Taksa klimatyczna
#11
Myślę, że jak nie dojdziesz swojego polubownie, to poproś o pokwitowanie. Będzie musiał wszystko oddać gminie i nic nie zyska na krętactwie.
Odpowiedz
#12
(07-06-2017, 15:56)eplus napisał(a): Myślę, że jak nie dojdziesz swojego polubownie, to poproś o pokwitowanie. Będzie musiał wszystko oddać gminie i nic nie zyska na krętactwie.

Szczerze mówiąc tracę ochotę, żeby tam jechać. Jak oszukuje na takich drobiazgach, to ciekawe co zastanę na miejscu.
Poczekam teraz na jego odpowiedź, no i będę musiała zadecydować co dalej. Nie lubię jak ktoś tak cwaniakuje.
Odpowiedz
#13
Pomóżcie mi znaleźć podstawę prawną (najchętniej po węgiersku) że dzieci nie płacą taksy?
Dziękuję.
Odpowiedz
#14
(07-06-2017, 16:19)katasia napisał(a): Pomóżcie mi znaleźć podstawę prawną (najchętniej po węgiersku) że dzieci nie płacą taksy?
Dziękuję.

Tutaj masz całą ustawę o podatkach lokalnych:
https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c...9000100.TV .
Zwolnienie z płacenia takiego podatku wymienieni są w paragrafie 31. w/w ustawy.
Odpowiedz
#15
Rozporządzenie Ministra Ekonomii NGM/33660/2016 ustanawia maksymalną stawkę na poziomie 503,6 HUF za pełnoletnią osobę za dobę. Na podstawie ustawy z 1990 roku o podatkach lokalnych, paragraf 31 lit. A zwolnione są z niego osoby poniżej 18 roku życia:

1990. évi C. törvény 31. §
terheli azt a magánszemélyt
a)78 aki nem állandó lakosként az önkormányzat illetékességi területén legalább egy vendégéjszakát eltölt,
b)79
(2)80
Az adómentesség
31. § A 30. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti adókötelezettség alól mentes:
a)a 18. életévét be nem töltött magánszemély

Ustawa: https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c...9000100.TV
Rozporządzenie:
https://www.google.pl/url?sa=t&source=we...RSC6G6rM9A
Odpowiedz
#16
Dziękuję - jesteście wielcy!

Ale coś czuję że mój kolejny wątek będzie brzmiał "szukam noclegu w okolicach Budapesztu" ;-)
Odpowiedz
#17
(07-06-2017, 16:19)katasia napisał(a): Pomóżcie mi znaleźć podstawę prawną (najchętniej po węgiersku) że dzieci nie płacą taksy?

Info o pytanej ustawie
Ustawa C z 1990 roku o podatkach lokalnych
2. Taksa klimatyczna
Zobowiązanie podatkowe, podmiot:
§ 30 > zobowiązania podatkowego mówi o obowiązku podatkowym w stosunku do osoby, która spędza co najmniejjedną noc ...
Zwolnione z podatku:
§ 31 > osoby w wieku poniżej 18 lat

Cytat z ustawy:

1990. évi C. törvény a helyi adókról
2. Idegenforgalmi adó
Az adókötelezettség, az adó alanya
30. § (1) Adókötelezettség terheli azt a magánszemélyt
a) aki nem állandó lakosként az önkormányzat illetékességi területén legalább egy vendégéjszakát eltölt,
Az adómentesség
31. § A 30. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti adókötelezettség alól mentes:
a) a 18. életévét be nem töltött magánszemély;
Odpowiedz
#18
(07-06-2017, 20:44)Sztasek napisał(a):
(07-06-2017, 16:19)katasia napisał(a): Pomóżcie mi znaleźć podstawę prawną (najchętniej po węgiersku) że dzieci nie płacą taksy?

Info o pytanej ustawie
Ustawa C z 1990 roku o podatkach lokalnych
2. Taksa klimatyczna
Zobowiązanie podatkowe, podmiot:
§ 30 > zobowiązania podatkowego mówi o obowiązku podatkowym w stosunku do osoby, która spędza co najmniejjedną noc ...
Zwolnione z podatku:
§ 31 > osoby w wieku poniżej 18 lat

Cytat z ustawy:

1990. évi C. törvény a helyi adókról
2. Idegenforgalmi adó
Az adókötelezettség, az adó alanya
30. § (1) Adókötelezettség terheli azt a magánszemélyt
a) aki nem állandó lakosként az önkormányzat illetékességi területén legalább egy vendégéjszakát eltölt,
Az adómentesség
31. § A 30. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti adókötelezettség alól mentes:
a) a 18. életévét be nem töltött magánszemély;


Dziękuję
Odpowiedz
#19
Ciekawi mnie tylko czy w ofercie na stronie "Booking", nie było informacji o wysokości taxy i innych opłatach (raczej jest to podawane). Sam "Booking" jest tylko pośrednikiem który "gwarantuje" wiarygodność oferowanych danych. Jeżeli są jakieś wątpliwości związane z rezerwacją (opisem na stronie kwatery), to sądzę że transakcja może być rozwiązana bez żadnych konsekwencji. Dodatkowo warto czytać opinie na temat obiektu na stronie "Booking"
Odpowiedz
#20
(07-06-2017, 21:18)tkoko napisał(a): Ciekawi mnie tylko czy w ofercie na stronie "Booking", nie było informacji o wysokości taxy i innych opłatach (raczej jest to podawane). Sam "Booking" jest tylko pośrednikiem który "gwarantuje" wiarygodność oferowanych danych. Jeżeli są jakieś wątpliwości związane z rezerwacją (opisem na stronie kwatery), to sądzę że transakcja może być rozwiązana bez żadnych konsekwencji. Dodatkowo warto czytać opinie na temat obiektu na stronie "Booking"

Jest podana - 1,4 EUR za osobę. Już chyba wiem o co mu chodzi - pokój ma maksymalne 4-osobowe obłożenie - i za to chce kasować. A my jedziemy w trójkę - na dodatek jedzie dziecko - czyli powinniśmy zapłacić za dwie dorosłe osoby. Czytam już 50 raz ofertę i nie ma ani słowa, że taksę klimatyczną mam zapłacić za pełne obłożenie pokoju. Ciekawe czy gdybym się zdecydowała na nocleg w pokoju wieloosobowym też bym musiała płacić taksę za całość.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości