Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Praktykujący pastafarianin? A co to za stwór? Wg cyfrowej telewizji oni mają pełną dowolność praktyk, czyli w praktyce wcale nie oddają czci swojemu potworowi. To woła o pomstę do skrobi!
Odpowiedz
(18-03-2013, 21:14)eplus napisał(a): (...)chcą się zarejestrować w PL ze wszystkimi przywilejami, a Boni na razie im odmówił, ale wg naszego prawa stoi na przegranej pozycji i będzie musiał ustąpić.(...)
Po co w takim razie odmawiał? Urząd powinien przestrzegać prawa. Jeśli petent ze swą sprawą spełniają jego wymogi, to urząd odmawiając postępuje wbrew prawu. Jaką wtedy mogę mieć gwarancję, że z moją nie postąpią podobnie? Że odmówią mi czegoś, co należy mi się zgodnie z prawem?
Odpowiedz
Urząd jak najbardziej powinien przestrzegać prawa, a ja chciałem wskazać, że nasze prawo jest zbyt liberalne w tym zakresie.
Odpowiedz
Być może. Ale urząd nie jest od tego, by je oceniać, tylko by stosować wprost.
Odpowiedz
Przepraszam, że ciągnę - oczywiście, że nasz urząd powinien zarejestrować tych makaroniarzy. Natomiast zmiana w konstytucji węgierskiej może spowodować, że tacy klienci odejdą z kwitkiem. Nie wiem, czy arbitralne kwalifikowanie religii jako zasługujących na rejestrację albo nie jest dobre - ale pełny liberalizm przy istnieniu ulg podatkowych dla związków wyznaniowych to furtka do nadużyć.
Odpowiedz
Racja - ad rem.
W cytowanym artykule jest zdanie o zakazie kampanii wyborczych w mediach komercyjnych. Okopuje się ten Orbán ze wszystkich stron. Ciekawe czy ma w planie przywrócenie funkcji regenta.
Odpowiedz
(19-03-2013, 8:14)moziba napisał(a): Ciekawe czy ma w planie przywrócenie funkcji regenta.

Zróbmy mu zrzutę na białego konia :-)
Odpowiedz
Podteksty ruchów Orbana są oczywiste i wprost sugerują, że marzy mu się hegemonia jednej partii, jednego światopoglądu i jednego kościoła... moze nawet marzy mu się "wieczność rządzenia" a'la Putin... kiedyś już był taki jeden facet... ale w boju z własnym narodem UE polegnie - jak 2x2=4!

eplus napisał(a):Praktykujący pastafarianin? A co to za stwór?
Taki sam, jak praktykujący rzymski katolik na ten przykład... i dodam jeszcze, ze z całą pewnością pastafarianin częściej je makaron niz statystyczny katolik przestrzega dekalogu i innych nakazów i zasad własnej wiary !
Odpowiedz
No i oczywiście religijny pastafarianin nie naparza się ze swoją sąsiadką po wyjściu z mszy. Przepraszam, bo chyba komuś nadepnąłem na odcisk.
Odpowiedz
Mógłby - bo w odróżnieniu od katolika jego kościół mu tego nie zabrania... i trudno raczej nazywać nadeptywaniem na odcisk niedostrzeganie oczywistej prawdy, zgodnie z którą katolicy w generalnej większości mają w głębokim poważaniu swój dekalog i nakazy/zakazy a w najlepszym razie sie z nich spowiadają... a najlepszym jest to, ze nawet katoliccy kapłani mają dokładnie ten sam stosunek do katalogu grzechów... więc nie obrażaj pastafarian porównaniami do katolików albo nie zaczynaj czegoś, czego nie potrafisz skończyć siłą argumentów !
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 195 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 289 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 143 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 462 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 459 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 33 gości