Covid-19 na Węgrzech
(25-08-2020, 7:19)Slavekk napisał(a):
(24-08-2020, 21:25)LK1 napisał(a): Slavekk , ale to jest zły przelicznik. 
... a ziemia jest płaska...
Zachorowalność w Szwecji jest kilkakrotnie większa niż w innych krajach skandynawskich ale... weźmy za przykład południe Europy, bo... bo co?
Bo możemy dzięki temu nadal dywagować bez sensu...

(24-08-2020, 22:21)tkoko napisał(a): (...) przeciwieństwie do Szwecji, w której zachorowalność spada. 

Spada i aktualnie ma poziom ze 3x (na oko, z wykresu) większy niż w Norwegii.
Czujesz różnicę między "następuje poprawa" a "nastąpiło wyleczenie"
Najwyraźniej nie.
Odpowiedz
Sorry na post pod postem ale nie mam siły by go jakoś edytować a jest do wywalenia bo nie ma w nim niczego, co napisałemOczko
Odpowiedz
Witam serdecznie,
Czy ktoś orientuje się jak wygląda teraz sytuacja z termami na Węgrzech? Są jakieś limity wejść na baseny? 
Przymierzam się do wyjazdu prawdopodobnie obierając za cel Eger/Budapeszt i te miejsca najbardziej mnie interesują. Na stronie https://torokfurdo.egertermal.hu/ jest wykres zatytułowany "Szabad helyek" (wolne miejsca) działający w godzinach otwarcia łaźni. Dziś jak zajrzałem było np. 5/50 wolnych miejsc. Stąd moje obawy, czy na miejscu przypadkiem nie zdarzy się tak, że nie załapię się na wejście, gdy najdzie mnie ochota skorzystać z ciepłej kąpieli.
Odpowiedz
(25-08-2020, 7:19)Slavekk napisał(a):
(24-08-2020, 21:25)LK1 napisał(a): Slavekk , ale to jest zły przelicznik. 
... a ziemia jest płaska...
Zachorowalność w Szwecji jest kilkakrotnie większa niż w innych krajach skandynawskich ale... weźmy za przykład południe Europy, bo... bo co?
Bo możemy dzięki temu nadal dywagować bez sensu...

(24-08-2020, 22:21)tkoko napisał(a): (...) przeciwieństwie do Szwecji, w której zachorowalność spada. 

Spada i aktualnie ma poziom ze 3x (na oko, z wykresu) większy niż w Norwegii.
Czujesz różnicę między "następuje poprawa" a "nastąpiło wyleczenie"
Najwyraźniej nie.
   
 
Nie masz kolego racji nie będę tłumaczył dlaczego bo widzę że jesteś mocno nakręcony tym ,twoja sprawa.Zyczę zdrowia
Odpowiedz
(25-08-2020, 21:48)Drzazga napisał(a): Witam serdecznie,
Czy ktoś orientuje się jak wygląda teraz sytuacja z termami na Węgrzech? Są jakieś limity wejść na baseny? 
Przymierzam się do wyjazdu prawdopodobnie obierając za cel Eger/Budapeszt i te miejsca najbardziej mnie interesują. Na stronie https://torokfurdo.egertermal.hu/ jest wykres zatytułowany "Szabad helyek" (wolne miejsca) działający w godzinach otwarcia łaźni. Dziś jak zajrzałem było np. 5/50 wolnych miejsc. Stąd moje obawy, czy na miejscu przypadkiem nie zdarzy się tak, że nie załapię się na wejście, gdy najdzie mnie ochota skorzystać z ciepłej kąpieli.
Mówisz o łaźni tureckiej a pytasz o baseny termalne? Bo to nie jest to samo https://egertermal.hu/fooldal
Odpowiedz
Hej, 1 września za mniej niż tydzień...
Gdzie są Szwejki?
Co z zamknięciem granic Węgier?
Jutro ogłoszą?
Odpowiedz
Nikt nigdzie nie informował że granicę będą zamknięte. Premier Węgier informował jedynie żeby Węgrzy nie planowali urlopu na południe od kraju. Pisałem z właścicielem domku, który mam zarezerwowany na wrzesień i na dzień dzisiejszy nie ma żadnych obostrzeń. Słowacja od wczoraj zniosła wszelkie obostrzenia dotyczące podróżowania dla wszystkich państw. W Czechach zniesiono obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, marketach itp. Polska ogłosiła nową listę państw zwiększonego ryzyka, która ma obowiązywać od 1 września i nie ma niej Węgier. Jestem pozytywnie nastawiony i myślę że jak ktoś ma zaplanowany urlop z początkiem września na Węgrzech to powinien się udać Uśmiech
Odpowiedz
Ciągle trwa posiedzenie węgierskiego Rządu, na którym mają być omówione dalsze niezbędne środki dotyczące koronawirusa... wiadomo jest, że od sześciu tygodni stale wzrasta liczba zainfekowanych osób.
Czekam na konferencje prasową ...  Kawa
Odpowiedz
(26-08-2020, 9:43)Slavekk napisał(a): Hej, 1 września za mniej niż tydzień...
Gdzie są Szwejki?
Co z zamknięciem granic Węgier?
Jutro ogłoszą?
Słowacja

"Krajčí zapowiedział, że od 1 września listę ryzykownych krajów uzupełnią państwa, które dotychczas były zielone. Zameldują się w czwartek. Jednocześnie nie zaleca, aby ludzie planowali wakacje na wrzesień".

Tak więc prawdopodobnie nie tylko Węgry się zamkną. 

https://www.noviny.sk/koronavirus/51359 ... -gynekolog
Odpowiedz
Moje zdanie jest takie że lepiej się śpieszyć, byle przekroczyć granice słowacką i węgierską. Powrót(samochodem) nie powinien być problemem.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,228 721,410 22-04-2024, 22:24
Ostatni post: Sztasek
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 230 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 322 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 179 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 502 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 48 gości