Wakacje nad Balatonem 2012
#1
Witam wszystkich serdecznie
Postanowiłam opisywać moją podróż i pobyt nad Balatonem. Wybieram się 05.08. i może się uda pisać na bieżąco, na gorąco, ponieważ na campingu prawdopodobnie jest Wi-fi.
Wyjeżdżam z mężem z Poznania, a celem jest północny brzeg Balatonu.
Na razie trwają gorączkowe przygotowania do wyjazdu.
Jeśli są chętni aby towarzyszyć mi wirtualnie w mojej podróży, to będę kontynuować. Mam też zamiar zamieszczać zdjęcia.
Pozdrawiam wszystkich
Emilia
Odpowiedz
#2
Hello.
Też się wybieraliśmy z tym terminie, ale nie udało się wszystkiego dopiąć.
Para która miała nam towarzyszyć - nie dopisała.
Albo wyjedziemy 13, albo odłożymy na przyszły rok. Zdawajcie szczegułową relacje. Będę śledził uważnie (-:
Odpowiedz
#3
(01-08-2012, 22:17)emi13214 napisał(a): Witam wszystkich serdecznie
Postanowiłam opisywać moją podróż i pobyt nad Balatonem. Wybieram się 05.08. i może się uda pisać na bieżąco, na gorąco, ponieważ na campingu prawdopodobnie jest Wi-fi.
Wyjeżdżam z mężem z Poznania, a celem jest północny brzeg Balatonu.
Na razie trwają gorączkowe przygotowania do wyjazdu.
Jeśli są chętni aby towarzyszyć mi wirtualnie w mojej podróży, to będę kontynuować. Mam też zamiar zamieszczać zdjęcia.
Pozdrawiam wszystkich
Emilia

Witam.(również PoznańUśmiech ) My będziemy na kempingu Fured w Balatonfurdo od 25.08. Na jaki kemping Wy jedziecie?? Internet pewnie będzie płatny( we Włoszech 5e za godz.) dlatego ja ciągle poszukuję jakie są możliwości korzystania z bezprzewodowego.
Odpowiedz
#4
(01-08-2012, 22:17)emi13214 napisał(a): Jeśli są chętni aby towarzyszyć mi wirtualnie w mojej podróży, to będę kontynuować. Mam też zamiar zamieszczać zdjęcia.
Pozdrawiam wszystkich
Emilia

Oj, są, są! Fantastyczna inicjatywa. Z niecierpliwością czekam na relację!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
A więc skoro jest zainteresowanie to zaczynam pisać!!!
Wyjeżdżamy 05.08. ok. godz. 2 w nocy. Przygotowujemy się już prawie dwa miesiące, ale przygotowania to głównie plany podróży, wybór miejsca, zakup przewodników itp, każdy to zna z doświadczenia.
Poprzednie lata jeździliśmy do Chorwacji, a w 2011 roku zrobiliśmy sobie 3 dniowy postój nad Balatonem i stało się....... Spodobał nam się ten kraj, atmosfera, ludzie i oczywiście pyszne jedzonko.

Biorąc pod uwagę różne przygody jakie nas spotkały w minionych latach zabezpieczamy się na różne ewentualności. A więc jeśli chodzi o zdrowie: karta EKUZ ( za darmo w NFZ), auto: drobny przegląd przed wyjazdem, niezbędne naprawy ( wymiana przegubu) i wczoraj jeszcze wykupiłam Assistance Europa.

Cel podróży: jak już wspomniałam północny brzeg Balatonu, docelowo Balatonszepezd - Venus Camping. Mam jeszcze zamiar obejrzeć cztery inne campingi w pobliżu ( Badacsonytomaj, Badacsony i Revfulop).
Na campingu w Gienesdias, gdzie byłam rok temu, w cenie był prąd, Wifi a nocleg za 1 dobę kosztował 19,60 Euro.

Ciąg dalszy za jakiś czas, bo piszę w pracy.
Odpowiedz
#6
(01-08-2012, 22:17)emi13214 napisał(a): Witam wszystkich serdecznie
Postanowiłam opisywać moją podróż i pobyt nad Balatonem. Wybieram się 05.08. i może się uda pisać na bieżąco, na gorąco, ponieważ na campingu prawdopodobnie jest Wi-fi.
Wyjeżdżam z mężem z Poznania, a celem jest północny brzeg Balatonu.
Na razie trwają gorączkowe przygotowania do wyjazdu.
Jeśli są chętni aby towarzyszyć mi wirtualnie w mojej podróży, to będę kontynuować. Mam też zamiar zamieszczać zdjęcia.
Pozdrawiam wszystkich
Emilia

Witam
Właśnie wróciłem ( 21.07.12) z tamtych okolic. Jestem zadowolony chociaż nie wszystko udało mi się zobaczyć(tylko 14 dni). Muszę ponowić za rok.
Pozdrawiam
Smorodina
Odpowiedz
#7
Może opiszesz miejsca w których byłeś, co polecasz a czego nie, byłyby to cenne wskazówki dla mnie.
Odpowiedz
#8
(02-08-2012, 13:15)emi13214 napisał(a): Może opiszesz miejsca w których byłeś, co polecasz a czego nie, byłyby to cenne wskazówki dla mnie.

Witam
Szigliget(ruiny zamku), Tapolca ( jaskinia), Balatonederics(jaskinie), Keszthely(pałac), Sumeg(ruiny), Heviz(jezioro termalne), Balatonszentgyorgy(rezydencja wiejska właścicieli pałacy w Keszthely).
Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
(02-08-2012, 13:39)Smorodina napisał(a): Witam
Szigliget(ruiny zamku), Tapolca ( jaskinia), Balatonederics(jaskinie), Keszthely(pałac), Sumeg(ruiny), Heviz(jezioro termalne), Balatonszentgyorgy(rezydencja wiejska właścicieli pałacy w Keszthely).
Pozdrawiam

Mam w planach Tapolcę, Heviz, w Keszthely byłam w zeszłym roku. Możesz mi opisać pobyt w Heviz, czy Ci się podobało, co trzeba zabrać ze sobą i jakie są koszty. Z góry dziękuję.
Aha, jeszcze Tapolca- czy sa długie kolejki do kas? Bo gdzieś przeczytałam, że trochę trzeba się naczekać.
Odpowiedz
#10
(02-08-2012, 13:49)emi13214 napisał(a):
(02-08-2012, 13:39)Smorodina napisał(a): Witam
Szigliget(ruiny zamku), Tapolca ( jaskinia), Balatonederics(jaskinie), Keszthely(pałac), Sumeg(ruiny), Heviz(jezioro termalne), Balatonszentgyorgy(rezydencja wiejska właścicieli pałacy w Keszthely).
Pozdrawiam

Mam w planach Tapolcę, Heviz, w Keszthely byłam w zeszłym roku. Możesz mi opisać pobyt w Heviz, czy Ci się podobało, co trzeba zabrać ze sobą i jakie są koszty. Z góry dziękuję.
Aha, jeszcze Tapolca- czy sa długie kolejki do kas? Bo gdzieś przeczytałam, że trochę trzeba się naczekać.
Heviz 2900 huf za 3 godziny, najlepiej do pływania dętki (38 m głębokość). Familijne bilety trochę tańsze 3h+1gratis(dzieci)
Tapolca około 2 godz.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tygodniowe Wakacje stef 4 3,569 07-09-2017, 12:10
Ostatni post: eplus
  pierwsze wakacje poza Polską z 2 letnim bobasem mazur1990 0 3,251 25-07-2017, 22:28
Ostatni post: mazur1990
  Sátoraljaújhely 2012 Brak 2 7,079 28-09-2013, 16:30
Ostatni post: georgb
  Maj 2012 - Tiszaujvaros, Sarospatak i okolice eplus 0 4,726 13-07-2013, 18:28
Ostatni post: eplus
  Najtańsze i najlepsze wakacje w życiu Vattras 10 12,735 29-08-2012, 23:15
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości