Budapeszt - Szklarska Poręba
#1
Witam, wybieram się w podróż z Krakowa do Budapesztu. Z tego co wyczytałem mam dwie trasy i z pewnością, któraś z nich będzie przeze mnie zastosowana. Ale proszę o małą podpowiedź bo po pobycie w Budapeszcie udajemy się w drogę do Szklarskiej Poręby. Z tego co się orientuję to trasa będzie wyglądała następująco : Budapeszt - Bratysława - Brno - Praga - Szklarska. Ale nie wiem czy nie biorę tego nazbyt ogólnikowo. Czy ktoś może mi w tej kwestii doradzić? Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
(19-05-2013, 21:40)artur_joden napisał(a): Ale proszę o małą podpowiedź bo po pobycie w Budapeszcie udajemy się w drogę do Szklarskiej Poręby. Z tego co się orientuję to trasa będzie wyglądała następująco : Budapeszt - Bratysława - Brno - Praga - Szklarska. Ale nie wiem czy nie biorę tego nazbyt ogólnikowo. Czy ktoś może mi w tej kwestii doradzić?
Podpowiedź faktycznie będzie mała Oczko
Jadąc tą trasą będziesz potrzebował winietek na wszystkie kraje po drodze.
Węgry pewnie masz, w Czechach kawał drogi - OK
Ale przez Słowację pojedziesz chyba całe 60km autostradą, winietka 10EUR - do rozważenia...
Tyle, że każda inna trasa będzie dłuższa czasowo.
Można chyba trochę skrócić jadąc przez Pardubice zamiast przez Pragę - strata czasowo niewielka a kilometrów chyba z 80 mniej
Aha - Czesi zaczynają(kontynuują?) remont autostrady Brno-Praha. Mogą być zatwardzenia - będą wyłączać całą jezdnię
Odpowiedz
#3
Czy na coś szczególnego muszę zwrócić uwagę czy droga jest w miarę czytelna...?
Odpowiedz
#4
Jadąc przez Czechy najkrótsza droga to z Brna na Svitavy, Hradec Kralowe, Harrachov, Jakuszyce i Szklarska Poręba. Wzdłuż autostrady z Bratysławy do granicy jest droga równoległa (ale traci się na czasie). Jadąc od granicy do Brna odrobinę wytrzepie na płytach betonowych.
Odpowiedz
#5
Szczerze powiedziawszy to bardziej zależy mi na długości trasu niż na czasie więc Twoja opcja spolnik przez hradec kralove jest o 100km krótsza. A to jest już dużo! Wielkie dzięki za podpowiedź!!!
Odpowiedz
#6
Uważaj na policje naszych braci-Słowian!
Odpowiedz
#7
Aż tak z nimi źle? Tak bardzo niegościnni...?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Budapeszt - Szigetvar i z powrotem F1fan 1 1,557 26-06-2019, 7:23
Ostatni post: Sztasek
  Południowa wielkopolska- Budapeszt-Vonyarcvashegy matys12 0 1,348 23-02-2019, 3:06
Ostatni post: matys12
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,959 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus
  Do odsprzedania bilety kolejowe Budapeszt-Warszawa 23.09.2018 Promocyjna Cena!! kieloni 1 1,609 14-09-2018, 13:40
Ostatni post: kieloni
  Trasa Szczecin - Budapeszt prezes 3 3,148 29-06-2018, 10:36
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości