Węgierska nutka na dziś
Rúzsa Magdolna - "Érj Hozzám ... Dotknij mnie"  Wino
Odpowiedz
Uśmiech  Ossian - "Gyönyörű Bolond ... Piękny Głupiec"
Odpowiedz
Sztevanovity Zorán - "Kóló ... Kolo"

Amott jöttem én a földre, itt maradtam mindörökre … Tam przyszadłem na świat, tutaj pozostałem na zawsze
Megszerettem amit kaptam, szívem ide láncol … Pokochałem co mam, serce mnie tu trzyma

Néha el is fenekeltek, megöleltek, felemeltek … Nieraz się dostało, nieraz przytulono, pochwalono
Barátomnak azt fogadtam, aki velem táncol … Przyżekłem przyjacielowi co tańczy ze mna

Voltam én már jöttment, mindenféle szerzet … Byłem przybłędą, jakimś dziwakiem
Az egyik jelző megsebzett, a másik örömet szerzett … jedno przezwisko raniło, inne wzbudziło radość

Akármilyen nyelven értenek a szentek, valahogy a végén … Bez względu na to, jaki język rozumieją święci, na koniec …
...
Amikor a banda ezt a kólót játssza ... Kiedy banda gra to kolo
Mosolyog a Jóisten, közénk áll egy táncra ... Dobry Bóg się śmieje, tańczy razem z nami
Odpowiedz
"Pragnę ci powiedzieć ... Hogy mondjam el neked"- Koncz Zsuzsa  Uśmiech
Odpowiedz
Uśmiech  Juhász Katalin - "Április ... Kwiecień"

Április, április most már jó a kedvem is … Kwiecień, kwiecień, więc mam dobry humor
Tulipán szól, ide nézz, itt vagyok már én is … Tulipan powiada, spójrz tutaj i ja też jestem
Bűvös, bájos virágok közt ékezhetek mégis … Można mnie podziwiać wśród magicznych, uroczych kwiatów
Odpowiedz
Burza Deszcz ... Jolly - "Fújhat a szél eshet az eső ... Wiatr może wiać, deszcz może padać"
Odpowiedz
Jutro niedziela  Uśmiech  idziemy na zieleniak... bo tylko w niedziele można zjeść i zrobić zakupy  Serce  polecam
Budapest VII. Kazinczy utca 14.  > To właśnie tutaj
Tárkány Művek - "Krumpli boogie ... Kartoflane boogie"   Wino 

Édes-nemes paprika, friss ropogós kápia ... Słodka-szlachetna papryka, świeża chrupiąca kapia (kápia = papryka kalifornijska)
jöjjön és vegyen már, aranyom, jöjjön, vegye már ... niech podejdzie i kupi, niech podejdzie i weźmie
Csak ez a kevés van, aranyom, jöjjön, vegye már ... Już mam tego niewiele, złociutka, niech weźmie
Odpowiedz
Szécsi Pál & Domján Edit - "Bús szívből énekelni, édesen"

Bús szívből énekelni édesen, oly nehéz, oly nehéz … Słodko śpiewać gdy serce się smuci, tak ciężko, tak ciężko
És mégis énekelni kell nekem, oly nehéz, oly nehéz … Jednak muszę śpiewać, tak ciężko, tak ciężko
Nevetek, ha mondják nevetek, ha kell mindenen … Śmieję się gdy mówią, jak trzeba  śmieję się nad wszystkim
Nevetek, de közben könnyezem … Śmieję się i jednocześnie płaczę
Dalolok a máról, dalolom, hogy nincs fájdalom … Śpiewam o teraźniejszości, śpiewam że nie ma bólu
Dalolom, de máshogy gondolom … Śpiewam, lecz myślę inaczej 
Szívemben hordom rejtve csendesen bánatom, bánatom . Noszę ukryty w mym sercu żal, żal
Ó meddig büntet még az életem, nem tudom, nem tudom … Och, jak długo moje życie mnie karze, nie wiem, nie wiem 
Keserű a bánat, keserű, de elfojtom én … Gorzki jest smutek, gorzki, ale zduszę go
Valahol még vár egy kis remény … Gdzieś jeszcze jest odrobina nadziei
Dalolok a fényről, dalolom, hogy ez kell nekem … Śpiewam o świetle, śpiewam że potrzebuję go
Dalolom, s tán lassan elhiszem … Śpiewam i powoli zaczynam w to wierzyć
Odpowiedz
"było cymbalistów wielu... "  Uśmiech  Cimbalom Brothers - "Djangodance"
Lisztes Jenő - cymbały i Lisztes László - kontrabas, gitara basowa 
Unger Balázs - cymbały i Unger Gergő - gitara, kobza, tambura
Odpowiedz
... Wesołych Świąt Wielkanocnych ... Kellemes Húsvéti Ünnepeket ...  Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  János Bródy zaaregował na podsumowanie roku przez premiera Waldek 1 106 19-02-2024, 22:07
Ostatni post: Sztasek
  Muzyka węgierska na płytach rwmagyar 6 4,416 12-02-2024, 15:27
Ostatni post: rwmagyar
  Węgierska telewizja w Polsce fvg 22 27,695 27-03-2023, 14:06
Ostatni post: sdyczko
  Koncert Bryan'a Adams'a na placu Bohaterów (Hősök tér) Waldek 0 1,483 26-08-2019, 22:52
Ostatni post: Waldek
  Węgierska Wiosna Filmowa w Kinie Pod Baranami annamkalfas 1 2,002 13-05-2019, 14:18
Ostatni post: rwmagyar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości