Sárospatak
Będąc w sarspatoku odwiedziłem wreszcie [b]Hercegkút[/b]
[b]Piwniczek jest o wiele więcej niż w Bogacs ale niestety były zamknięte   widziałem adresy przyklejone do piwniczek winiarzy więc da się kupić wino  A w sezonie letnimi myślę że kilka jest otwarte . [img]<a href=[/img][Obrazek: 2d863b2910f3989bmed.jpg]" />[/b]
Odpowiedz
(24-09-2021, 16:52)Tomeq napisał(a): Eplus pewnie na jutro już się pakuje .. Ja niestety nie dam rady.

No niestety nie. Mamy gości i poprzedni wyjazd zamykał sezon. Smutek
Odpowiedz
[Obrazek: 49f362c01c189507med.jpg]
Odpowiedz
Sárospatak - Végardó Fürdő otrzymał dotację państwa na modernizację. Rozpoczęto planowanie budowy wewnętrznego kompleksu basenowego oraz oddziału medycznego. Budynek (lub dwa) ma pomieścić 3 baseny wewnętrzne o różnych temperaturach. Proponowane są też 3 baseny zewnętrzne. Wykonywane będą również zabiegi uzdrowiskowe. Z tego co zrozumiałam w 2017 przydzielono im pierwszą dotację i zaplanowano pierwszy budynek. W 2020 otrzymali kolejne pieniądze i planują drugi budynek, który na być połączony z pierwszym.
Na you tubie są 2 filmiki na ten temat: " 3,5 milliárdból téli fürdő épülhet Sárospatakon" i " Így fog kinézni a téli fürdő Sárospatakon". Pooglądałam sobie zdjęcia Uśmiech.
Odpowiedz
Na dzień dzisiejszy naocznie stwierdzam, ze pierwszej łopaty jeszcze nie wbito. Uśmiech

[Obrazek: 67aa0a1258bad3f8.jpg]

[Obrazek: 4c59a9df1272b1c0.jpg]

[Obrazek: 641a388d6319de44.jpg]

[Obrazek: 3b678b344f1f07fc.jpg]
Odpowiedz
eplus to już tam jesteś? niesamowite to jest czynne? Ja dopiero majówkę planuję po długiej przerwie.

16.03. Wcześniej covid teraz wojna Bomba  za chwilę wybory na Węgrzech.
Jakie są Wasze przewidywania czy te nasze wyjazdy do Sarospataka  będą takie jak dawniej? Zdziwiony
Odpowiedz
Witam wszystkich forumowiczow.
Dolaczylem na owe forum bo kiedys bylem w Kisvardzie, bardzo nam sie podobalo, a ze znowu mieszkamy w Polsce ( 30km do Barwinka) to wiadomo ze trzeba znowu zaczac na Wegry jezdzic :D
Pisze z takim pytaniiem. Jako ze mam male dziecko 2 letnie to chcielibysmy wyskoczyc gdzies blisko i Sarospatak wyglada zachecajaco. Domyslam sie ze z dzieckiem da sie camping pod namiotem ogarnac. Jesli znacie jakies inne fajne miejsca z campingiem na basenie tez chetnie poczytam o innych miejscach. Pamietam wlasnie ze kiedys w Kisvardzie tak bylo i to bylo mega wygodne ze namiot z autem na basenach. Na te znezdzalnie co na zdjeciach sa to da sie wejsc z takim 2 latkiem? Nawet na ta najmniejzza z tych duzych:)
W wstku wyczytalem ze "doba" cwmpingowa obowiazuje do godz 10 dnia nastepnego co jest fajna opcja zeby sie obudzic, spakowac cos zjesc i pojechsc na zwiedzanie okolicy.
Czy w Sarospataku jest cos do ogladania w poblizu tak do max 2km? Jak ze zwiedzaniem Tokaju? Tam chyba najwiecej piwnkczek z lokalnym dobrem, jak cenowo takie wino? Tak mniej wiecej na jaki koszt trzeba sie przygotowac?:)

Czy w Sarospataku sa gniazdka z pradem na campingu na zasadzie ze wpinam przedluzacz i mam prad?
Odpowiedz
Zamek Sarospatak do zwiedzenia, kościół związany ze św. Elżbietą Węgierską. Tokaj - ładne miasteczko, muzeum wina - wstawiałem chyba zdjęcia. Piwniczki - znajdziesz wina i w cenie jabola w butelce PET, i Tokaj Aszu po sto złotych butelka, z oryginalną etykietą winiarza i w prezentowym pudełku/skrzynce, nawet kartą zapłacisz.
Gniazdka na kempingu są, bez dopłaty, typu Schuko, czyli nie mają bolca, tylko te paski po dwóch stronach i ząbki po bokach.
Odpowiedz
(10-04-2022, 13:49)eplus napisał(a): Zamek Sarospatak do zwiedzenia, kościół związany ze św. Elżbietą Węgierską. Tokaj - ładne miasteczko, muzeum wina - wstawiałem chyba zdjęcia. Piwniczki - znajdziesz wina i w cenie jabola w butelce PET, i Tokaj Aszu po sto złotych butelka, z oryginalną etykietą winiarza i w prezentowym pudełku/skrzynce, nawet kartą zapłacisz.
Gniazdka na kempingu są, bez dopłaty, typu Schuko, czyli nie mają bolca, tylko te paski po dwóch stronach i ząbki po bokach.

Wymów zaklęcie "Sarospatak" a pojawi się eplus Uśmiech
Pzdr.
Odpowiedz
Jako ze mieszkamy kolo Krosna to do Sarospataka w obie strony mamy 380km i po dzisiejszych cenach paliwa oblece w obie strony za stowke wiec nie ma sobie co zalowac Szeroki uśmiech rzucilem okien na cenniki wegierskie na nasze termy w Tatrach i cenowo jest olbrzymia roznica. Na plus tez jest kemping bezposrednio na basenach a nie w "poblizu". Jako ze w Kisvardzie nam sie podobalo a teraz to wszystkie kompleksy wygladaja lepiej wiec moze byc tylko lepiej co znwczy ze od tego roku pewnie bedziemy czesto goscic na wegierskich kapieliskachUśmiech oby tylko dziecku sie spodobalo ale cos mi sie wydaje ze z tym problemu nie bedzie Szeroki uśmiech

Czy koncem czerwca jest sens jechsc z dzieckiem? Chodzi o to czy dzieciece brodziki i inne atrakcje beda juz otwarte, bo jesli beda to chetnie bym wyskoczyl jeszcze koncem czerwca tak zapoznawczo Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,425 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał
  Potrzebuję namiary na nocleg Sarospatak lub Tiszaujvaros annrac222 1 4,349 15-09-2017, 10:14
Ostatni post: Tomeq
  HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 20,949 26-08-2015, 21:12
Ostatni post: tkoko
  objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 8,445 28-09-2012, 10:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 29 gości