Gdzie jechać?
#1
Witam, jak jest już taki temat na forum to przepraszam, ale nie znalazłem Uśmiech

Szykujemy się na wakacje i moim pomysłem jest Balaton, żona nie jest za bardzo chętna bo byliśmy w Balatonfoldvar dwa lata temu i w sumie było jej nudno, gdyż nie było za bardzo co robić, małą miejscowość itp. itd.
Chodziło by nam o jakąś miejscowość gdzie można by coś w okolicach (powiedzmy do 50 km) pozwiedziać, coś aktywnego porobić. Oczywiście ważną sprawą są atrakcje dla dzieci gdyż mamy ich dwie sztuki Uśmiech
Ktoś może coś polecić?
Odpowiedz
#2
Do 50 km z Balatonfoldvar miałeś cały Balaton do zwiedzenia. Np. Tihany, Veszprém, Nagyvázsony, Tapolca, Szigliget, Sumeg, Keszthely. Połowa basenów termalnych wokół Balatonu również jest w tych 50 km.
http://forum.wegierskie.com/Balaton-na-w...5#pid21695
Jeżeli chcesz większą miejscowość to praktycznie masz do wyboru tylko Siofok i Keszthely, reszta miejscowości, moim zdaniem, będzie pod tym względem podobna do Balatonfoldvar. Do Siofok'u miałeś z 10 - 15 km
Odpowiedz
#3
Tihany z Balatonfoldvar to akurat rzut beretem, nawet statki stamtąd pływają na półwysep
Odpowiedz
#4
(03-04-2015, 14:37)Obcy12 napisał(a): Witam, jak jest już taki temat na forum to przepraszam, ale nie znalazłem Uśmiech

Szykujemy się na wakacje i moim pomysłem jest Balaton, żona nie jest za bardzo chętna bo byliśmy w Balatonfoldvar dwa lata temu i w sumie było jej nudno, gdyż nie było za bardzo co robić, małą miejscowość itp. itd.
Chodziło by nam o jakąś miejscowość gdzie można by coś w okolicach (powiedzmy do 50 km) pozwiedziać, coś aktywnego porobić. Oczywiście ważną sprawą są atrakcje dla dzieci gdyż mamy ich dwie sztuki Uśmiech
Ktoś może coś polecić?

Csopak, Alsóörs, Tihany, Badacsony ...
Odpowiedz
#5
Obcy12, a może okolice Keszthely? Jest możliwość popływania w Balatonie (odradzam Szeroki uśmiech ), jest Sumeg, stupa Zalaszantó, Heviz (jak lubicie), 70 km do Słowenii... ale w Keszthely nie radzę nocować, drogo strasznie... możecie też wybrać się np. do Pecsu (150 km) lub Suboticy i nad Palickie Jezero (250 km, jest to już w Serbii) - ale to są całodniowe wycieczki (byłem tylko w Suboticy, te 250 km są warte przejechania, aż chce się tam zostawać! Nie radzę w sobotę i niedzielę, mogą być korki na granicy H/SRB). Ale można na szczęście jechać do SRB na dowód Uśmiech
Odpowiedz
#6
(04-04-2015, 18:58)Simon napisał(a): Obcy12, a może okolice Keszthely? Jest możliwość popływania w Balatonie (odradzam Szeroki uśmiech ), jest Sumeg, stupa Zalaszantó, Heviz (jak lubicie), 70 km do Słowenii... ale w Keszthely nie radzę nocować, drogo strasznie... możecie też wybrać się np. do Pecsu (150 km) lub Suboticy i nad Palickie Jezero (250 km, jest to już w Serbii) - ale to są całodniowe wycieczki (byłem tylko w Suboticy, te 250 km są warte przejechania, aż chce się tam zostawać! Nie radzę w sobotę i niedzielę, mogą być korki na granicy H/SRB). Ale można na szczęście jechać do SRB na dowód Uśmiech

Zgadzam się co do Keszthely. Żałuję, że tam trafiliśmy... :/ Nie tylko drogo, ale jakoś nie zachwyciło.
Odpowiedz
#7
@Esterkaa - znacznie fajniej jest w Sumeg i pod stupą Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie z dziećmi? misia90 3 868 06-07-2022, 14:22
Ostatni post: bastus2
  Eger - gdzie zjeść "po węgiersku" alicja.jw 17 17,370 22-01-2022, 18:31
Ostatni post: stan
  Motocykle, gdzie szukać kdan 0 4,271 07-02-2018, 16:48
Ostatni post: kdan
  Eger - gdzie szukać lekarza / przychodni alicja.jw 0 2,382 29-08-2016, 12:20
Ostatni post: alicja.jw
  Gdzie wywieźć śmieci? (pudła) GrzegorzP 2 2,583 26-07-2016, 11:23
Ostatni post: GrzegorzP



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości