GRA: Co to za miejsce?
#11
(06-06-2012, 1:18)istvant napisał(a): A ja sie zaloze ze jest to Balatonkenese HM Üdülö:-)

Nie znam zupełnie tego miejsca. Ale skoroś pewny, to wrzucaj swoją zagadkę Oczko Najwyżej będziemy grali w dwie równolegle.

andrasz, daj znać, czy to dobra odpowiedź.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#12
Niestety istvant nie trafił.
Kolejna podpowiedź. W prawej górnej części fotografii widać fragment wieży, która jest bardzo charakterystycznym elementem tej budowli, gdy ogląda się najpopularniejsze ujęcia od frontu.
I może kolejna mała podpowiedź. Ten budynek stoi samotnie, w otoczeniu pięknej przyrody.
No, chyba za dużo podpowiedzi Uśmiech

Swoją drogą pomysł fvg, co do równoległego odgadywania dwóch (ewentualnie trzech) zagadek, jest moim zdaniem bardzo dobry.
Odpowiedz
#13
Nie chcecie się ze mną bawić Oczko

No to już bardzo duże ułatwienie. Ten budynek jest w okolicach Miszkolca. Po raz pierwszy przeczytałem o nim dawno temu w przewodniku "Węgry" Przemysława Burcharda (moje pierwsze obok "Budapesztańskiego ABC" źródło wiedzy o tym kraju), tam własnie zamieszczono na stronie 193 piękną fotografię (czarno-białą, jak większość zdjęć w tej książce) tego budynku. Ta fotografia pobudzała wyobraźnię. Długo nie miałem okazji tam dotrzeć. Dopiero kilka lat temu tam dotarłem z rodziną. Pogoda była okropna, lał deszcz, ale i tak budynek oraz jego otoczenie sprawiały duże wrażenie.
Historia zatoczyła koło, bo we wspomnianym przewodniku autor napisał: "niegdyś był to luksusowy hotel, obecnie - wielki dom wczasowy związków zawodowych" (wyd. z 1988 roku), a teraz ponownie jest tam hotel, chyba kategorii ****. Niektóre teksty w tym przewodniku rzeczywiście sie trochę zestarzały, podpis obok zdjęcia obrazującego pomnik W.I. Lenina w Mohaczu brzmi: "lud węgierski szczególną czcią otacza pamięć Włodzimierza Lenina". Takie to były czasy, ale sam przewodnik bardzo lubię, bo to on mnie kilkunastolatkowi przybliżał Węgry Uśmiech

Kto pierwszy napisze co to za miejsce?
Odpowiedz
#14
(07-06-2012, 12:38)andrasz napisał(a): Nie chcecie się ze mną bawić Oczko

Chcemy, chcemy! Tylko trochę wysoko poprzeczkę zawiesiłeś Uśmiech

Poszperałem trochę i wychodzi mi, że będzie to hotel Hunguest Palota w Lillafüred. Dobrzę mówię? Uśmiech

Wrzucam kolejną zagadkę. Jeśli odpowiedziałem źle, to zagramy w obie naraz.


Co to za obiekt?
[Obrazek: obrazekjp_rwqxpwx.jpg]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#15
Brawo dla fvg :exclamation: - to jest Pałac/Hotel w Lillafured. Kto nie był, polecam gorąco. Wprawdzie położone obok jezioro i wodospad są sztuczne, ale naprawdę wygląda wszystko pięknie.

A w kolejnej zagadce jest pokazany turecki meczet w Pecs Uśmiech

Ponieważ prawdopodobnie trafiłem, zaraz szukam kolejnej zagadki dla Was.

Tym razem naprawdę bardzo łatwe. Jedynym utrudnieniem jest ujęcie boczne budynku.

[Obrazek: dsc01808t.jpg]
Odpowiedz
#16
Łatwe, Hala targowa Vásárcsarnok . Uśmiech
Admirał Miklós Horthy de Nagybánya - prawdziwy przyjaciel Polaków.
Odpowiedz
#17
Szakali się nie kwapi do wrzucenia obrazka, to ja coś zapodam Oczko



[Obrazek: 49263496.jpg]


I jak, wiecie, gdzie to jest? Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#18
Wiemy: turul nad Tatabánya.
A to?
[Obrazek: gtj_2.jpg]
Odpowiedz
#19
Kilometr zero w Budapeszcie. Tuż przy Clark Ádám tér.


Z tym nie powinno być problemu:

[Obrazek: istergranum1.jpg]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#20
Esztergom, bazylika.

Łatwe:
[Obrazek: gtj_3.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,636 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,748 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,551 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 25 gości