Olimpiada a Węgrzy
#21
Anita Włodarczyk - srebro w rzucie młotem Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#22
Ale dziś emocjonujący był półfinał piłki ręcznej między Szwecją i Węgrami. Miałem robić zupełnie inne rzeczy, nie jestem wielkim kibicem sportowym, nie pasjonuję się generalnie piłką ręczną, siedziałem sobie przy laptopie, ale całą drugą połowę odłożyłem robotę i kibicowałem Węgrom. Niestety mimimalnie przegrali Smutek ale komentantorzy podreślali, że niemieccy sędziowie sprzyjali Szwedom, teraz będą walczyć o brąz.

Tak swoją drogą w czasie przerw próbowałem słuchać, co trener węgierski mówi zawodnikom, ale tak szybko i emocjonalnie "nadawał", że praktycznie nic nie zrozumiałem.
Odpowiedz
#23
Węgrzy chwalą się złotymi medalami:

[Obrazek: 2duie0w.jpg]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#24
No to ostateczna klasyfikacja medalowa:

Flaga polska 2 złote - 2 srebrne - 6 brązowych = 10 łącznie i 30 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Flaga węgierska 8 złotych - 4 srebrne - 5 brązowych = 17 łącznie i 9 MIEJSCE w klasyfikacji medalowej !

Jeszcze bardziej imponująco wygląda ta tabela, gdy widać, że Węgry zostały wyprzedzone tylko przez prawdziwe potęgi.
1. USA
2. Chiny
3. W. Brytania
4. Rosja
5. Korea Płd
6. Niemcy
7. Francja
8. Włochy
9. Węgry

Za Węgrami znalazły się takie kraje jak m.in. Australia, Japonia, Hiszpania, nie mówiąc (co juz pokazał fvg) o wszystkich sąsiadach.
Odpowiedz
#25
Lista zdobywców medali jest też wystawiona w oknie Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#26
[Obrazek: 28luzav.jpg]
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#27
Wiem, trochę stary temat, ale...
W Egerze na Kossuth utca (chyba), trzeba wejść w bramę jest niesamowite muzeum sportu, całe dwa piętra dotyczy olimpijczyków węgierskich, na następnych miejscowi herosi (oczywiście piłka wodna). Oprowadza miła Pani, z którą dogadałem się łączonym węgiersko-polsko-niemiecko-rosyjsko-angielskimUśmiech. I wszystko za śmieszne pieniądze 7 zł normalny. Polecam!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 195 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 462 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Wegrzy się zbroją Waldek 1 389 24-11-2022, 6:37
Ostatni post: polijerry
  3 kwietnia 2022 Węgrzy pójdą do urn wyborczych Waldek 55 5,860 21-04-2022, 20:37
Ostatni post: Sztasek
  Węgrzy stawiają na turanizm (?) ember 0 1,836 09-09-2018, 21:41
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości