Sárospatak
#1
szukam niedrogiego noclegu niedaleko basenu/2+3/namiot odpada.czy nadal będąc na kempingu przy basenie wstęp na basen jest wolny.może ktoś już był w tym roku.Jakieś zmiany?
Odpowiedz
#2
Może Pensjonat Jázmin? Nie jest co prawda najbliżej basenu, bo ok. 25 min. potrzebujemy, żeby się do niego dostać. Za to cena jest bardzo atrakcyjna: 3000 Ft/os./noc (ok. 45 zł). Kilka zdjęć pensjonatu:



[Obrazek: belso01.jpg]

[Obrazek: belso02.jpg]

[Obrazek: belso03.jpg]

Namiary:

Telefon: +36 30 297 59 42
E-mail: jazminvendeghaz@freemail.hu
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Dwie uwagi związane z Sarospatak.

Wygląda na to, że jest to NAJBLIŻEJ POLSKI położone kąpielisko na Węgrzech. Wprawdzie jest to raczej mały (tak wnioskuję z fotografii z netu) zespół basenów, ale chociażby właśnie na minimalną odległość, to szczególnie dla mieszkańców Podkarpacia, Małopolski rzecz odpowiednia nawet na weekendowy wypad.

Ceny są także bardzo atrakcyjne (w porównaniu z Krakowem, czy Bukowiną, to kosmiczna różnica), jednak UWAGA! - jeśli ktoś wpisze w G. "sarospatak baseny", to trafi łatwo na stronę po polsku:
stare ceny basenów
gdzie ceny są jeszcze z 2009 roku.
Tymczasem aktualne są na stronie:
ceny roku 2012
Wprawdzie po węgiersku, ale każdy łatwo skojarzy (dorosły - 1500 ft, dzieci, uczniowie, emeryci - 1200 ft, bilet rodzinny 2+2 - 4500 ft, itd.)
Jak widać tanio Uśmiech
Odpowiedz
#4
A teraz coś o kąpielach.
Widok ogólny - 1 maj 2012:

[Obrazek: 5b73ec4f3986de9f.jpg]

W balonie (dwa baseny - pływacki i ciepła nasiadówka - są na zimę zakrywane namiotem, 1 maja to jeszcze okres zimowy):

[Obrazek: ff2e3791f5ee4f58.jpg]

Klimat się ociepla na naszych oczach - wcześniej w majowy weekend czynny był wyłącznie balon, w 2012 również jeden z otwartych ciepłych basenów:

[Obrazek: 13d3865ae93a7d39.jpg]

To, co tygrysy lubią najbardziej, czyli gulyasleves w karczmie przy Arpad utca (na kąpielisku jest ich reklama i tak tam trafiliśmy). Można tam płacić kartą, choć warto mieć też drobne na napiwek.

[Obrazek: a93b724aa2b2913f.jpg]


Sarospatak to bardzo sympatyczne miejsce, dla mnie najczęściej pierwszy przystanek w drodze gdzieś dalej. Tym bardziej, że możliwe jest podejście z marszu, ponieważ w kasie przy górnym wejściu można płacić kartą (są dwa wejścia na teren, na przeciwnych końcach alejki). Gdy czynny był tylko balon, to wstęp do parku był wolny, a w balonie była osobna kasa ii płaciło się gotówką, tak może być w miesiącach zimowych nadal.
Odpowiedz
#5
Z ostatniej chwili: w dekadenckim nastroju na tle kończącego się lata postanowiliśmy zrobić 2-dniowy wypad do S-pataku. Improwizacja, wyjazd o 5:30 w sobotę, na miejscu o 10:00, wynajęcie d0mku - i do wody! Czynne były tak samo jak 1V dwa baseny na górze i zespół maczajek pod zegarem na dole, reszta pozamykana. Z tą różnicą, że jeszcze na szczęście nie rozstawili namiotu, pod którym zawsze jest duszno od parującej ciepłej wody. Zaskoczeni byliśmy panującymi pustkami - kilku Węgrów i kilkunastu Polaków na całym kąpielisku, mimo to obiekt czynny zgodnie z programem. W godzinach szczytu było nawet po 4-5 osób w jednym naczyniu, ale rano gdy ktoś zdecydował się na basen pływacki, to mógł mieć cały dla siebie, a jeśli się nie zdecydował - to ratownik miał cały basen dla siebie.

[Obrazek: 472bb0e22aaab97d.jpg]

Dopiero późnym popołudniem w niedzielę dołączyła wycieczka z PL i po dwóch dniach ciszy było to coś jak nalot szarańczy, wszyscy się znali, bo to była jakaś integracja, i zapewne zaliczyli wcześniej degustację tokaju, więc atmosfera bardzo się ożywiła. Dobrze, że nie było z nimi dzieci walących piłkami po głowach i sikających z pistoletów na wodę do ucha. Szeroki uśmiech

Również połowa campingu zajęta była przez Polaków (5 samochodów), druga połowa pusta. Sanitariaty formalnie spełniają unijne standardy (bynajmniej nie słynny standard trzech kijów Szeroki uśmiech ), jednak przyjemniej było korzystać z łazienek należących do kąpieliska. Oczko

Tym razem spróbowaliśmy kuchni pensjonatu "Huzar" ul. Kazinczy 3. Powiedzieć, że porcje są duże, to tak, jak nic nie powiedzieć. Szeroki uśmiech Schabowy to właściwie dwa schabowe. Głodny dorosły  mężczyzna zje, ale już nie ma ochoty na deser. Cena 1.400Ft. Ceny w "Huzarze" są na identycznym poziomie jak w Var Vendeglo na ul. Arpad.

[Obrazek: eb5171bd66d168a9.jpg]

Z prognozy "słońce zza chmur" spełniła się właściwie tylko druga część. Na szczęście nie było wiatru i wyjście z wody nie było nieprzyjemne.  Za to noce były gwiaździste i zimne. Sąsiedzi - widać, że stali bywalcy - wzięli farelki i późnym wieczorem musieli grzebać w skrzynkach elektrycznych, bo spalili bezpieczniki. Ostatecznie podpięli się przedłużaczem do gniazda dla przyczep.

W niedzielę po południu pojechaliśmy znów do "Huzara" na naleśniki Gundela, potem jeszcze na chwilę do wody i o 17:50 wyjazd. Zakup wyrobów regionalnych Wino w TESCO w S-ujhely, powrót do domu o 23:00.

Cena d0mku na 5 osób (niestety byliśmy w 4) to z klimatem i parkingiem nieznacznie ponad 10.000Ft (bo po sezonie). W tym dwa dni na basenach z możliwością wielokrotnego wejścia! Można płacić kartą. Kierownik campingu mówi po angielsku.

Wrażenia - bezcenne. Uśmiech Polecam!

PS. W sobotę wieczorem krążyliśmy po miasteczku rozglądając się za jakimś sklepem - kończyła nam się herbata. Strzałki "Tesco" kierowały na S-ujhely, d0m towarowy w soboty był otwarty tylko do 13-tej... Zapas udało się uzupełnić dopiero w niedzielę rano. Na szczęście tuż przy campingu są dwie piwiarnie czynne do późnej nocy. Oczko
Odpowiedz
#6
witam serdecznie , jestem tu nowy a planuję wybrać się na baseny w sarospatak , więc zacznę zadawać pytania , jeśli miałby ktoś ochotę dać mi odpowiedzi będę bardzo wdzięczny : 1. zastanawiam się nad wynajęciem domku bo prawdopodobnie wybierzemy się większą ekipą a pytanie , czy wynajmując domek kempingowy to osobno płacę za wejście na baseny ? 2. opcja druga dotyczy tego samego pytania ale z opcją nie domki tylko namioty ? 3. jak obecnie przedstawiają się ceny tych opcji ? 4. czy po przyjeździe na miejsce dogadam się tam w języku Polskim ? ile średnio trzeba mieć kasy na osobę za tydzień pobytu ?
Odpowiedz
#7
(25-04-2013, 18:22)Nodi napisał(a): witam serdecznie , jestem tu nowy a planuję wybrać się na baseny w sarospatak , więc zacznę zadawać pytania , jeśli miałby ktoś ochotę dać mi odpowiedzi będę bardzo wdzięczny : 1. zastanawiam się nad wynajęciem domku bo prawdopodobnie wybierzemy się większą ekipą a pytanie , czy wynajmując domek kempingowy to osobno płacę za wejście na baseny ? 2. opcja druga dotyczy tego samego pytania ale z opcją nie domki tylko namioty ? 3. jak obecnie przedstawiają się ceny tych opcji ? 4. czy po przyjeździe na miejsce dogadam się tam w języku Polskim ? ile średnio trzeba mieć kasy na osobę za tydzień pobytu ?
Witam tutaj masz cennik campingu języku Słowackim wygląda na to ze za wstęp na basen dla gości kampingu jest płatny ale tańszy. Co do porozumiewania się nie ma dużego problemu ale bardziej posługują się tam językiem Słowackim ponieważ większość gości kąpieliska to Słowacy.A jeśli chodzi o kwestie finansową to sam musisz sobie policzyć ile Cie to będzie kosztowało cennik kampingu i kąpieliska Ci podałem a żywność w sklepach i restauracjach nie różni się bardzo od cen u nas w kraju.Więcej nie pomogę bo nie jestem stałym bywalcem tego miasteczka byłem tak jedynie kilka razy przejazdem ale po przebudowaniu to całkiem fajne kąpielisko.Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku
http://www.vegardofurdo.hu/svk/index.php...&Itemid=16
Odpowiedz
#8
Ja byłem we wrześniu i wynajmowałem domek 5-osobowy, jako że to pozasezon (sezon w Sarospatak to tylko VII-VIII) płaciłem coś 10.000, w tym, jak szef kempingu nas poinformował, jest wolny wielokrotny wstęp na basen. Choć w cenniku jest jakiś symboliczny wstęp. Szczegóły i zdjęcia wyżej, cennik poniżej. Była też chyba wersja po polsku, ale widocznie słowacka była obszerniejsza, skoro właśnie ją sfotografowałem.

[Obrazek: afa8facac465b98b.jpg]
Odpowiedz
#9
Bardzo dziękuję za odpowiedzi , no oczywiście jeszcze 2 pytania : 1. czy za wszystko tam zapłacę kartą ? 2. czy jest tam wi-fi ? bo zastanawiam się nad zabraniem laptopa w celu przeszukiwania ciekawych miejsc do zwiedzenia czy lepiej to zrobić sobie w domu i nie targać sprzętu ze sobą . Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Ja za kemping bez problemu płaciłem kartą. Za wstęp na kąpielisko kiedyś chyba tylko górna kasa (od wielkiego parkingu) miała terminal, teraz już chyba ta nad rzeczką też.
Wifi jest, ale we wrześniu nie udało mi się połączyć, tak słaby był sygnał, że ledwo się logowałem - i zaraz utrata połączenia. Hasło 21YGEMEB pisane wspak od końca do początku (cyfry "naście" na końcu).
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,367 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał
  Potrzebuję namiary na nocleg Sarospatak lub Tiszaujvaros annrac222 1 4,277 15-09-2017, 10:14
Ostatni post: Tomeq
  HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 20,846 26-08-2015, 21:12
Ostatni post: tkoko
  objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 8,405 28-09-2012, 10:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 25 gości