Mandat z Węgier
nie bardzo
do firmy przychodzily mandaty z alkotas ut. w bp z przekroczeniem 9km/h i 11km/h
na alkotas jest radar stacjonarny

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
(19-06-2018, 16:20)ex-komar napisał(a): ...do firmy przychodzily mandaty z alkotas ut. w bp z przekroczeniem 9km/h i 11km/h
na alkotas jest radar stacjonarny...

... Budapest, Alkotás utca (50 km/h) ... znam tylko okolice Déli Pályaudvar
Odpowiedz
na parkingu przy deli kierowcy czesto przekazuja sobie auta
wieczny pospiech + zmeczenie = pstryk
tak czy siak fotki przychodza i to ponizej magicznej granicy 15km/h
radar na alkotas reaguje od 55km/h

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
Czyli ten taryfikator jest bezużyteczny skoro pokazuje nieprawdziwe dane.
Na dodatek wprowadza w błąd, że niekaralne jest przekraczanie do 15 km/h.
Ja do tej pory na Węgrzech zawsze się pilnowałem z prędkością aż do przesady ale po wejściu na tą stronę chciałem trochę wyżej ustawić tempomat. Ale chyba nie ma co.
Odpowiedz
czy uwazasz ze na ograniczeniu do 50 mozesz jechac 64 czy 65?
przeciez ograniczenie jest do 50!
przed szkolami jest 30 lub 40, za kilka km wiecej placisz 30tys ft i nie ma przebacz
w ciezarowkach mamy tempomaty wyskalowane z dokladnoscia 1km/h ale i tak ustawiamy je minus 1 od dopuszczalnej
na m7 od wezla torokbalint policja potrafi ustawic 5-6 radarow (wszystkie robia pix od tylu)
te radary maja tolerancje 3km/h!
apeluje o rozsadek bo sezon polowan na kierowcow trwa caly rok

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
w terenie zabudowanym jezdze 50-55... ale na autostradzie 140km/h autem dobrej klasy to żadna szybkość, ale będe musiał zostać przy 130 skoro trzeba..
a poza tym zagadnieniem jest, że strona taryfikatora jest bezsensu i bezużyteczna
Odpowiedz
Witam, za okres zeszłorocznych wakacji otrzymaliśmy mandat z fotoradaru na kwotę 30000 forintów, wykonałam przelew międzynarodowy SWIFT, w tytuł wpisałam nr sprawy i nr rejestracyjny jednak za parę dni wpłynął zwrot. Za transakcję opłaty naliczono w wysokości ponad 100 zł, a mandat dalej nie zapłacony. Przelew był w EURO (nie mam możliwości wykonania przelewu w forintach). Czy możliwe jest, że odrzucono przelew w innej walucie? Bardzo proszę o poradę jak najszybciej opłacić taki mandat? Czy może skorzystać z usług np. Wester Union?
Odpowiedz
Jeżeli była możliwość przelewu w Euro, zapewne była też możliwość wyboru innej waluty (domyślnie bank podaje Euro), przynajmniej u mnie (RaiffeisenPOLBANK) nie było z tym problemów. Prawdę powiedziawszy i "opłata" jest dosyć wysoka, u mnie wyniosła 34zł od tej samej kwoty, przy transakcji internetowej.
Odpowiedz
(20-06-2018, 10:24)bledzik napisał(a): Czyli ten taryfikator jest bezużyteczny skoro pokazuje nieprawdziwe dane.
Na dodatek wprowadza w błąd, że niekaralne jest przekraczanie do 15 km/h.
Ja do tej pory na Węgrzech zawsze się pilnowałem z prędkością aż do przesady ale po wejściu na tą stronę chciałem trochę wyżej ustawić tempomat. Ale chyba nie ma co.

Kalkulator jest w porządku, jego wyliczenia oparte są o przepisy i wyjaśnienia których nie znasz.
Wysokość mandatu za przekroczenie dozwolonej prędkości o +15 km/h wynosi dokładnie 30000 forint. Nie oznacza to jednak, że przekraczając dozwoloną na trasie prędkość o +10 km/h nie będziesz ukaranym, mandatu możesz się spodziewać, tylko jego wysokość będzie mniejsza od 30000 forint. Limity przekroczenia prędkości na ekspresówce i autostradzie wynoszą +20 km/h ... w tym przypadku wysokość mandatu to też 30000 forint.
Odpowiedz
Nie chce reklamować, ale w tych okolicznościach chyba jednak muszę, banki za dużo chcą za przelewy. Do przelewów na Węgry używam TransferWise, opłaty są niskie, walutę hmmm dochodzącą można sobie wybrać samemu, chcesz w euro, będzie w euro, chcesz w forintach, będzie w forintach. Sam ustalasz ile tych np forintów ma otrzymać odbiorca i dokładnie tyle otrzymuje. Z ciekawości sprawdziłem: 30000 HUF to na teraz koszt 399,67 plus 5,60 opłata. Razem 405,27. Przelewy dochodzą szybko, nie miałem nigdy problemów.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat nowego właściciela Trybal1 1 810 19-06-2023, 15:56
Ostatni post: Waldek
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,329 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Mandat od EPC ndja 44 29,101 30-06-2021, 22:01
Ostatni post: bastus2
  mandat z epc szymaj1 0 2,397 19-05-2020, 17:32
Ostatni post: szymaj1
  Mandat miron13 1 4,528 26-08-2017, 16:18
Ostatni post: OldMan



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości