przez nałożone sankcje? Uświadomiłeś mnie, jaką siłę mają kraje UE.?
Embargo na wieprzowinę nałożone przez Ukrainę na Polskę faktycznie przynosi efekt. Bandery już nie można obrażać, co ustala ich parlament w dniu wizyty naszego byłego prezydenta. Ponadto milion Ukraińców mieszka w Polsce, a moja okolica jest już całkowicie zdominowana i wykupiona przez ten biedny, zmęczony wojną kraj.
Fakty są takie, że jesteśmy pod dyktando dwóch wrogich nam państw- Niemiec i Ukrainy, zamiast być partnerem krajów grupy Wyszehradzkiej.
Odpowiedz
(24-09-2015, 9:37)Wojtas81 napisał(a): Walki w Donbasie ustały niby przez nałożone sankcje? Uświadomiłeś mnie, jaką siłę mają kraje UE.?
No widzisz, człowiek się uczy całe życie.Oczko
Sankcje to nie jest armata - dzisiaj strzelasz i od razu masz wynik - przeciwnik pokonany.
Ale fakt, że są utrzymywane już ponad rok i nie udaje się ich "przeczekać" swoje zrobił. A to zawdzięczamy tylko Niemcom i USA,. Włosi już by dawno znieśli, Francuzi też tylko pod wpływem Angeli się nie wycofali..
Odpowiedz
W kwestii nowego rurociągu gazu też, w ramach solidarności europejskiej, Niemcy "dojeżdżąją" Rosję...Dodgy
Rosjanie nie wytrzymali już braku polskich pastewnych jabłek i wymiękli, wycofując się z Donbasu. Podobno rosyjska armia przebrana za dzieci krąży pod polskimi szkołami i innymi instytucjami, gdzie rozdaje się polskie jabłka, i w ten sposób z powrotem trafiają do Rosji.Szeroki uśmiech
W naszym interesie jest nie wojowanie szabelką z Rosją, w myśl zasady " wróg naszego wroga..."
Odpowiedz
(23-09-2015, 21:41)Slavekk napisał(a): Którego słowa?

M.in. Schetyny na poczatku tego tygodnia, ze GW bedzie mowic jednym glosem.

Dla mnie wiarygodnosc Niemiec jest taka jak koncernu VW.
Odpowiedz
(24-09-2015, 16:56)Wojtas81 napisał(a): W kwestii nowego rurociągu gazu też, w ramach solidarności europejskiej, Niemcy "dojeżdżąją" Rosję...Dodgy
Widzę, że nie rozróżniasz sankcji od zerwania wymiany gospodarczej.
Kończę...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 217 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 309 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 164 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 490 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 527 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości