Gdzie na pierwszy raz z dzieckiem 9 lat?
#1
Witam . Potrzebuję informacji, co możecie polecić na pierwszy wyjazd z dziećkiem 9 lat, uwielbiajacym pływanie. Może być coś mniej znanego.
Odpowiedz
#2
Ja zdecydowanie polecam Eger, może nie jest mniej znany ale sądzę, że z 9 latkiem jest tu co robić. Jeśli jest amatorem wody to można spędzać dnie na basenie - bilet rodzinny 2+1 - 4500Ft i można przesiedzieć cały dzień. Basenów jest sporo i dla pływających, bawiących się, moczących się itp. Dodatkowo w cenie jest 5 zjazdów ze zjeżdżalni (sądzę, że w przypadku biletów rodzinnych też - moje dzieci są za małe i za niskie więc nie korzystaliśmy - trzeba mieć do ramion 1,2 m albo zjeżdżać na własną odpowiedzialność - sądzę, że chodzi o głębokość basenu, do którego wpada się po zjeździe). Na basenie można kupić coś do jedzenia, picia, nawet do plażowania więc w zasadzie można nie wychodzić bo niestety bilet nie umożliwia ponownego wejścia.
W razie czego jest też basen kryty ale tam nigdy nie byłam.

Poza basenami w samym Egerze jest kilka atrakcji dla 9 latka - np. wejście na Minaret,
[Obrazek: 5Pastw2.png?1]
zwiedzenie Liceum a tu wystawa sprzętu astronomicznego, pokój gdzie dzieci (i nie tylko) mogą zobaczyć różne "sztuczki" fizyki, taras widokowy z całą panoramą Egeru i na deser Camera Obscura. Bilet dla dorosłego 1000Ft dla dzieci 600Ft (małe nie płacą) - info (niestety o węgiersku tylko) http://varazstorony.ektf.hu/. A jako ciekawostka - pan strażnik / ochroniarz (?) który był podczas naszego pobytu mówi dość dobrze po polsku Uśmiech (taki starszy w okularach).
Jest też zamek http://www.egrivar.hu/ (bilet rodzinny 2750Ft osobno płaci się za oglądanie figur woskowych - dorośli chyba 500Ft , dzieci 350Ft) a tam można pochodzić po murach, zobaczyć narzędzia tortur (mój syn był pod wrażeniem Oczko ), zwiedzić ekspozycje muzealne, wejść do kazamatów (nam niestety ulewa i burza pokrzyżowała plany i ta atrakcja nas ominęła).
Ponadto jest kilka obiektów sakralnych do zwiedzenia ale to akurat 9 latka może średnio "kręcić", podobnie jak atrakcyjna dla rodziców Dolina Pięknej Kobiety.
[Obrazek: IpBTpwb.png?1]
Może się nasmakować różnych węgierskich i nie tylko specjałów. Liczne budki z lodami (niektóre smaki inne niż u nas), cukiernie, restauracje itp.

W okolicy też jest trochę do oglądania np. w Mezokovesd Muzeum Maszyn Rolniczych gdzie można włazić na zgromadzone w duuużej ilości stare traktory, wozy, kombajny itp http://www.malmok.hu/muzeumok/gepmuzeumok. Już dokladnie nie pamiętam ale bilet rodzinny chyba 2200Ft (nie mogę znaleźć biletu, może ktoś będzie wiedział to mnie skoryguje).

W drugą stronę, na północ jest Dolina Szalajki z kolejką wąskotorową i jaskinią człowieka pierwotnego Uśmiech ale tam byłam z 10 lat temu, może w piątek pojadę to będę miała świeże informacje.

Moim zdaniem spokojnie można tydzień czy nawet 2 tygodnie spędzić w Egerze i się nie nudzić a z 9 latkiem to nawet wypocząć bo ja niestety na to jeszcze muszę poczekać.

Jeśli chodzi o noclegi to mam sprawdzony jeden pensjonat (nota bene właśnie w nim jestem Uśmiech ) i polecam - Flamingo http://www.flamingoeger.hu/index.php?id=2 . Sympatyczny właściciel, można się z nim dogadać po angielsku. Stronka pensjonatu ma też wersję po polsku. Ja jestem tu 3ci raz, po raz pierwszy z dzieciakami. Pokoje może nie są zbyt duże ale jest ogólnodostępna kuchnia, jadalnia, zadaszona weranda więc nie ma problemu.Widzę, że niektórym gospodarz przygotowuje śniadania więc pewnie i taka opcja wchodzi w grę.

Ja jestem w Egerze po raz piąty, tym razem w wersji rodzinnej i nadal mi się nie znudził chociaż wcześniej bez dzieci było więcej swobody i można było inaczej rozplanować dzień.

Niestety głowny plac Egeru - Dobo Ter i kilka sąsiadujących z nim uliczek jest remontowany i podobno w sierpniu mają to skończyć.
[Obrazek: FiwI0m9.png?1]
Wzdłuż przepływającej przez Eger rzeki wybudowali deptak (chyba..?), którego wcześniej nie było ale nie wiem czy jest już otwarty bo nie widziałam żeby ktoś tam chodził. Poznikało też kilka znanych nam wcześniej lokalnych knajpek i pijalni wina, ceny też są wyższe niż kiedyś (pisałam o tym innym temacie), w knajpach porównywalne chyba do PL, w sklepach chyba nawet wyższe niż u nas (chociaż to zależy kto gdzie chadza i gdzie kupuje w PL Uśmiech ).

Z czystym sumieniem polecam Eger Uśmiech. A jeśli mogę jeszcze jakoś pomóc to chętnie to zrobię o ile będę w stanie Uśmiech.

PS. Dla zachęty wrzuciłabym jakieś fotki ale nie bardzo wiem jak to zrobić a nie mam ich na żadnej www żeby podlinkować ...
Odpowiedz
#3
I to się nazywa wyczerpująca odpowiedź! Super Uśmiech

(30-07-2014, 20:22)alicja.jw napisał(a): PS. Dla zachęty wrzuciłabym jakieś fotki ale nie bardzo wiem jak to zrobić a nie mam ich na żadnej www żeby podlinkować ...

A tak się składa, że przygotowaliśmy mały poradnik na tę okoliczność - jak wstawić obrazek na forum Uśmiech

I jeszcze tutaj - nawet łatwiej Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#4
Nie mogę już wrzucić zdjęć do opisu Egeru dlatego pozwolę sobie zrobić to osobno:

widoki z tarasu Liceum
[Obrazek: lU2YfU9.png?1]
[Obrazek: W3RhTbu.png?1]
[Obrazek: 5JaxDWO.jpg?1]

Targ w Egerze
[Obrazek: oFx9rVW.jpg?1]
[Obrazek: uFyXJKv.jpg?1]

I na koniec okolice Egeru "od zaplecza" Oczko
[Obrazek: Phn23sp.jpg?1]
Odpowiedz
#5
ja powiem tak - wszędzie będzie mu się podobać jeśli to pierwszy raz , wszystko zależy od budżetu Szeroki uśmiech,

Kisvarda - mały budżet
Sosto - Neireghaza - duży budżet

s
Odpowiedz
#6
Jeszcze małe sprostowanie do mojego opisu Egeru a konkretnie Muzeum Maszyn Rolniczych w Mezokovesd - znalazłam bilet - rodzinny kosztuje 1200 Ft a nie 2200 Ft jak wcześniej napisałam Szeroki uśmiech.
Odpowiedz
#7
witam,
czy możesz potwierdzić (alicja.jw) ceny noclegów w tym pensjonacie Flamingo; pokój 3os. 2 os. dorosłe +dziecko to 35 EUR za dobę?
Odpowiedz
#8
Bratanekpl, tak potwierdzam - tyle płaciliśmy za pokój Uśmiech. Z tego co wiem od innych gości, niektórzy płacili w Ft ale zamawiali przez jakichś pośredników, niestety nie pamiętam przez jaką www i chyba wychodziło ciut drożej ale może różnica wynikała z różnych kursów Ft / euro.

Ja zamawiałam pobyt bezpośrednio przez stronę Flamingo, korespondowałam z właścicielem (Tamas) - można się po angielsku dogadać. Płaciliśmy na miejscu, w dniu przyjazdu.
Odpowiedz
#9
Na Booking.com od 18.08.do 25.08. w Flamingo płacisz 819 zł za pok 2 os. + dziecko (ostatni pokój w tym terminie).
Odpowiedz
#10
Dziękuję alicja.jw. Ja myślałem o wyjeździe 10.08 i załatwienie noclegu na miejscu. Teraz to już sam nie wiem....
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strandok éjszakája, czyli nocne kąpiele na Węgrzech kowcio 13 14,504 09-11-2023, 14:58
Ostatni post: au-iv-385223
  Dojazd na kąpieliska z podkarpackiego fvg 10 10,231 22-08-2023, 18:26
Ostatni post: eplus
  Pełna lista basenów termalnych na Węgrzech fvg 75 257,747 29-04-2022, 14:06
Ostatni post: kowcio
  Gdzie z dzieckim do lekarza w Hajduszoboszlo? Tomeq 11 4,299 13-02-2022, 9:49
Ostatni post: Tomeq
  Baseny termalne na Węgrzech Adin0 8 3,377 08-04-2021, 12:50
Ostatni post: Tomeq



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości