Bieżące wydarzenia na Węgrzech
(09-04-2018, 21:25)Sztasek napisał(a): Na Węgrzech w niedzielę (8. kwietnia) odbyły się wybory parlamentarne, wybrano 199 parlamentarzystów, oto wyniki:
- koalicja: Fidesz i Chrześcijańsko-Demokratyczna Partia Ludowa (KDNP) - 134
- nacjonalistyczna partia Jobbik - 25
- koalicja: Węgierskia Partia Socjalistycza i partia Dialog (MSZP) - 20
- partia Koalicja Demokratyczna (DK) - 9
- partia Polityka Może Być Inna (LMP)- 8
- partia Razem (Együtt)- 1
- kandydat niezależny - 1
- przedstawiciel narodowości niemieckiej - 1
Oto ostateczne wyniki węgierskich wyborów parlamentarnych >>> 24.hu
- koalicja: Fidesz i Chrześcijańsko-Demokratyczna Partia Ludowa (KDNP) - 133
- nacjonalistyczna partia Jobbik - 26
- koalicja: Węgierskia Partia Socjalistycza i partia Dialog (MSZP) - 20
- partia Koalicja Demokratyczna (DK) - 9
- partia Polityka Może Być Inna (LMP)- 8
- partia Razem (Együtt)- 1
- kandydat niezależny - 1
- przedstawiciel narodowości niemieckiej - 1
Odpowiedz
Teraz dopiero wpasowali się prawie idealnie w 2/3. Uśmiech
Odpowiedz
W ubiegłym tyg. przebywałem w Budapeszcie i akurat w sobotę była wielka demonstracja przeciwko Orbanowi, w której chcąc nie chcąc wziąłem udział, bo akurat włóczyłem się w centrum. Głosy Węgrów podobne jak u nas po ostatniej wygranej pisu. Ludzie zdziwieni jak Fidesz wygrał skoro oni, znajomi nie głosowali na nich.
Przy okazji pojechałem zobaczyć pomnik smoleński. Nie jestem wyznawcą tej religii, ale jak mawia klasyk trzeba poznać swojego wroga. Lokalizacja na kompletnym zadupiu. Twórca płaskorzeźby Kaczyńskiego powinien mieć jaja opalane palnikiem na żywca. Chociaż ponoć ta podobizna jego przy pomniku schodkach w Warszawie jest jeszcze bardziej okropna.
Odpowiedz
(26-04-2018, 8:26)makgajwer napisał(a): Przy okazji pojechałem zobaczyć pomnik smoleński. Nie jestem wyznawcą tej religii, ale jak mawia klasyk trzeba poznać swojego wroga. Lokalizacja na kompletnym zadupiu.

Gdzie ów kurhan się znajduje?
Odpowiedz
... w XXII dzielnicy, Hajó utca, dojazd autobusem linii 213 od Bikás Park do Savoyai János tér, 9 przystanków.
Odpowiedz
@jdubowski https://www.google.pl/maps/place/Memento...19.0429103
Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie do transmisji Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018 na terytorium Węgier. W czasie mistrzostw będę przebywał na Węgrzech. Czy któryś z forumowiczów orientuje się czy publiczna tv węgierska będzie transmitować mistrzostwa? Czy (oby nie) będzie transmitować np. ichniejszy "Polsat" i dostęp do meczy niestety będzie płatny...:/ Dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
(12-05-2018, 18:42)polijerry napisał(a): Mam pytanie odnośnie do transmisji Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018 na terytorium Węgier. ...

Flaga węgierska - Minden mérkőzés látható lesz majd az M4 Sporton és a párhuzamosan megrendezésre kerülő mérkőzéseket is élőben közvetíti a közmédia.

Flaga polska - Wszystkie mecze pokaże publiczny kanał M4 Sport, a mecze równolegle będą transmitowane na żywo przez media publiczne.
Odpowiedz
Dziękuje za info.
Odpowiedz
Waśnie sprawdzam na 7-letnim telefonie (Samsung Galaxy Mini, Android wer.:4.1.2.) odbiór M4 Sport ... trochę trwało, ale jest
tutaj > www.mediaklikk.hu/
Łącze wi-fi. Kanały TV do wyboru: M1, M2, M3, M4, M5, Duna, Duna World

Jest też MinDig TV Applikáció do ściągnięcia, która umożliwia odbiór w każdej chwili i miejscu: Android, Windows Phone i Windows - odbiór bezpośredni z przekażnika TV dziesięciu kanałów publicznych.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 195 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 289 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 143 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 462 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 460 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 31 gości