Mandat z Węgier
Dzień dobry,
parkowałem na Bathory ut. w Budapeszcie, coś się poplątało z aplikacją mobilną i okazało się, że nie zapłaciłem za parkowanie. Od razu założono mi blokadę (11.500 HUF) a samochód obok na węgierskich rejestracjach dostał "tylko"  mandat chyba na 6.600 HUF. Czy jest jakaś zasada kiedy zakładają blokadę, a kiedy tylko dają mandat?
Romek
Odpowiedz
tak w skrocie
nizszy mandat za przedluzenie czasu parkowania, wyzszy za nieoplacenie parkowania, blokada na auto bez rejestracji wegierskiej
jak masz na smartfonie kod ze slupka parkingowego (mobilparkolasi zonakod) mozesz ze straznikami negocjowac nizszy mandat bo pomyliles wysylke
niestety straznicy w bp sa dosc paskudni

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
Dziękuję!
Odpowiedz
Witajcie. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu opisu na mandacie. Chciałbym się dowiedzieć co tam ponapisywali. Dokumentacja zdjęciowa poniżej.

Czy to możliwe, że nie ma punktów karnych? Bo w polu "pontok szama" jest pusto?

[Obrazek: opisptetk.jpg]
Odpowiedz
Nie cały "druczek" jest widoczny.

Tłumaczenie tekstu pisanego odręcznie:
Nie zachowanie odległości od poprzedzającego pojazdu + spowodował wypadek.
Ustawa o wykroczeniach par 224 i ustawa o ruchu drogowym par 27 pkt 1.
Odpowiedz
A w jaki sposób węgierskie punkty miałyby się sumować z polskimi, wg jakiegoś kursu czy mnożnika?
Odpowiedz
Według kursu NBP  Uśmiech
Odpowiedz
Witam,

otrzymałam mandat za przekroczenie prędkości w wysokości 45000 forintów. Na stronie policji widać mój samochód ale kierowcy nie widać. jestem właścicielem ale nie kierowcą. kierował kto inny ale za moja zgodą. czy mogę się odwołać bez kosztów. Zawiadomienie w języku polskim wypełnione w dziwny sposób , tam gdzie powinna by marka auta jest data , w miejscu zdarzenia jest marka auta itp. bzdety.

proszę o pomoc

pozdrawiam
Odpowiedz
Widzę, że pomimo tych wszystkich bzdetów da się ogarnąć powód otrzymania mandatu.
Możesz się odwołać do instytucji, która Ci wystawiła ten mandat jednak odwołanie nie jest bezpłatne i jak dobrze pamiętam kwota wymagana przy odwołaniu jest zależna od wysokości mandatu.

Tak na chłodno: jechaliście za szybko?
Przekroczyliście dopuszczalną w tym obszarze prędkość?
Należał się mandat?
Dlaczego chcesz się odwoływać? Nie prościej rozliczyć ten mandat z kierującym samochodem w pechowej chwili?

A może to ja mam jakieś stare poglądy, że jak się dało ...upy to trzeba konsekwencje godnie ponieść?
Odpowiedz
tutaj za mandat z fotopstryka odpowiada wlasciciel auta
oczywiscie wolno i czasem warto sie odwolac tylko trzeba pamietac ze to inny kraj
kwota odwoławcza, prawnik, tlumacz itd czyli koszty
czasem najprosciej i najtaniej jest zaplacic

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat nowego właściciela Trybal1 1 720 19-06-2023, 15:56
Ostatni post: Waldek
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,066 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Mandat od EPC ndja 44 28,980 30-06-2021, 22:01
Ostatni post: bastus2
  mandat z epc szymaj1 0 2,360 19-05-2020, 17:32
Ostatni post: szymaj1
  Mandat miron13 1 4,522 26-08-2017, 16:18
Ostatni post: OldMan



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości