Potrawy węgierskie - godne polecenia
#11
Lángos-WĘGIERSKI PLACEK
Niezapomniany smak wakacji z Węgier POLECAM.
[Obrazek: Wco6dGP.jpg]
Odpowiedz
#12
Uwielbiam lángose Uśmiech Można je nawet zrobić w domu, w internecie jest cała masa różnych przepisów, my z kumpelami z hungarystyki wypróbowałyśmy dwa (tylko już nie pamiętam, które dokładnie to były...) i były bardzo smaczne Uśmiech Generalnie jest to ciasto drożdżowe, czasem z kefirem, śmietaną albo ziemniakami. Smaży się je chwilę i podaje z tym, co komu smakuje, my jedliśmy je ze śmietaną, serem i czosnkiem - pycha! Uśmiech

Poza tym uwielbiam słone ciastka - pogácsa - szczególnie te z serem, ale te ze skwarkami czy ziemniaczane też są dobre. Jeszcze nigdy nie próbowałam piec, ale jadłam domowe pogacse pieczone przez mamy moich kolegów i moje nauczycielki - bomba! Ale te ogromne z Tesco czy Auchan też są dobre, chociaż trochę inne.
[Obrazek: ZhTOofB.jpg]

A propos chleba ze smalcem przypomniał mi się jeszcze jeden fajny zwyczaj: szalonnasütés czyli pieczenie słoniny. Bierze się kawałki osolonej i opaprykowanej papryki, nabija na kijek i piecze nad ogniskiem, a tłuszcz, który się wytapia wyciera się w kromki chleba, także mamy pyszny, świeżutki smalec Uśmiech
Odpowiedz
#13
(07-02-2012, 16:15)Lilly Lill napisał(a): A propos chleba ze smalcem przypomniał mi się jeszcze jeden fajny zwyczaj: szalonnasütés czyli pieczenie słoniny. Bierze się kawałki osolonej i opaprykowanej papryki, nabija na kijek i piecze nad ogniskiem, a tłuszcz, który się wytapia wyciera się w kromki chleba, także mamy pyszny, świeżutki smalec Uśmiech

Pewnie opaprykowanej słoninki...mniam Uśmiech

Odpowiedz
#14
(07-02-2012, 20:04)Indiana napisał(a): Pewnie opaprykowanej słoninki...mniam Uśmiech
Pewnie, że słoninki, zapaprykowałabym się na śmierć Oczko
Odpowiedz
#15
Dostanę gdzieś lángosa w Warszawie?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#16
Chodzą ploty, że gdzieś przy Hali Banacha smażą, ale nie sprawdzałam osobiście.
Odpowiedz
#17
(19-06-2012, 20:16)Lilly Lill napisał(a): Chodzą ploty, że gdzieś przy Hali Banacha smażą, ale nie sprawdzałam osobiście.

Nie wiem, czy o tym samym miejscu myślisz. Teraz jeżdżę do centrali moje firmy w inne miejsce, ale jeszcze do ubiegłego roku gdy przejeżdżałem często obok bazarku przy Grójeckiej i Banacha (obok pomnika obrony Warszawy), to widac było czekając samochodem na zielone światło napis "Langosze". Nigdy nie miałem czasu się zatrzymać, tym bardziej, że tam zawsze jest problem z parkowaniem, ale obiecałem sobie, że teraz gdy będę w lipcu w W-wie zajrzę tam i sprawdzę jak smakują te langosze Uśmiech
Odpowiedz
#18
ha! i juz mam pomysł na dzisiajszy obiad. zupa rybna.Uśmiech Dzieki!
Odpowiedz
#19
Hurka !To taka prawie kaszanka w wydaniu węgierskim, biała lub ciemna jak kto lubi , a do tego faszerowana papryka , musztarda i chlebuś. Na Węgrzech kupisz i zjesz na szybko w każdym sklepie mięsnym...cena ok 1000 forintów czyli nic , a świeże i pycha. Tylko palinki już nie podają...
Odpowiedz
#20
(06-02-2012, 0:13)Indiana napisał(a): Lángos-WĘGIERSKI PLACEK
Niezapomniany smak wakacji z Węgier POLECAM.
[Obrazek: Wco6dGP.jpg]

O Jezu ale mi narobiłaś apetytu chyba będą langosze na grillu niedługo, jak ostatnio zrobiłem to nawet Węgrzy chwalili, a ja najbardziej lubię z kwaśną śmietaną!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wina węgierskie fvg 676 412,508 11 godzin(y) temu
Ostatni post: Remik
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 73,010 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 459 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,268 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk
  węgierskie dania dla dzieci barbar27 9 10,306 26-11-2015, 7:40
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości