Kisvárda
#11
Niestety nie znam miejsc noclegowych w Kisvardzie. Jest na przeciw basenów jakiś długi, zniszczony barak z szyldem "pancio", ale nie sprawdziłem czy to "żyje". Wędrując w okolicy basenów nigdzie nie zauważyłem takiej działalności. Natomiast wszystko wskazuje na to, że w pobliżu kąpieliska na terenie gdzie wcześniej były zużyte drewniane domki, buduje się spory hotel. Trwa montaż okien.
A propos kempingu, który działa i jest wciąż niereformowalny, to użytkowalność jego jest również niezmienna: dominują Polacy z rejestracjami zaczynającymi się od RK i RJ rzadziej RD i RZ, prawie dorównują im Słowacy, trzecią mizerną nacją są Węgrzy, inne nacje np. Czesi i Rumuni występują pojedynczo, pozostałe narodowości to przypadki.
A teraz zagadka: Właśnie teraz, będąc w Kisvardzie, rozstawiłem swój najstarszy namiot na kempingu ( patrz zdjęcie). Kto trafi w wiek tego namiotu?
Nad nagrodą jeszcze się nie zastanawiałem Szeroki uśmiech . Chyba wielopak Piwo przy spotkaniu Uśmiech. Wspomnę tylko mimochodem, że w wyposażeniu tego namiotu był jeszcze starszy śpiwór pamiętający studenckie rajdy.
http://imgur.com/a/6RRde
Odpowiedz
#12
Namiot jest z początku lat osiemdziesiątych bedę strzelał Oczko rocznik 1983
Odpowiedz
#13
Bardzo z początku lat osiemdziesiątych. Fakt. Nie "dziesiątka" ale tak koło "ósemki".
Jak to będzie z ta nagrodą Szeroki uśmiech ?
Pokażcie mi namiot późniejszej produkcji w takim stanie !
Odpowiedz
#14
Faktycznie w super stanie ten namiocik . A co do nagrody to może uda się spotkać na jednym z Węgierskich campingów i wypić to piwko. A jaka żczywiście jest dokadna data produkcji tego namiotu ?
Odpowiedz
#15
Namiot zakupiony w 1981 roku na tak zwanych targach z jakiejś tam okazji. Bo przecież w sklepie nie mógł sobie tak spokojnie leżeć i czekać na kupca Dodgy
Odpowiedz
#16
To nie wiele się pomyliłem Uśmiech Pozdrawiam i miłego wypoczynku na węgierskiej ziemi Piwo
Odpowiedz
#17
Wszystko wskazuje, że pobyt na kempingu w Kisvardzie liczony jest wg. "nocek". Byłem trzy dni, ale spędziłem dwie noce. Policzono mi ( czego można się tylko domyślać) następująco:
http://imgur.com/a/N5ss6
Pobyt dwóch osób przez dwie noce (z wstępem na baseny) 2*(2*2 000Ft);
dwie noce dla małego namiotu 2*500Ft;
dwie noce miejsca dla samochodu 2*600Ft;
i coś za 1000Ft E00 prawdopodobnie klimatycznego.
Tym razem papryczek "Ecetes almapaprika" oraz ostrych zielonych papryczek na sztuki nie trzeba było szukać - były w Tesco. Zapas na najbliższy czas jest zrobiony Szeroki uśmiech.
Jeszcze sobie coś istotnego przypomniałem. Tak ukwieconej Kisvardy nigdy nie widziałem. Powiedziałbym nawet, że nie przypominam sobie żadnego węgierskiego miasta tak przystrojonego w zadbane kwietniki prawie na każdym kroku. Może jeszcze za mało widziałem ale Kisvarda bije po oczach Bomba
Odpowiedz
#18
No ceny śmieszne, 28 złotych n0cleg z basenem i z opcją na ostatni dzień kąpieli za darmo...
Odpowiedz
#19
Dzień dobry
na poczatek poniewaz jestem tu po raz pierwszy przywiatam serdecznie wszystkich uzytkowników tego forum Pozdrawiam
W Kisvardzie byłem po raz pierwszy na poczatku tego stulecia był to rok chyba 2002 ostatnio byłem 2 lata temu i cały czas było mowione o jego zamknieciu lub zmianach włascicielskich te informacje miałem od znajomego wegra którego poznałem przy pierwszym pobycie a który był w tym czasie jakby portierem a mowił po niemiecku /bo dogadac sie z nimi to cud/Nie mam z nim juz kontaktu/przeszedł na emeryturę/ wiec nie wiem jak faktycznie jest aktualnie z funkcjonowaniem Campingu i basenów oraz z cenami. Pare lat temu wpisalismy sie po angielsku i niemiecku/po jego sugestii/ do ksiazki skarg i zażaleń -miało to byc przekazane władzom miasta/ze ponieważ w wiekszosci goscmi tego kampingu sa polacy i słowacy powinni po pierwsze publikowac cennik w zrozumiałym jezyku angielski,polski i by na recepcji przy meldowaniu sie i oplatach byla osoba tez mowiaca w obcym jezyku,angielski,niemiecki,polski/ i widac nic z tego nie zrealizowali Mam ochote pojechac na cłąy przyszły tydzień prosze o potwierdzenie ze ten camping funkcjonuje i baseny też - jade autem z namiotem ceny chyba sa bez zmian jak widzę
Pozdrawiam
Mario
Odpowiedz
#20
Witamy na forum Wino.
Tak jak napisałem - cały kompleks działa. Można się próbować dogadywać po angielsku z młodymi praktykantami? w recepcji, ze starszymi tylko "ręcznie".
PS: Nawet "niezniszczalny" ratownik, ten sam od lat, jeszcze pracuje.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camping Kisvarda pati92 31 10,091 05-07-2023, 21:18
Ostatni post: Pompa@
  Kisvarda - przystanek w drodze z Rumunii eplus 46 59,124 14-07-2017, 22:00
Ostatni post: wojti76
  Kisvarda 2016 Mamut 14 14,116 05-09-2016, 19:58
Ostatni post: Mamut



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości