3 kwietnia 2022 Węgrzy pójdą do urn wyborczych
#31
(04-04-2022, 10:26)Pudelek napisał(a):
Cytat: Żegnaj Egerze witaj Velky Mederze.
z tym Wielkim Mederem to też nie tak kolorowo - Słowacy właśnie zgodzili się (jako pierwsi) płacić Putinowi w rublach. A to oznacza, że sankcje będą dla niego mniej dotkliwe.

Jak to będzie z płatnościami za gaz to się dopiero okaże.
To jest jakaś dziwaczna konstrukcja gdzie "płatność w rublach" jest w rzeczywistości płatnością w euro, które o to euro Gazprombank sobie skonwertuje wewnętrznie na ruble.
Nie wiem, czy to będzie łatwo odrzucić, za mało danych...
Z tych szczątkowych opisów, które znalazłem to kością niezgody chyba nie jest sama płatność, lecz wartość rubla, która ma decydować (?) o kwocie do zapłacenia.

Nazwa "płatność w rublach" wygląda mi raczej na "sukces" Putina do ogłoszenia w Rosji.
Odpowiedz
#32
(04-04-2022, 10:09)Pudelek napisał(a): Wygląda na to, że opozycja, po zjednoczeniu, dostała jeszcze mniej głosów niż jak była rozdrobniona...

Mniej głosów ale czy mniej miejsc w parlamencie?
Odpowiedz
#33
Dotychczas Orban miał 133 miejsca, teraz - według doniesień - 135. Czyli nawet zwiększył swoją pulę.

Wiecie, co mnie najbardziej zaskoczyło? Różnica pomiędzy sondażami, badaniami a rzeczywistością. Praktycznie wszystkie dawały zwycięstwo Orbanowi, ale to były różnice maksymalnie kilkupunktowe. Jeszcze wczorajsze sondaże z okolicy punktów wyborczych wskazywało 49 do 41 dla Fideszu - to by oznaczało, że Orban nie ma większości konstytucyjnej, na czym mu najbardziej zależało. A efekt końcowy - 53 do 34 i większość konstytucyjna - hop - jest! Nigdy nie słyszałem, aby sondaże aż tak się różniły od rzeczywistych wyników. Więc albo wszyscy je przeprowadzający na Węgrzech coś spieprzyli, albo dużo osób kłamało, że zagłosuje za opozycją, a zagłosowało za Orbanem, albo... no właśnie. Ja już dawno straciłem złudzenia, że wybory w takich krajach jak HUN i POL są przeprowadzane całkowicie prawidłowo...

Cytat:Nazwa "płatność w rublach" wygląda mi raczej na "sukces" Putina do ogłoszenia w Rosji.
waluta, jaką się płaci, jest zapewne ustalona w kontraktach, więc żądanie aby płacić w rublach to de facto zerwanie takiej umowy i narażenie się Rosji na ogromne odszkodowania i spadek wiarygodności - jako dostawca - praktycznie do zera. Putin o tym doskonale wie, ale na mniejsze kraje typu Słowacja te straszenie podziała. Większe zapewne się wypną i powiedzą "albo dolary albo się walcie". I co wtedy zrobi Władimir? Dobije swój budżet do końca? Sławne sprzedawanie Chińczykom ropy i gazu, często tu poruszane, po niskich cenach, to starczy Rosjanom co najwyzej na waciki...
Odpowiedz
#34
(04-04-2022, 14:07)Pudelek napisał(a):
Cytat:Nazwa "płatność w rublach" wygląda mi raczej na "sukces" Putina do ogłoszenia w Rosji.
waluta, jaką się płaci, jest zapewne ustalona w kontraktach, więc żądanie aby płacić w rublach to de facto zerwanie takiej umowy i narażenie się Rosji na ogromne odszkodowania i spadek wiarygodności - jako dostawca - praktycznie do zera. Putin o tym doskonale wie, ale na mniejsze kraje typu Słowacja te straszenie podziała. Większe zapewne się wypną i powiedzą "albo dolary albo się walcie". I co wtedy zrobi Władimir? Dobije swój budżet do końca? Sławne sprzedawanie Chińczykom ropy i gazu, często tu poruszane, po niskich cenach, to starczy Rosjanom co najwyzej na waciki...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...y,79cfc278

Co do płatności "rublowych" Putin nic nie zmienia. Płacisz dalej dolary/euro które są sprzedawane na giełdzie za ruble. Spadek kursu rubla = mniej gazu, wzrost kursu rubla = więcej gazu. To nic innego jak ochrona kursu rubla i gazu przed "sankcjami", i "zarzynaniem" przez USA/EU rubla.
Odpowiedz
#35
Zwycięski pociąg z Budapesztu, czyli dobry prognostyk dla polskiej prawicy. I pytanie: czy nowy rząd skoryguje politykę zagraniczną?
https://wpolityce.pl/swiat/592858-zwycie...prognostyk
Odpowiedz
#36
8 wniosków z węgierskich wyborów. Czy Tusk to nasz Gyurcsány? "Decyduje popularność i osobowość przywódców"
>>> https://wpolityce.pl/polityka/593399-8-w...-gyurcsany
Odpowiedz
#37
(19-04-2022, 6:45)Sztasek napisał(a): 8 wniosków z węgierskich wyborów. Czy Tusk to nasz Gyurcsány? "Decyduje popularność i osobowość przywódców"
>>> https://wpolityce.pl/polityka/593399-8-w...-gyurcsany
Niestety chyba tak.  PO gdy padła 6 lat temu były by już szanse na coś nowego. Natomiast boli proradzieckość Węgier
Odpowiedz
#38
Dlaczego proradzieckość? Może lepiej brzmi prowęgierskość Węgier?
Odpowiedz
#39
(20-04-2022, 9:59)blackberry napisał(a): Może lepiej brzmi prowęgierskość Węgier?


Nasze sloneczko Viktor dokladnie tak tlumaczy swoja polityke
Mimo wszystko bardzo drazni to wlazidupstwo wasala Putina

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#40
(20-04-2022, 9:59)blackberry napisał(a): Dlaczego proradzieckość? Może lepiej brzmi prowęgierskość Węgier?

Na pewno lepiej brzmi i dlatego tak jest w węgierskie propagandzie to opisywane.
Ale w rzeczywistości jest to właśnie prorosyjskość, zależność od Rosji Putina.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 206 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 477 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Wegrzy się zbroją Waldek 1 403 24-11-2022, 6:37
Ostatni post: polijerry
  Wybory 2022 a "karta Węgra" ember 10 1,458 12-04-2022, 15:15
Ostatni post: Slavekk
  Węgrzy stawiają na turanizm (?) ember 0 1,841 09-09-2018, 21:41
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości