Mandat z Węgier
#31
(29-09-2016, 9:40)malwina napisał(a): ... Na zdjęciu kompletnie nie widać kto prowadzi samochód. ... Przecież mi nie udowodnią, że to ja prowadziłam samochód, zresztą nie pamiętam kto w tedy prowadził . ...

... mandat... !
Prawo węgierskie nie dochodzi kto prowadził samochód, gdyż auto ma swojego właściciela i to właściciel auta ponosi odpowiedzialność za wszelkie wykroczenia drogowe...
Odpowiedz
#32
Witam was serdecznie!

Byłem na sylwestra w Budapeszczie. W zeszłym tygodniu niestety dostalem mandat z Węgier. 30tyś HUF.
Nie jest to mało no ale... Chodzi o przekroczenie prędkości. 71km/h na drodze 50. M3 dokładnie.

Mam dostęp do zdjeć ale na zdjęciach nigdzie nie ma podanej mojej prędkosci. Pisze tylko +71km/h

Nie wiem szczerze czy tą prędkosć tam przekroczyłem.

Czy ktos z Was jest w stanie sprawdzić słusznosć tego mandatu?
Tzn mogę podać dane do zdjęć...

To dość ważne. Niebawem pojawi się dziecko więc każdy grosz sie liczy.
Odpowiedz
#33
(23-01-2017, 8:44)vmailv napisał(a): - dostalem mandat z Węgier. 30tyś HUF. ... Chodzi o przekroczenie prędkości. 71km/h na drodze 50.
- Mam dostęp do zdjeć ale na zdjęciach nigdzie nie ma podanej mojej prędkosci. Pisze tylko +71km/h
- Czy ktos z Was jest w stanie sprawdzić słusznosć tego mandatu?

W dokumencie masz podany nr.akt ... to wejściówka do obejrzenia fotki nagranej na dvd przez system. Wgląd nie jest dostępny publicznie, jedynie powołując się na nr.akt zobaczysz zdjęcie. Na fotce z autem są dane...
Podaję stronę > https://kozigbirsag.police.hu
- Na stronie widnieje prostokąt z napisem: ügyintézés , klik
- dostaniesz stronkę z rubryką z napisem: kereset ügy tipusa klik i wybierasz to: közigazgatási bírság (objektiv)
- pojawi sie pierwsza strona dokumentu, pod nią trzy rubryki do wypełnienia:
1. iratazonosító (nr.akt) > podany na twoim dokumencie
2. rendszám (nr. na tablicy rejestracyjnej pojazdu)
3. wpiszesz kod z lewj do prawj rubryki
4. klikasz na "belépés" (wejście)
Powinna pojawić się policyjna stronka z fotografią ...
Odpowiedz
#34
Dokładnie.
Ale ja pisalem że zdjęcia już widziałem.
TYLKO na tych zdjęciach nie ma zupełnie nigdzie prędkości niby mojego auta.
Są zdjecia auta.
Ale co więcej? Pisze tylko że jechałem +71km/h. Na drodze 50km/h.
No ale gdzie niby konkretna prędkość?
Nie wydaje mi się, żebym tam tak "zapieprzał".

Chyba, że ten fotoradar robi zdjecie z automatu po przekroczeniu tych 70, ale predkosci jako tako nie zapisuje.
Odpowiedz
#35
To ja się dołączę, zaraz za Siofok pierdyknęło mi fotkę, jak płaciliście z Polski? Banki bardzo zdzierają? Ja niby przekroczyłem na drodze max 60 o 50km, coś mi się nie wydaje, ale sądzę, że nie ma innej opcji jak zapłacić...
Odpowiedz
#36
(30-06-2017, 11:38)Modanisko napisał(a): To ja się dołączę, zaraz za Siofok pierdyknęło mi fotkę, jak płaciliście z Polski? Banki bardzo zdzierają? Ja niby przekroczyłem na drodze max 60 o 50km, coś mi się nie wydaje, ale sądzę, że nie ma innej opcji jak zapłacić...

Skoro pstryknęło, poczekaj na fotkę. Banki nie zdzierają, tylko biorą swoją prowizję za przelew.
Podajesz dane odnośnie prędkości: wysokość mandatu można sprawdzić w węgierskim kalkulatorze mandatów 2017 >>> TUTAJ <<<
Należy wypełnić tylko dwie pierwsze rybryki od góry...
- A sebességhatár: ... Dozwolona prędkość: 60 km/h
- A sebességed: ... Twoja prędkość, piszesz że było o 50 więcej, czyli 60+50 = 110 km/h
- i klik na ENTER
- A várható pénzbüntetés: ... Prawdopodobna wysokość mandatu: 60000,-Ft
Punktów 4 nie policzą, bo miejsce wykroczenia to Węgry.
Odpowiedz
#37
Zapytam, czy płacił ktoś przez Western Union? Bo mam problem, a nie chcę stracić kasy przez mały błąd Uśmiech mianowicie chodzi mi o wpisanie tytułu przelewu, numeru rej i numeru sprawy, bo mam już ostatni krok i nie wiem czy będę mógł jeszcze to gdzieś dopisać, czy lepiej to zrobić jednak z banku.
Odpowiedz
#38
właśnie się okazało że sam dołączyłem do szczęśliwców lol, którzy dostali mandat, 30000ft za jazdę 71km/H zamiast 50 gdzieś za Saturato jak wracaliśmy, meh, niezły zestaw fotek Szeroki uśmiech

P.S. Są jakieś punkty reputacji na forum za to? lol

http://imgur.com/xGfg9a9

nie mam pojęcia gdzie to dokładnie
Odpowiedz
#39
(09-08-2017, 12:35)soma napisał(a): właśnie się okazało że sam dołączyłem do szczęśliwców lol, którzy dostali mandat, 30000ft za jazdę 71km/H zamiast 50 gdzieś za Saturato....

nie mam pojęcia gdzie to dokładnie

To w Sátoraljaújhely. Wpisz sobie koordynaty GPS ze zdjęcia (www.wspolrzedne-gps.pl) i będziesz widział w którym miejscu "cyknęło" Ci fotkę.
Odpowiedz
#40
soma napisał(a): P.S. Są jakieś punkty reputacji na forum za to? lol

Pewnie że sąOczko
Patrząc na szybkość ich działania, mi się chyba upiekło bo już ponad miesiąc pusta skrzynka.
Trza się pilnować jak na Słowacji i bardziej patrzyć na znaki a nie na drogęZmieszany
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat nowego właściciela Trybal1 1 723 19-06-2023, 15:56
Ostatni post: Waldek
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,075 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Mandat od EPC ndja 44 28,988 30-06-2021, 22:01
Ostatni post: bastus2
  mandat z epc szymaj1 0 2,360 19-05-2020, 17:32
Ostatni post: szymaj1
  Mandat miron13 1 4,524 26-08-2017, 16:18
Ostatni post: OldMan



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości