Biuro podróży czy wyjazd na własną rękę???
#1
Witam!
We wrześniu zamierzamy z narzeczoną w końcu odwiedzić Węgry po planowaniu czas na czyny Uśmiech Mam pytanie odnośnie samego pobytu czy lepiej wybrać biuro podróży czy też pojechać autem? Jeśli chodzi o długość to 5-7 dni. Znaleźliśmy kilka ofert oscylujących do 1000 pln za pięciodniowy wyjazd Budapeszt, Miskolc, Tokaj itp oczywiście autokarowy. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc Uśmiech
Odpowiedz
#2
(28-04-2015, 16:04)kowal1985 napisał(a): Witam! ... Mam pytanie odnośnie samego pobytu czy lepiej wybrać biuro podróży czy też pojechać autem? Jeśli chodzi o długość to 5-7 dni. Znaleźliśmy kilka ofert oscylujących do 1000 pln za pięciodniowy wyjazd Budapeszt, Miskolc, Tokaj itp oczywiście autokarowy. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc Uśmiech

kowal1985 - witaj na Forum Uśmiech .
Jeden raz (dawno temu) byłem na wycieczce z grupą, więcej nie wybiorę się na taką "objazdową przejażdżkę". Cały czas jesteś zdany na łaskę grupy, program indywidualny tylko w określonym czasie, itp ... Nawet gdy sam się wybieram (solo) też jadę autem, zdarza mi się (rzadziej) jazda pociągiem. Z "noclegami" nie mam kłopotów, od lat mam stałe miejsca.
1000 PLN to ok. 75000 HUF
... za niektóre hotelowe pobyty (śniadanie + obiadokolacja+SPA) płaciłem 5500-7500 HUF/dzień
Odpowiedz
#3
Witam wszystkich Uśmiech Może przedstawię ofertę jaką proponuję biuro podróży(nie będę reklamował jakie) Uśmiech Druga połowa września koszt niecałe 600 pln jak na dziś dzień wyjazd na 5 dni. Dwa dni dojazdowe, Miskolc - Tapolca czyli Barlangfurdo, region Tokaju z degustacją itp Budapeszt dwa dni na zwiedzanie nie wiem czy to dużo czy też nie??? Proponują śniadania w cenie noclegu plus 75 euro na zwiedzanie, program konny 37 euro, rejs 15 euro, wizyta w czadzie 34 euro to by było na tyle. Stąd pytanie jak to wygląda finansowo z własnym dojazdem Uśmiech
Może jechał ktoś przez biuro i może cokolwiek powiedzieć jak wyglądają tego typu wyjazdy. No i podstawowe pytanie bym zapomniał jak z pogodą we wrześniu na Węgrzech Uśmiech
Sztasek dzięki za pomoc Uśmiech
Odpowiedz
#4
Pogoda może być różna tak samo jak u nas w kraju
Odpowiedz
#5
(29-04-2015, 9:57)kowal1985 napisał(a): Witam wszystkich Uśmiech Może przedstawię ofertę jaką proponuję biuro podróży(nie będę reklamował jakie) Uśmiech Druga połowa września koszt niecałe 600 pln jak na dziś dzień wyjazd na 5 dni. Dwa dni dojazdowe, Miskolc - Tapolca czyli Barlangfurdo, region Tokaju z degustacją itp Budapeszt dwa dni na zwiedzanie nie wiem czy to dużo czy też nie??? Proponują śniadania w cenie-noclegu plus 75 euro na zwiedzanie, program konny 37 euro, rejs 15 euro, wizyta w czadzie 34 euro to by było na tyle. Stąd pytanie jak to wygląda finansowo z własnym dojazdem Uśmiech ...

Wrzesień, trwa winobranie ... pogoda musi dopisywać w dzień, ale noce już chłodne.
Podsumuję to jeszcze raz: pisałeś w poprzednim poście o wydatku ok. 1000 PLN/osoba. Zamiast dla biura podróży dać taką kasę zarobić, to "cały wydatek" przeznacz na indywidualny wyjazd, wyjdziecie na tym lepiej... 5 dni, w tym 2 dni to "dojazd". Nic nie piszesz o zakwaterowaniu (?) ... po przybyciu na "miejsce zakwaterowania" może okazać się, że są tylko 3-osobowe pokoje Szeroki uśmiech
Znalazłem coś takiego:
Baja, hotel min. 5-noclegów, śniadanie+obiadokolacja, SPA, wi-fi, 34500 HUF/5 noclegów/osoba
Dojazd we własnym zakresie, parking gratis.
Odpowiedz
#6
Racja zapomniałem o noclegach także tutaj chodzi o hotele trzy gwiazdkowe pod Budapesztem plus jeden tranzytowy w okolicach Miskolc.
Baja niczego sobie patrząc na zróżnicowane ceny noclegów Uśmiech
Odpowiedz
#7
Jak dla mnie wyjazd autem i tylko autem. Płacenie 1000 PLN/3 dni (bo tyle de facto trwa wycieczka) to moim zdaniem cena delikatnie mówiąc wygórowana, w cenie śniadanie, +fakultety to jakieś 500 PLN, poza tym pełna zależność od grupy, IMHO... no comments. A może poszukajcie jakichś hosteli/hoteli w w miarę znośnej cenie - np. to albo to (oba w BP, znalezione przed chwilą) wydają się dosyć korzystne cenowo - datę ustawiłem 11-16 IX (strzelana), ceny za dwójkę w okolicy 170PLN/noc, wifi, aneks kuchenny... reszta jest w linkach. Jak na 3 gwiazdki (apartament 2os.) w centrum stolicy 170PLN/noc raczej nie jest niebotyczną ceną (chociaż można taniej).
A jeśli lubicie spać pod namiotem, polecam np. camping w Papa (rekomendacja od mojego Taty, ja osobiście tam nie spałem) albo spanie na dziko (do wyboru do koloru, ale grozi niestety mandatem, poza tym trzeba szukać sobie w miarę schowanego miejsca, więc... nie wiem, czy by Wam odpowiadało Uśmiech ).

Co do dojazdu, można dojechać OrangeWays (które niestety nie mają najlepszej reputacji), dolecieć z Okęcia albo PolskimBusem do Bratysławy i stamtąd pociągiem. Albo własnym autem, co IMHO na Węgrzech jest najlepszą opcją, tylko trzeba uważać na ceny paliw, są dość wysokie Uśmiech

Natomiast pogoda - nie wiem, jak we wrześniu, ale byłem parę dni temu (w okolicy 20 kwietnia, więc powinno być wiosennie) i pogoda była piękna, w sierpniu również... więc raczej we wrześniu też będzie ładnie Uśmiech
Odpowiedz
#8
No Koledzy, nie popadajmy w skrajny fanatyzm. Ja jeżdżę głównie sam autem, ale mój drugi wyjazd na Węgry to była objazdówka autobusem i zauważcie, że ma to liczne plusy - wszystko jest załatwione, cena ustalona, nie błądzicie po mieście, bariera językowa nie przeszkadza, bo gada za was przewodnik, z oprowadzania też cokolwiek zrozumiecie i zapamiętacie, poznacie pewne lokalne zwyczaje, zobaczycie banknoty, obczaicie ceny towarów i usług w lokalnej walucie. Grupa może być uciążliwa (spóźnianie, narzekanie itp.) - trzeba sobie znaleźć towarzystwo 4-6 osób i trzymać się razem, a jak nadal odczuwa się dyskomfort, to należy się opić, aby samemu stać się uciążliwym dla grupy. Wino A następny raz jechać indywidualnie. !Szeroki uśmiech
Ceny poniżej 200 zł za dzień "all exclusive" Bomba uważam za akceptowalne. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#9
Ja będę mimo wszystko bronił wycieczek z biurami podróży (inna sprawa, że siedzę w branży i na niejednej wycieczce już byłem). Tak naprawdę wszystko ma plusy i minusy. I zależy od waszych oczekiwań:
1. czy byliście już na Węgrzech
2. Skąd jedziecie
3. Jakie macie plany: tzn.chcecie zwiedzać, leniuchować, wybalować się itp.

Jeszcze taka moja uwaga - rejs statkiem i kolacja w czardzie - cena zdecydowanie zawyżona (a znam cennik wszystkich czard i statków w Budapeszcie).
Uwaga numer 2: dobra wycieczka, to wycieczka która nie jest wycieczką szkolną, czyli jeżeli ktoś chce zwiedzać na własną rękę czy odłączyć się od grupy, niech to robi - ja przynajmniej zawsze puszczam ludzi wolno, są dorośli. Dlatego nie zgadzam się z opinią przedmówcy, że jest się zdanym na łaskę i niełaskę grupy oraz że nie można zwiedzać samemu.

Tak jak napisałem - wszystko ma plusy i minusy, więcej plusów oczywiście ma wyjazd na własną rękę.
Jak potrzebujecie porady odnośnie programu z tym biurem podróży czy chcecie się skonsultować, piszcie śmiało na priv.

Polecam też wpis na jednym z blogów; wpis idealnie podsumowuje moje zdanie Uśmiech
http://specjalistkaodwakacji.blogspot.co...rotka.html
Odpowiedz
#10
(30-04-2015, 0:43)Tudós napisał(a): ...Uwaga numer 2: dobra wycieczka, to wycieczka która nie jest wycieczką szkolną, czyli jeżeli ktoś chce zwiedzać na własną rękę czy odłączyć się od grupy, niech to robi - ja przynajmniej zawsze puszczam ludzi wolno, są dorośli. Dlatego nie zgadzam się z opinią przedmówcy, że jest się zdanym na łaskę i niełaskę grupy oraz że nie można zwiedzać samemu...

Tudós - ten fragment Twojej wypowiedzi popieram, niestety te sieciowe biura turystyczne (np. Rainbow Tours, Itaka, TUI) nie wyznają tej zasady, u nich jest się zdanym na łaskę i niełaskę grupy...

(29-04-2015, 21:45)eplus napisał(a): No Koledzy, nie popadajmy w skrajny fanatyzm. Ja jeżdżę głównie sam autem, ale mój drugi wyjazd na Węgry to była objazdówka autobusem i zauważcie, że ma to liczne plusy - wszystko jest załatwione, cena ustalona, nie błądzicie po mieście, bariera językowa nie przeszkadza, bo gada za was przewodnik, z oprowadzania też cokolwiek zrozumiecie i zapamiętacie, poznacie pewne lokalne zwyczaje, zobaczycie banknoty, obczaicie ceny towarów i usług w lokalnej walucie. Grupa może być uciążliwa (spóźnianie, narzekanie itp.) - trzeba sobie znaleźć towarzystwo 4-6 osób i trzymać się razem, a jak nadal odczuwa się dyskomfort, to należy się opić, aby samemu stać się uciążliwym dla grupy. Wino A następny raz jechać indywidualnie. !Szeroki uśmiech
Ceny poniżej 200 zł za dzień "all exclusive" Bomba uważam za akceptowalne. Szeroki uśmiech

eplus - skrajny fanatyzm? Zdziwiony Cena ustalona to IMO minus (nie ma możliwości cięcia kosztów, zwiększenia budżetu, negocjacji), co do bariery językowej - Węgrzy mówią po angielsku/niemiecku, a z oprowadzania... byłem w ubiegłym roku na wycieczce objazdowej (co prawda na Pribałtyce, ale na Węgrzech byłoby to samo) i... nie miałem później pojęcia, co przedstawia dane zdjęcie z tej wycieczki (trzeba było sprawdzać, taki był zalew informacji, nic nie zapamiętałem). Co do lokalnych zwyczajów - to OK, chociaż i tak nie da się na to raczej normalnie natknąć, Węgry to nie Gruzja... A co do cen, usług, banknotów - wręcz przeciwnie, nie obczai się cen jadąc z biurem turystycznym. Podkreślam - z biurem, a nie z przewodnikiem (wyjazd z Tudosem = wyjazd z przewodnikiem =/= wyjazd z biurem). Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,293 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,776 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości