Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Flaga węgierska   Jeszcze przed Świętami zakończona została przebudowa ekspresówki M70. Jezdnię rozbudowano do dwóch pasów, dzięki czemu funkcjonuje obecnie jako autostrada M70 i tworzy bezpieczną trasę od autostrady M7 aż do granicy węgiersko-słoweńskiej.
Odpowiedz
Do eplus jak trasa przez Słowacje bo chyba jechałeś wczoraj 28.12.2019. Jakie warunki drogowe. Chce jechać jutro
Odpowiedz
Mam pytanie. Jak wygląda obecnie sprawa dojazdu z Koszyc do Miscolca (bez opłat). Dawniej dało się z Koszyc dojechać starą droga do przejścia granicznego (obok autostrady) i dalej podobno po stronie węgierskiej krótki odcinek nowej M30 był bezpłatny jak to dziś wygląda?
Odpowiedz
mimo tego, że google tuż przed granicą nie chce jechać starą trasą przez Kechnec, to jest ona przejezdna, a krótki odcinek po stronie węgierskiej bez winietki (chyba, że w ostatnim miesiącu, no dwóch, coś się zmieniło)
Też przyłączam się do pytania o warunki. W sumie jadę 01.01.2020 i pogoda zmienną jest, ale każda wiedza się przyda

PS dopiero zobaczyłem temat stworzony przez eplus, o termach i wyjeździe, że śnieżek na drogach leży Dodgy , no ale w sumie to jednak góry Zmieszany Szeroki uśmiech
Odpowiedz
(29-12-2019, 14:43)wolffer napisał(a): mimo tego, że google tuż przed granicą nie chce jechać starą trasą przez Kechnec, to jest ona przejezdna, a krótki odcinek po stronie węgierskiej bez winietki (chyba, że w ostatnim miesiącu, no dwóch, coś się zmieniło)
Też przyłączam się do pytania o warunki. W sumie jadę 01.01.2020 i pogoda zmienną jest, ale każda wiedza się przyda
Wielkie dzięki za ważna dla mnie informacje. Fakt google w mojej koncepcji mi namieszało. Jadę z Chrzanowa i krócej jest przez Porad ale boje się korków na tzw. Zakopiance, w Białce no warunków śniegowych na południe od Popradu do Rożnawy. Stąd rozważam trasę przez Piwniczną ,Preszów Koszyce, dawniej tak jeżdziłem.
Odpowiedz
Jak pisałem w watku o Demjen - w Lomnicy chcialem calowac asfalt. Serpentyny za Popradem bywaja osniezone, ale to nie Alpy. W noc przed moim wyjazdem i rano sypal snieg.
Odpowiedz
(29-12-2019, 17:20)eplus napisał(a): Jak pisałem w watku o Demjen - w Lomnicy chcialem calowac asfalt. Serpentyny za Popradem bywaja osniezone, ale to nie Alpy. W noc przed moim wyjazdem i rano sypal snieg.
Dziękuje za info. Zobaczę rano ale chyba pojedziemy w kółko przez Tylicz, Koszyce bo padło hasło ,żeby odwiedzić Furdo w Mezőkövesd a później docelowo na Eger. Pozdrawiam
Odpowiedz
W ubiegłym roku na węgierskich stacjach paliwowych benzyna E95 zawierała do 5% bioetanolu. Na niektórych stacjach benzynowych obok dawnego symbolu E95 pojawił się nowy "E5". Od wiosny 2019 tankowałem benzynę E5 tylko na stacjach MOL i OMV, nie odczuwałem zmian w pracy i mocy silnika...  stosowałem dodatek do benzyny (Benzin-adalék ... Benzin-Zusatz). 
!  Od stycznia na wszystkich węgierskich stacjach nie ma E95/E5 jest tylko E10 - ta benzyna zawiera do 10% bioetanolu,
czyli spirytusu wyprodukowanego z surowców roślinnych. Moje doświadczenia z E10: auto odpalam bez problemu, ale na zimno z rury wydechowej pluje wodą, auto nie ma mocy przy zimnym silniku, wzrosło spalanie. Woda w wydechu to produkt spalania "etanolu"...
Wiadomo, jaki negatywny wpływ na stan naszego silnika i układu wtryskowego ma "woda" ...  Smutek
Podobnie jest z olejem napędowym... 
Pozostaje tankowanie droższej benzyny, nie zawiera bioetanolu, a tej cena jest wyższa o ok. 5-10 %.
Ceny paliw, 6 stycznia 2020, Budapeszt-XXII. Nagytétényi út, MOL:
benzyna > E10 389.90 Ft/l ..... Prémium 434.90 Ft
ropa > ON 418.90 Ft/liter ..... Prémium 451.90 Ft/l
Odpowiedz
Witam

Orientuje się ktoś kiedy otwarta będzie droga (autostrada?) budowana od Miszkolca w kierunku granicy słowackiej?
Odpowiedz
Info z forum : skyscrapercity.com

M30: Tornyosnemeti – Miskolc-East 56.7km (March 2018 to August 2021)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,835 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 602 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,637 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,003 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,304 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości